Skocz do zawartości
Dufi

Jakie ciśnienie w oponach powinno być.

Rekomendowane odpowiedzi

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tak kolego ciśnienie jest OK i nie ma sie co przejmowac.przyjemnie się jeździ a opona się nie kładzie wiec jest cacy.współczuje koledze z 17 calami dobitymi na 2,5 atmosfery:D jak po kamieniach sie jezdzic bedzie...masakra

w toledo 1,6 tez mam szesnastki na 50 profilu i nabiłem im wczoraj 1,9 bo lżejsze auto i tez przyjemnie.warto sprawdzić jak CI autko reaguje na nagłe ruchy kierownicą przy takim ciśnieniu w oponach bo nieraz może mieć troszkę spóźnioną reakcję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opony mam standard 185/65/14, ale silnik zmieniony z 1.6 td na 1.9td- pewnie jest trochę cięższy. Czy więc powinienem więcej pompować ciśnienia do kół?? Przód w/g naklejek 2.1-2.4 bar, tył 2.1-3 bar, ja mam przód:2.2, tył 2.3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
współczuje koledze z 17 calami dobitymi na 2,5 atmosfery jak po kamieniach sie jezdzic bedzie...masakra

 

pewnie wyczytales urban legend w internecie i nigdy nie jezdziles na 17/225/45 z 2,5 atm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, ostatnio jechałem ze znajomym 1.9 AVF, opony 205/55/16 i ciśnienie 2.1 P+T, auto nieobciążone. Auto jest ok. 1000 km po wymianie amortyzatorów na Bilstein B4 (komplet) jednak przy przejeździe przez nierówności/tory dość głośno słychać te nierówności. Jak wsiadło więcej osób to jest płynnie i miękko. Czy te amortyzatory potrzebują czasu na "rozruszanie" się? czy powinien zmniejszyć ciśnienie?

Edytowane przez skniwasserball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktokolwiek spotkał się z takim zachowaniem? Co zazwyczaj robicie?

Wczoraj z nim rozmawiałem: auto z kilkoma torbami w bagażniku jeździ miękko.

Edytowane przez skniwasserball

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabił prawidłowe ciśnienie jeśli jeździsz średnio lub całkiem obciążonym samochodem. Jeśli głównie samemu jeździsz to w tylnich kołach tez 2.2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności