Skocz do zawartości
dlugi_

diesel Passat B6 2.0Tdi BMR - słabe odpalnie nowy trop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku lat walczę ze słabym odpalaniem silnika BMR przy niskich temperaturach co roku czegoś szukam i mam ciekawy trop.

Wymienione praktycznie wszystko - Głowica (tutaj był inny powód wymiany), co za tym idzie uszczelniacze, Vacum pompa, świece żarowe dla mojego silnika 7V, Rozrusznika na 11 zębów (jeżeli komuś słabo odpala w lato to od tego bym zaczął) wiadomo akumulator, pompa paliwa w baku, dołożony zawór zwrotny na paliwo itd.

W tym roku po przeszukaniu internetu zainteresowałem się przekaźnikiem J179 czyli sterownikiem świec żarowych i mam kilka zagadek.

Przypomnę Silnik BMR - świece 7V według etki i tez takie są zamontowane

sterownik J179 w aucie 038 907 281D wygląda na oryginał, szybkie pomiary i daje na świece 4,9V czyli zdecydowanie za mało.

Etka wskazuje że ma być 038 907 281B - ten sterownik wygląda jak klasyczny przekaźnik więc teoretycznie nie ma możliwości zainstalować go w fabryczne miejsce (stary ma specjalne ucho do przykręcenia pod skrzynką z bezpiecznikami)

Wygląda że świece mają za małe napięcie i mogą słabo grzać (VCDS pokazuje czas grzania świec przy temperaturze 5 stopni na 2 sekundy)

Pytanie w którą stronę iść czy kupować sterownik i liczyć że będzie dawał faktycznie 7V - sterownik oczywiście jest droższy niż ten 4,4V i kosztuje w granicach 250zł, czy może bez zabawy wkładać świece 4,4V o tych samych rozmiarach bo są dostępne np. NGK 7768 - oczywiście według producenta nie pasują do silnika z kodem BMR zapewne przez napięcie znamionowe.

Ktoś z forumowiczów spotkał się już z taką sytuacja?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam podobny problem z odpalaniem w tym silniku. Póki co wymieniłem tylko świece ( też 7V ) + sprawdziłem akumulator, ale problem dalej występuje i to nie tylko na minusowych temperaturach. Możesz zerknąć na filmik i dać znać czy u Ciebie podobnie wygląda odpalanie?

 

Edytowane przez Ajzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to akku jest sprawne ? licznik gasnie  cały , odcina prąd z Kl15 czy jak ? 

wg mnie akku jest zgon 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności