Skocz do zawartości
miikii

Zmiana CNL na ACC w Manualu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie Forumowiczów.

 

Panowie i Panie mam pewna rozkminkę.

 

Tłumaczę i objaśniam.

 

Chciałbym w moim Passacie B8 zmienić ustawienia i aktywować ACC.

Mam obecnie na kierownicy przycisk CNL. Wiem że muszę wymienić kierownicę lub jak kto woli przyciski na tę z ACC.

 

Posiadam dostęp do innego Passata który ma te same podzespoły i zamiast CNL ma ACC. Te same numery części w moim i tym drugim.

 

Więc myślę sobie że wszystko opiera się na kodowaniu i adaptacjach oraz wymianie Kiery.

 

Bawiąc się trochę zmieniłem kierownicę oraz kodowania ale niestety ACC nie zadziałało.

Czy macie wiedzę jak to uruchomić ? Radar który mam normalnie działa i ostrzega mnie przed pojazdami przede mną ale nie zwalnia tak jak to pięknie robi w wypadku ACC.

 

Myślę że jest to ciekawy temat dla osób które maja skrzynie MANUALNE. Bo załączony ACC przy manualu sam hamuje przed pojazdami przed nami oraz sam przyśpiesza jak nikogo przed nami nie ma. Mi się to podoba bo szafuję tylko sprzęgłem i zmieniam biegi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam acc fabrycznie ,więc nie ćwiczyłem tematu , ale myślę że trzeba kodować pozostałe sterowniki .Na liście w gateway został dodany acc ? Kamera w szybie jest ? Prawdopodobnie trzeba też hamulce kodować ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - masz radar ? jezeli takm, to jakie ma FEC aktywne ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście radar jest. Powiedz mi Major gdzie sprawdzić FEC ?

Kamery na szybie być nie musi żeby to działało. Wiem bo mój Passat z przyciskiem CNL ma kamerę na szybie natomiast ten który ma ACC kamery nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz teraz CNL = masz tylko zwykły tempomat 

mając radar fabryczny = masz tylko FA - czyli zwaryjne chamowanie 

wkjładając kierownice z ACC, musisz miec radar z aktywny ACC , lub pACC czy co tam jest kompatybilnego  

aktywne kody zsprawdzisz np odisem E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major radar i w jednym i w drugim passacie jest taki sam. Te same numery więc spodziewam się że tylko kodowanie jest tu ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Odis już jest w moich rękach. Major podpowiesz proszę jak sprawdzić to aktywne kodowanie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2023 o 07:56, miikii napisał:

Panowie Odis już jest w moich rękach. Major podpowiesz proszę jak sprawdzić to aktywne kodowanie ? 

aktywne kodowanie to nie wiem co to jest 

zwykłe kodowanie to sobie sprawdzisz vcds czy odis 

ale funkcji radaru nie zaktywujesz przez kodwanie , a przez uruchomienie  odpowiedniego kodu Swap 

jaki jest teraz kod swap -sprawdzisz np przez odis E 

Wybierz 0013 Radar -> 003 Measure Block ->Status of ALL SWAP function 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności