Skocz do zawartości
KapicSc

Przeskoczył rozrząd 2.0 TDI BKP

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panewki, 

W passeratti urwała się śruba napinacza rozrządu przy 320 000. Mnie pękło serce. Rozrząd wymieniany 2 lata temu przy 290 000. Tragedia. Kasy na naprawę brak. Że złomować serce boli. Czy znajdzie się jakaś dobra dusza która pomoże w diagnozie i pokieruje nienajglupszemu koledze?

Serio potrzebuje pomocy. 

Przy samochodzie proste naprawy wykonuję sam. Zawieszenie, wymiana ołówka w pompie oleju. Ale silnik to nie moja bajka. 

Wyczytałem, że jeśli się jest dobrym człowiekiem to pasek pęknie ale może nie będzie konieczności wymiany silnika...

Odkręciłem pokrywę zaworów, brak jakichkolwiek kawałekow elementów. Widziałem, że mogą być tam resztki szklanki itd. 

Więc jazda. Demontaż wszystkiego, ustawienie rozrządu z YT. Przyspawanie nakrętki do urwanej szpilki. Wykrecenie z bloku. Przegiwintowanie bo wyszła razem z gwintem, Helicoils poskładanie i łzy. 

Pali!!!! 

I teraz, silnik mocno drga spadek mocy (ale idzie), kopci. 

Jakie kroki dalej? 

Mogłem źle ustawić rozrząd? 

Górę i dół ustawiłem tak, że weszły blokady 

 

Z góry bardzo dziękuję za pomoc 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś kompresję?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, 

Powiedzcie mi, czy po ściągnięciu głowicy i wymianie pokryzwionych zaworów mogę złożyć na starych śrubach i uszczelce testowo czy może coś się stać? Mam czas. Mogę to rozebrać 2x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności