Skocz do zawartości
artek76

Dynamic LIght Assist - problem na drogach szybkiego ruchu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam Passata z Dynamic Light Assist. System działa bardzo dobrze na drogach lokalnych - doświetla co ma doświetlać, wycina co ma wycinać. Problem pojawia się jak wjadę na drogę szybkiego ruchu (ekspresową lub autostradę). Wtedy przełącza światła mijania na drogowe zero-jedynkowo - jeżeli jest czysto to światła drogowe, jak pojawi się auto (jadące z naprzeciwka lub w tym samym kierunku) to światła mijania.

Czy ktoś miał podobny problem?

Dodam jeszcze, że to pojawiło się kilka miesięcy temu. Auto posiadam od 2016 roku.

Edytowane przez artek76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz tryby jazdy to nie przełączasz przypadkiem na tryb ECO? W tym trybie nie ma wycinania, są tylko automatycznie długie-krótkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak mam i wydaje mi się, że było tak od nowości. Auto cały czas serwisowane w ASO więc nic nie było zmieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ekspresówkach i autostradach faktycznie jest problem z działaniem tego systemu, ale zauważyłem, że jadąc prawym pasem na trzypasmowej autostradzie kiedy jest ciemna to system działa. Wygląda jak by po prostu łapał za dużo światła z samochodów jadących z przeciwnego kierunku i nie wycina tylko wyłącza światła drogowe. Więc można spróbować zmienić czułość systemu to może będzie lepiej na drogach szybkiego ruchu działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2023 o 10:34, KrakAn napisał:

Ja tak mam i wydaje mi się, że było tak od nowości. Auto cały czas serwisowane w ASO więc nic nie było zmieniane.

U mnie pojawiło się to tak jak pisałem kilka miesięcy temu. Wcześniej DLA działało również na trasach szybkiego ruchu.

W dniu 17.08.2023 o 19:19, artek76 napisał:

Witam,

Mam Passata z Dynamic Light Assist. System działa bardzo dobrze na drogach lokalnych - doświetla co ma doświetlać, wycina co ma wycinać. Problem pojawia się jak wjadę na drogę szybkiego ruchu (ekspresową lub autostradę). Wtedy przełącza światła mijania na drogowe zero-jedynkowo - jeżeli jest czysto to światła drogowe, jak pojawi się auto (jadące z naprzeciwka lub w tym samym kierunku) to światła mijania.

Czy ktoś miał podobny problem?

Dodam jeszcze, że to pojawiło się kilka miesięcy temu. Auto posiadam od 2016 roku.

Ostatnio zauważyłem jeszcze jedną rzecz - jechałem drogą ekspresową i DLA działało jak opisałem w pierwszym poście (zero-jedynkowo). Ale gdy na drodze pojawia się ograniczenie prędkości (np. z powodu robót drogowych) to DLA zaczyna działać jak powinno - wycina tylko część drogi. Ale jak tylko skończy się ograniczenie to z powrotem przechodzi w tryb zero-jedynkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W trybie Eco ( jazdy) nie działa wycinanie itp, to na pewno.   U mnie z 2015 wszystko działa płynnie, wycina jak powinno czy to w drogi do 90km czy to autostrady. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności