Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich 

mam pytanie jestem za granicami kraju i niestety pech chciał podczas podróży padł mi Front Assist który wyłączył mi aktywny tempomat i ostatnie 400km przejechałem bez.Pytanie do was czy wyłączenie na Fi-Sie pozwala dalej korzystać z tempomatu ale bez funkcji otrzymania ruchu 

dziekuje za odp 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tempomat adaptacyjny korzysta z systemu FA by wykrywać pojazdy przez tobą i dostosowywać do nich prędkość. Bez FA powinieneś móc korzystać ze zwykłego tempomatu, ale nie z adaptacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shibby dziekuje za odp rozumiem żeby aby to zrobić muszę wyłączyć na fisie front Assist 🤔🤔🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Misiek@ napisał:

Witam wszystkich 

mam pytanie jestem za granicami kraju i niestety pech chciał podczas podróży padł mi Front Assist który wyłączył mi aktywny tempomat i ostatnie 400km przejechałem bez.Pytanie do was czy wyłączenie na Fi-Sie pozwala dalej korzystać z tempomatu ale bez funkcji otrzymania ruchu 

dziekuje za odp 

radar ma wiele opcji aktywowanych kodami 

i jak masz kod na ACC jakies tam - to masz ACC  z Front assistance czy co tam jest 

zeby było zwykłe CCS musz miec aktywny kod na CCS w radarze  , wtedy działa tylko City emergency brake czy  cos tam , albo nie mozesz miec wcale radaru

ale : jest wtedy inna manetka do CCS a nie ACC

zakodowany ECU jest inaczej 

 

reasumując - moze po prostu zdobądz VCDS i zobacz co się dzieje ?

bo jak fizycznie radar się wywalił to nic nie zrobisz , nawet po jego odpięciu ,  bo trzeba przekodowac to i owo i wymienic zeby zrobic normalny ccs 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ten twój opis skomplikowany nie wiele z niego zrozumiałem ale to wynika z braku wiedzy w tym temacie

znalazłem dzis osobę która ma vcds ale niestety nie da się skasować błędu niestety nie zrobiłem kodu tego błędu 

jak na razie jestem uziemiony w tym temacie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Misiek@ napisał:

Bardzo ten twój opis skomplikowany nie wiele z niego zrozumiałem ale to wynika z braku wiedzy w tym temacie

znalazłem dzis osobę która ma vcds ale niestety nie da się skasować błędu niestety nie zrobiłem kodu tego błędu 

jak na razie jestem uziemiony w tym temacie 

powiez ze nie zrobisz nic - to Cie zjadją i nagadają ze forum powinno sobie pomagac , powiesz co zrobic - to nie ogarnia nic z tego ....tak źle i tak nie dobrze

albo podzielisz się błedem i bedzie można cos poradzić 

albo przypomnisz sobie jak to jest jezdzi z autem bez tempomatu :)

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę 

abbd7dd9-0e17-4d08-8a53-c84ce818aded.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jestes leniwy 

klonem jakims gów**** się bawisz, nawet Ci się nie chce w google poszukac opisu błędu 

1 Fault Found: 0791 - Sensor for Automatic Distance Regulation; Incorrectly Positioned C1103 00 [009] - - 

jest do do zrobienia  bez wity w aso 

na YT są filmy jak się ustawia i resetuje  pozycję 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje będę coś kombinować 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności