Skocz do zawartości
Dzanar

B5FL TDI słabe hamulce

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu wydaje mi się, że hamulce w moim pasacie są dużo słabsze niż kiedyś. Wczoraj akurat robiłem serwis klocków z tylu i próbowałem ustalić co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ale niestety nie udało mi się to. Objawy są takie, że kiedyś z tego co pamiętam to hamulec brał od góry i delikatne wciśnięcie powodowało już dość silne hamowanie. Teraz pedał wpada dużo bardziej niż kiedyś. Płynu raczej nie ubywa, pedał po wciśnięciu nie opada w dół. Próbowałem wykonać procedurę odpowietrzania pompy ABS za pomocą VAG-a ale ani nie działa u mnie do wysterowania pompy kanał 001 ani 002 w basic settgins. Sprawdziłem w blokach pomiarowych ciśnienie podczas hamowania i wynosi ono około 150 bar. Nie wiem niestety jaka powinna być prawidłowa jego wartość. Czy mogą to być objawy zużytej pompy hamulcowej? Dodam, że króciec na vacuim pompie sprawny i sprawdzony ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a płyn hamulcowy to kiedy był wymieniany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Hubi14 napisał:

a płyn hamulcowy to kiedy był wymieniany?

Rok temu jak robiłem hamulce z przodu. Samochodu teraz rzadko używam głownie żona jeździ, mówi że tak jest od dłuższego czasu. Wczoraj robiłem akurat serwis hamulcy z tyłu (brak ręcznego w lewym kole z powodu awarii zacisku) wraz z wymianą tarcz i klocków, oczywiście po wszystkim odbyłem jazdę testową i daleko temu hamulcowi do tego co było kiedyś. Pedał dużo bardziej wpada w podłogę niż kiedyś i siła hamowania jest zdecydowanie mniejsza. Dodatkowo na odpalonym silniku i przytrzymaniu pedału wydaje mi się że delikatnie schodzi w dół. Objawy wydają mi się świadczyć, że z pompą może być coś nie tak, ale mechanikiem samochodowym nie jestem :). Stąd moje pytanie tutaj do bardziej doświadczonych użytkowników   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawdopodobnie pompa hamulcowa siada bo tam zbytnio nic innego nie ma... chyba, że jakiś mały wyciek jest..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności