Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos ma moze MFD sterowana z pilota lub z przyciskow na kierownicy?

Znalazlem taki opis MFD, chodzi mi o pin11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowanie radiem,zmieniaczem CD mam w kierownicy ale czy navi ??

a co ma być z tym pinem 11 ?? sprawdzić coś ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sterowanie radiem,zmieniaczem CD mam w kierownicy ale czy navi ??

a co ma być z tym pinem 11 ?? sprawdzić coś ??

 

czyli masz sterowanie radiem i CDC w MFD za pomoca przyciskow w kierownicy?

pin 11 na powyzszym schemacie opisany jest jako "Fernbedienung REM" ciekawe czy mozna tu podlaczyc np oczko IR i sterowac MFD za pomoca ktoregos z pilotow Blaupunkta np RC10 lub RC09 ewentualnie dorobic cos swojego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli masz sterowanie radiem i CDC w MFD za pomoca przyciskow w kierownicy?
dokładnie tak.
ciekawe czy mozna tu podlaczyc np oczko IR i sterowac MFD za pomoca ktoregos z pilotow Blaupunkta np RC10 lub RC09 ewentualnie dorobic cos swojego.
jak dla mnie to nie potrzebny jest pilot ,bo poco?

z pin 11 wychodzi przewód ale nie jestem wstanie powiedziać dokąd idzie bo to zapleciona wiązka i trop się urywa ;) nie wiem czy ten jeden przewód odpowiada za przekazanie sygnału...muszą być chyba co najmniej dwa ??tak jak w przypadku np: telefonu ?W kierownicy są w sumie cztery funkcje ,którymi obsługuje się radio.Jak by znaleźć ten drugi (może to tylko masa) pewnie by można było podłączyć jakiś odbiornik podczerwieni czy coś w tym stylu-sorki nie znam się i nie wypowiadam się. :|

ps.przy okazji zauważyłem ,że posiadam w tej kostce przewody telefonu w/g opisu i fotki (7 i 12), więc albo przygotowany albo był telefon :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak dla mnie to nie potrzebny jest pilot ,bo poco?

no tak masz sterowanie w kierownicy, ja nie :/ a chcialbym miec jakas mozliwosc zdalnego sterowania min: glosnosc i zmiane stacji na radiu/utworow na CDC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj Pilota RC10 Blaupunkta. on ma wejscie takie jak ty potrzebujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj Pilota RC10 Blaupunkta. on ma wejscie takie jak ty potrzebujesz

sprawdzalem, odbiornik ktory jest w standardzie wprawdzie ma pasujaca zlaczke ale jego wyprowadzenia sa inne (nie pasuje 1:1) ; zmienialem je tak aby byly podlaczone poprawnie ale w MFD nie dzialalo. Pilot dziala natomiast poprawnie z navi DX-R52

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kri100v

z pin 11 wychodzi przewód ale nie jestem wstanie powiedziać dokąd idzie bo to zapleciona wiązka i trop się urywa ;) nie wiem czy ten jeden przewód odpowiada za przekazanie sygnału...muszą być chyba co najmniej dwa ??

...

Jak by znaleźć ten drugi (może to tylko masa)

 

Jesli mialbys okazje dostac sie do tego pinu to mam prosbe:

 

Na wylaczonym zaplonie, zmierzyc rezystacje miedzy pinem 11 a masa gdy zaden przycisk nie jest przycisniety oraz gdy przyciskasz kazdy przycisk oddzielnie. Razem byloby piec wartosci rezystancji.

 

Z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy kierownica trójramienna miała też jakieś sterowniki wbudowane do sterowania MFD?? Czym to MFD sterować? Fajnie by było mieć jakiegoś pilota

Edytowane przez Roozga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym by wyjąć sterowniki z kierownicy ze sterowanie i podpiąć je bezpośrednio pod mfd? - rozwiązało by to problem sterowania i takiej własnej produkcji pilot można by umieścić gdzieś pod ręką na tunelu środkowym (wcześniej ładnie go obudować i jakimś skajem obszyć żeby to wszystko wyglądało?

 

EDIT - wiem że nie ładnie pisać posta pod postem ale nie wiem jak to zrobić netykietowo - proszę be warnów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nie pilot tylko pierwsza NAVI która jest kompatybilna z zielonymi zegarami i czytnikiem gdzies w bagazniku. Tak stara ze sam nie wiem jak to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeciez to nie pilot tylko pierwsza NAVI która jest kompatybilna z zielonymi zegarami i czytnikiem gdzies w bagazniku.

 

Ale ja nigdzie nie napisałem, że to pilot. Wiem, że to navi, która wyświetla informacje tylko na zegarach. Pomyślałem tylko, że może da się wykorzystać sam sterownik jako bazę dla pilota do MFD. Ale przyznaję się bez bicia, że elektronik ze mnie żaden :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności