Skocz do zawartości
jopstons

B116D29 Czujnik dotknięcia zewnętrznej klamki, oraz B116F11 Zezwolenie na wejście i uruchomienie pojazdu

Rekomendowane odpowiedzi

Błędy jak w opisie. Na panelu dość często pojawia się komunikat "System Keyless uszkodzony". Nie zawsze ale dość często. Najbardziej drażni w trakcie jazdy nadając komunikat po kilka razy na minutę. Baterie w obydwóch pilotach wymieniałem nie cały rok temu. Co najciekawsze problem pojawił się od razu po odebraniu auta z ASO po wymianie panelu sterowania szybami w drzwiach kierowcy. Czyżby po zdjęciu bocznego obszycia drzwi mogli coś uszkodzić? A może winne są słabe baterie, które niedawno wymieniałem.

Gdzieś niedawno wyczytałem, że po zmianie baterii w pilotach potrzebne jest parowanie pilota ze stacyjką, aby odświeżyć częstotliwość sygnału pilota z modułem w aucie.  Ktoś coś podpowie? Zdjęcia w załączniku. 

20230326_210354.jpg

Screenshot_20230329_223009_OBDeleven VAG.jpg

Screenshot_20230329_223019_OBDeleven VAG.jpg

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem baterie w obydwóch pilotach, dam znać na dniach czy coś się zmieniło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stan niskiej baterii to tez licznik sygnalizuje i nie to ze nie działa potem kessy

po wymianie baterii nic nie trzeba robic, a tobie sygnalizuje czujnik dotknięcia 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2023 o 23:56, jopstons napisał:

Wymieniłem baterie w obydwóch pilotach, dam znać na dniach czy coś się zmieniło. 

Wymiana baterii trochę pomogła, ale nie do końca. To jest błąd się pojawia znacznie rzadziej, ale mimo wszystko problem nie został do końca rozwiązany.

Odblokowywują się zamki wsadzając dłoń pod klamkę, tak samo i zamykają się dotykajć palcem klamki. Problem się najczęściej pojawia przy uruchomionym silniku i w momencie kiedy otwieram drzwi kierowcy chcąc wysiąść przy włączonym zapłonie / uruchomionym silniku.

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności