Skocz do zawartości
jedrus

niezapłacone mandaty i ilość pkt karnych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś może wie, gdzie dowiem się o ilość i kwotę niezapłaconych mandatów?

 

Czy to urząd skarbowy? Jeśli tak, może ktoś zna numer do durnego urzędu w Grodzisku Mazowieckim - wszystkie ze stron internetowych nie działają :wpale:

 

Punkty karne - to zapewne dowiedzieć się można na policji? Tylko gdzie? W malutkiej komendzie u mnie w mieścinie udzielą mi takiej informacji, czy tylko komendy powiatowe / wojewódzkie?

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do punktów, to na komendzie bez problemu, możesz nawet sie zatrzymać jak zobaczysz miśków z suszareczką i poprostu zapytać o punkty, na pewno beż oporów to sprawdzą.

 

A co do mandatów, hmm ja bym poczekał, zawsze daja o sobie znać, jeszcze żadnego mi nie zgubli :/ , ale odsetek karnych nie naliczają więc spoko :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
możesz nawet sie zatrzymać jak zobaczysz miśków z suszareczką

:) chyba przejadę się na komendę...

 

bo pewnie telefonicznie / mailowo to mogę zapomniec :P ?

 

A co do mandatów, hmm ja bym poczekał, zawsze daja o sobie znać

widzisz.. ja to wiem :cwaniak: ale nie lubię nieprzewidzianych wypadków, a kiedyś się gupim było i nie płaciło mandatów od razu :P wolę mieć czyste konto, niż otrzymać wezwanie później ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do mandatów, hmm ja bym poczekał, zawsze daja o sobie znać

 

To policja nie ma takich samych procedur jak straż miejska? Bo mój mandat od sm przyszedł wyegzekwować komornik. Koszty były na szczęście dość niskie, jeśli mnie pamięć nie myli to zapłaciłem 16 zł od 200 złotowego mandatu sprzed 18 miesięcy. Wprawdzie sm jest jednostką organizacyjną gminy ale podlega podobnie jak policja pod MSWiA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz to mandat więcej niż rok nie będzie "wisiał" niezapłacony, bo chyba teraz to urzędy skarbowe przy rozliczeniu podatku - kasują "zaległości". Tylko zbytnio nie wiem jak to działa, bo w styczniu dostałem mandat, a w marcu miałem zwrot z podatku i mi tego nie odliczyli - a było niezapłacone jeszcze :cwaniak::evil: A tak z innej beczki, to przed świętami znowu "zaoszczędziłem" 300 zeta (juz chyba po raz czwarty - tfu, tfu - nie zapeszyc ;) uff - dobrze, ze jeszcze nowy taryfikator nie wszedł, bo by 1000 było :przestraszony: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko zbytnio nie wiem jak to działa, bo w styczniu dostałem mandat, a w marcu miałem zwrot z podatku i mi tego nie odliczyli - a było niezapłacone jeszcze

właśnie również nie rozumiem tego mechanizmu...

 

Słyszałem opinię, że ściągają jak odbierasz pieniądze w kasie w US, a już nie potrącają nic przy przelewaniu na konto (ja koszystam z drugiego sposobu).

 

Poczekam, aż ktoś z napisze jak to wygląda z autopsji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Danek75"A tak z innej beczki, to przed świętami znowu "zaoszczędziłem" 300 zeta (juz chyba po raz czwarty - tfu, tfu - nie zapeszyc ;) uff - dobrze, ze jeszcze nowy taryfikator nie wszedł, bo by 1000 było :przestraszony: )

CB czy dogadales sie z panami policjantami ;)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie miałem na konto przelew :hurra::ok: Więc może dlatego nie skasowali :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja jestem lżejsza o 400 PLN i 10 punktów :D No i gdzie ta srpawiedliwość na tym świecie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Skrzypek

Hm... mi przyszło do pracy polecenie zajęcia 400pln z pensji, a kopię dostałem do domu... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To policja nie ma takich samych procedur jak straż miejska? Bo mój mandat od sm przyszedł wyegzekwować komornik. Koszty były na szczęście dość niskie, jeśli mnie pamięć nie myli to zapłaciłem 16 zł od 200 złotowego mandatu sprzed 18 miesięcy. Wprawdzie sm jest jednostką organizacyjną gminy ale podlega podobnie jak policja pod MSWiA

 

procedury są takie same bo komornik podlega pod Urząd Skarbowy a jak wiadomo pieniążki za MKK idą na Skarb Państwa - pewnie zależy to od Urzędu Skarbowego ( ilości pracy ) w jednym szybciej w drugim wolniej - odsetek z tego tytułu nie ma tylko opłata za egzekucję drobna kwota.

 

pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi zabrali z rozliczenia podatkowego. Banda decyntentow. :zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

udało się dodzwonić do US.

miła Pani (ostatnia w sznurku 4 przełączeń) nie chciała podać info przez telefon, ale po krótkim wyjaśnieniu, że nie chcę mieć wobec państwa zaległości, bo to nie wypada orzekła: brak należności w systemie. po chwili dodała "na dzień dzisiejszy". a ja wiem napewno, ze mam niezapłacone mandaty na kwotę 150zł łacznie (tylko pogubiłem :/ ).

 

więc czekam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedrus, bo moze przekazali sprawe do egzekucji. Ja tak mialem. zapytalem sie przy okienku jakie mam zaleglosci i pani powiedziala, ze w systemie nie ma nic ale mozey byc w egzekucji. I bylo... 400pln :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o widzisz, dzięki za info :P

 

kilka moich wątpliwości się rozwiało :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
łyszałem opinię, że ściągają jak odbierasz pieniądze w kasie w US, a już nie potrącają nic przy przelewaniu na konto (ja koszystam z drugiego sposobu).

 

Brat miał przelewem dostać zwrot :hurra: ale :niepewny: sie bo US wysłał tylko notkę że mu pobierają za niezapłacony mandat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności