Skocz do zawartości
Gość banderas

AUTOMAT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość banderas

czesc,niedawno kupilem paska b4 estate z koncowki 96 roku 20 8v automat.Jest to moje pierwsze aultko w atomacie i mam kilka pytan. Moja skrzynia w polorzeniu P wydaje dzwiek podobny do lekkiego tyrkotania,slysze to bardziej niz silnik na biegu jalowym,przyspieszajac miedzy 60km/h a 80at slysze lekkie gwizdanie,czy to normalne?Pytam poniewaz ta skrzynia jest po kapitalnym remoncie (78000mil przebiegu tego auta), jest na gwarancji,a jakos nie ufam tym angielskim specjalista,tym bardziej ze jak kupowalem tego paska i go odbieralem od poprzedniego wlascicela wszystkie wtyczki od skrzyni byly niedopiete i dzialy sie rozne cuda! Jesli Ktos ma podobny woz,prosilbym o opis tz.osiagi,paliwo itd. Z gory wielkie DZIA :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj w gronie :vw:

 

Mam nieco bardziej leciwe auto, ale też 2.0 8V (2E) i współpracuje z 4-biegową ASB. Generalnie żadnych opisanych przez Ciebie dźwięków nie słyszałem. Jeśli skrzynia jest na gwarancji to nie zwlekaj tylko wal do magików i niech oni się martwią. :ok: Ma być cicho i bez szarpnięć przy zmianie biegów, po puszczeniu hamulca na płaskiej drodze ma powoli ale bezzwłocznie ruszyć, silnik nie powinien wtedy zejść z obrotów ani grama.

 

Co do spalania - u mnie wygląda następująco:

 

- korki i ostra jazda - 15l/100km

- korki i spokojna jazda - 12-13l/100km

- normalny ruch (30km do pracy w 45 min) styl jazdy raczej łagodny - 9,5 - 11l/100km

- trasa - jadąc zgodnie z przepisami (max 120, spokojne ruszanie, ruch płynny) 8,3l/100km !! (mój rekord, bo grypę miałem i ból mi dynię rozsadzał :rotfl: )

 

Oczywiście wszystko na rodzimej etylinie, może ta w UK jest lepsza??

 

Sporo jest napisane w FAQ w dziale B3, B4 - warto poczytać, choćby to : http://www.automat.pl/vademecum/index.html

 

Nie czekaj aż się pogorszy - jedź do serwisu, jak stwierdzą, że jest OK, to niech dadzą Ci to na piśmie, może się przydać.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Dmuchaj na zimne bo u mnie tez sie dzialy w pewnym momencie cuda, sam zwalniał, i pozniej posypal sie mechanizm roznicowy i pompa wspomagania. Zrobili mi skrzynie i teraz smiga az milo :) jeszcze ma miesiac gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość banderas

wielkie DZIA :padam::padam::padam: ,gonie do tych patalachow i niech grzebia,napisze co narozrabiali i niebawem zaprezentuja autko. jeszcze raz dzekowka :hurra: i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chepri

Czy warto kupic Passata z taka skrzynia z silnikiem 2.0 ze skrzynia niby po naprawie czy ona jest bardzo awaryjna ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarioLee

Warto. Kupilem taki model i skrzynia okazala sie na tyle wytrzymala ze od 92r nikt do niej nie zagladal az sie pol roku temu sypnela. Teraz jest po remoncie i smiga az milo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chepri

Dzieki prosze o kolejne opinnie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
prosze o kolejne opinnie

 

VR6 automat '92 195kkm od nowosci

 

skrzynia schodzi bez najmniejszych oznak zurzycia.

 

olej i filtr co 30kkm!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gameserv

Witam b3 2.0 16V 9A

 

330.000 tyś bez remontu

 

Lekarstwo - wymiana filtra oraz oleju co 40 tysięcy w skrzyni - obowiązek - sprawny potencjometr położenia przepustnicy - obowiązek

i w moim przypadku ciężka noga !!!

 

P.S 200.000 na gazie!!! - SZOK !!!

 

Zajeźdzam już 2 VW i za darmo nie chcę manuala :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za darmo nie chcę manuala

No, to rozumiem, nareszcie właściwe podejście do tematu :ok: .

Dzisiaj przez 3 godziny musiałem pojeździć po Warszawie autem z manualną skrzynią i czuję się jakbym chodził po mieście na piechotę :dobani: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności