Skocz do zawartości
Gość broniu63

Hamulce-ABS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość broniu63

Witam wszystkich.Coś niedobrego dzieje sie z hamulcami w moim passku.Za każdym razem gdy hamuje aby się zatrzymac ,pod koniec hamowania gdy koła są już prawie w miejscu,wyczuwam pod stopą charakterystyczną terkotke ABS.Droga sucha i hamowanie spokojne.Dzieje sie to za kazdym razem,gdy jestem zmuszony zatrzymac samochód.Nic podobnego nie dzieje sie gdy muszę tylko przyhamowac,obojetnie do jakiej prędkości-byle tylko koła sie kreciły.

Możliwe że jest to spowodowane tym,że dziś gdy nawracałem na polnej drodze wpadłem do koleiny lodowo-sniegowej.Oczywiscie nie mogąc wyjechac dosyć mocno 'buksowały' mi przednie koła.W końcu przy pomocy dwoch kolesi udało mi się wyjechać.Jednak pózniej zaczęly się te przygody z ABS.Co się mogło stać?Co się popsuło(Psuje)?Dzięki za wszelkie sugestie.Pozdrawiam.

Zapomniałem dodać że kontrolka ABS nie jest zapalona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podepniesz auto do diagnoskopu, to dowiesz się, o czujnik którego koła chodzi.

Najprawdopodobniek usterka mechaniczna (przewody) obwodu tego czujnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed Passatem miałem Forda Scorpio, w którym problemie ten występował cały czas z początku mnie to denerwowało al. To kwestia przyzwyczajenia. Najważniejsze, że na śliskiej nawierzchni ABS zachowywał się normalnie. Tak jak kolega w poście wyżej spróbuj go zdiagnozować, ale nie wiem czy to coś da??

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek77
Możliwe że jest to spowodowane tym,że dziś gdy nawracałem na polnej drodze wpadłem do koleiny lodowo-sniegowej.Oczywiscie nie mogąc wyjechac dosyć mocno 'buksowały' mi przednie koła.W końcu przy pomocy dwoch kolesi udało mi się wyjechać.Jednak pózniej zaczęly się te przygody z ABS.Co się mogło stać?Co się popsuło(Psuje)?

 

 

 

witam

 

Może to tylko błoto narobiło ci bałaganu,jest to możliwe gdy dostanie sie między czujnik a wirnik.Zastosuj:dobre mycie tych elementów(najlepiej pod cisnieniem)jeśli nadal jest źle to wtedy pomiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diagnozowanie oczywiście da nam jakąś odpowiedź, o co chodzi.

Niestety diagnoza nie jest równa naprawie, którą i tak trzeba wykonać. :629: :640:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności