Skocz do zawartości
Gość cartur

Jak wyprowadzic wskażnk tem. turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość cartur

Witam wszystkich. Po cieżkiej jeździe należy w silnikach z TURBO odczekać aż schłodzi sie turbina. Nie za bardzo ktoś potrafi określić ile należy czekać. Mówi się ze od 0,5 min do 2 min. Brakuje w takim razie mi wskaźnika temepratury turbiny. Czy ktoś probował już coś takiego robić. JEżeli tak proszę podzielić się pomysłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ostrej jezdzie 2 minuty na biegu jalowym, po normalnej jezdzie 1 minuta wystarczy. mozesz ten czas wydluzyc o 2 minuty i bedziesz mial pewnosc, ze nic jej nie bedzie. poza tym nie butuj na zimnym silniku, ale to juz chyba wiesz.

 

tu nie tylko chodzi o chlodzenie, ale takze o wyhamowanie wirnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cartur

przecież powinna być taka kontrola, zgas, nie gaś i tyle. Wydaje mi sie to banalnie proste do zrobienia. Widziałem gdzieś w TV, gość miał system do schładzania turbiny i pokazywał mu wskaźnik temp. turbiny, czyli temat do zrobienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grudyy

TO CHODI O SCHłODZENIE łOżYSK WIRNIKA ODRAZU PO ZDASZENIU TęPERATURA NA NICH BARDZO ROśCIE DLATEDO TRZEBA POCZEKAć TRACHE ABY TęPERATURA OLEJU SPADłA NA WOLNYCH OBROTACH . WYNIKA TO Z TEGO żE SPALIN JEST MNIEJ I ICH TęPERATURA TAK GWAłTOWNIE NIE ROśNIE.

POZDRAWIAM

 

 

 

PS. LEPIEJ ZAłóż CZYJNIK TęPERATURY SPALIN I OLEJU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zyję i interesuje sie furami, nie widzialem wskaznika tmp turbniy. Jedynie EGT (co mozna utozsamiac niekiedy z tmp turbiny)

 

Jak chcesz zamontowac EGT to wierc kolektor albo zaraz za turbo montuj.

 

Co do schladzania to zamontuj sobie Turbo Timer, albo z elektronika albo z samym timerem.

 

Generalanie po palowaniu silnik chodzi u mnie jeszcze z 3-4min. Po spokojnej jezdzie do 0,5Bara to 30sec. Jesli jedziesz spokojnei to czasami nawet 0 bara nei napompujesz.

 

i tak najlepszy jest turbo timer w mózgu :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zamontowac EGT to wierc kolektor albo zaraz za turbo montuj.

 

w kolektor. za turbo juz nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sens mniejszy owszem, ale wkrec sie w nasz kolektor :) najlepiej flansze dorobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak tam jest to rozwiazane, ale flansza dobry pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jak tam jest to rozwiazane, ale flansza dobry pomysl

A co macie na myśli "flansza", bo ja znam znaczenie jako np. dystans przy kołach do zamontowania nietypowych felg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co macie na myśli "flansza", bo ja znam znaczenie jako np. dystans przy kołach do zamontowania nietypowych felg.

 

 

dobrze rozumiesz. Flansza w ktora wkrecisz EGT. bo kolektora nie ruszaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności