Skocz do zawartości
Gość mefyoo

Pomalowane światła - kierunkowskazów

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mefyoo

Witam, na wstępie chciałem przeprosić za tytuł postu. Pomalowałem światła czerwoną farbą do świateł, ma takie właściwości, że lampy są czerwone ale świecą na taki sam kolor jak oryginalny ( no prawie) aby było lepiej włożyłem pomarańczowe żarówki. Wg mnie światła świecą na pomarańczowo, dokładnie to jest tak, że na środku tam gdzie żarówka jest pomarańczowo a po bokach troche czerwonawo - wrzuce fotki jak się uda to dobrze uchwycić. Zostałem pouczony, że powinienem zmienić światła bo w przeciwnym razie będzie mandat ponoć pan władza ma dobrą pamięć i mnie zapamięta :zdziwko: Proszę o pomoc, czym moge się sugerować aby się wytłumaczyć , uniknąć mandatu którego itak nie przyjme, odrazu jakie argumenty mogę wypowiadać w sądzie grockim bo świateł nie zmienie. Z tego co mi się wydaje przepisy dopuszczają różne odcienie pomarańczowego lub żółtego jeśli chodzi o kierunkowskazy. W związku z tym, że malowałem światła sam, nie posiadam żadnego atestu ale może w internecie jest wzór jakiegoś atestu na światła, wtedy wydrukował bym sobie i by było na "odczepnego" najlepiej po niemiecku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomalowałem światła czerwoną farbą do świateł, ma takie właściwości, że lampy są czerwone ale świecą na taki sam kolor jak oryginalny ( no prawie) aby było lepiej włożyłem pomarańczowe żarówki. Wg mnie światła świecą na pomarańczowo, dokładnie to jest tak, że na środku tam gdzie żarówka jest pomarańczowo a po bokach troche czerwonawo - wrzuce fotki jak się uda to dobrze uchwycić.

 

:rotfl::rotfl::rotfl:

 

pomalować sam to możesz sobie pisanki ....teraz na Wielkanoc...... :rotfl:

 

 

Zostałem pouczony, że powinienem zmienić światła bo w przeciwnym razie będzie mandat ponoć pan władza ma dobrą pamięć i mnie zapamięta :zdziwko:

 

a dodatkowo stracisz jeszcze dowód rejestracyjny pojazdu....

 

 

Proszę o pomoc, czym moge się sugerować aby się wytłumaczyć , uniknąć mandatu którego itak nie przyjme, odrazu jakie argumenty mogę wypowiadać w sądzie grockim bo świateł nie zmienie.

 

 

czego ty wymagasz od ludzi????? :mur:

nie zmieniaj i mandatów nie przyjmuj.....Twoja sprawa...... :cwaniak:

w grodzkim powiedz, ze masz ich gdzieś....... :rotfl:

 

 

Z tego co mi się wydaje przepisy dopuszczają różne odcienie pomarańczowego lub żółtego jeśli chodzi o kierunkowskazy. W związku z tym, że malowałem światła sam, nie posiadam żadnego atestu ale może w internecie jest wzór jakiegoś atestu na światła, wtedy wydrukował bym sobie i by było na "odczepnego" najlepiej po niemiecku.

 

 

i tu przechodzimy do meritum sprawy......

z tego co ja widzę....to Tobie nic nie wiadomo i nie masz pojęcia o przepisach.....

zrobiłeś samoróbkę, a pretensje będziesz zaraz miał do całego swiata.....a w szczególności "szmaciarzy" jak określiłeś w tytule postu policjantów..... :dobani:

 

wydrukuj sobie taki atest własnej produkcji.....

i najlepiej po arabsku........ :rotfl:

 

 

 

 

 

 

 

ps:

a może poczytaj przepisy, dorośnij, a potem pisz bzdurne posty..... :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Utnę sobie rękę, zrobię wszystkim na złość? :)

Czy ty zdajesz sobie sprawę, że jest coś takiego jak kodeks, atest, homologacja które dbają o to, że samochody jeżdżą po ulicach w stanie technicznym mającym zapewnić bezpieczeństwo dla użytkowników drogi? To nie jest kolorowanka, w której możesz sobie malować co ci się podoba. A mandatu możesz nie przyjąć, do sądu możesz pójść - gwarantuje ci, że twoja krucjata o wolność malowania pozostanie niezauważona. Nikt nawet nie podchwyci oburzenia, jaka ta władza jest "be" w stosunku do stłamszonego obywatela.

I tak ci poszli na rękę - zostałeś upomniany. Nie strugaj wiedzącego lepiej i nie traktuj policji i innych przedstawicieli władzy jak idiotów, którzy zadowolą się wydrukowanym świstkiem z internetu po niemiecku. Litości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W skrajnych przypadkach gdyby ktoś wjechał Ci w kufer, nawet nie z Twojej winy (czego nikomu nie życzę) i następnie udowodnił, że miales pomalowane lampy, (wystarczy pod nos policjantowi podstawić kawałek zbitego szkiełka) przez co tracą homologację wina jest PO TWOJEJ STRONIE i kupę kłopotów można mieć z tego tytułu - ubezpieczenie itp.

Przepis jest przepis i basta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz powiedziec, ze lampy oryginalnie tak byly. malowane lapmy :hurra: jak w programie OPT na tvn turbo :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wszystko jest przepis na kolor świateł i przepustowość światła nawet na częstotliwość mrugania migacza

możesz nie przejść przeglądu a jak policja zabierze dowód to masz przesrane nowe lampy albo zdrapuj farbę

musisz mieć oryginalny papier na takie lampy albo ze to fabryczne a policji tak łatwo nie spuścisz na drzewo a w sądzie i tak przegrasz a koszt badań nad twoimi lampami czy mogą być czy nie może być drogi jeśli sąd nakaże takowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze mozesz powiedziec, ze lampy oryginalnie tak byly

Powiedzieć tak może, tylko nikt na to nie będzie zwracał uwagi, bo obowiązkiem właściciela pojazdu jest utrzymanie go w stanie zgodnym z przepisami kodeksu drogowego.

Jeżeli kupi się auto z niedozwolonymi przeróbkami to właściciel pojazdu obowiązany jest doprowadzić do właściwego stanu technicznego. I żadne tłumaczenie, że "tak było jak go kupiłem" nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tu jest wlasnie haczyk, bo jesli lampa swieci tak jak ma swiecic to gliniarz musi byc upierdliwy bardzo, zeby sie czepial koloru. sa oryginalnie lampy ciemne, czerwone montowane w samochodach. teoretycznie powinni kazdemu, kto ma hella smoked zabrac dowod. tak samo lampy produkowane w odcieniach zieleni, niebieskiego czy czerwieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i tu jest wlasnie haczyk, bo jesli lampa swieci tak jak ma swiecic to gliniarz musi byc upierdliwy bardzo, zeby sie czepial koloru. sa oryginalnie lampy ciemne, czerwone montowane w samochodach. teoretycznie powinni kazdemu, kto ma hella smoked zabrac dowod. tak samo lampy produkowane w odcieniach zieleni, niebieskiego czy czerwieni.

 

chyba nie widziałeś jeszcze różnicy w lampach malowanych domowym sposobem, a oryginalnych (tuningowanych) z homologacją.....

 

tamte niebieskie czy zielone czy jakiekolwiek inne, mają homologację i spałniają pewne kryteria......

te malowane ich nie spełniają.....i widać że są malowane - gołym okiem.....

poza tym są dużo ciemniejsze i przepuszczają dużo mniej światła........

 

to podobnie jak z folią na szybach......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jack68

nie zapominajcie o odblaskach w lampach gdzie po pomalowamiu nie ma co ``odblaskować``

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jackdob nie widzialem malowanych lamp i osobiscie nie mam zamiaru tego robic. mnie wyglad lamp malo interesuje. moje auto ma zapier...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ktory paragraf mowi o barwie swiatel, ale znowu mnie zadziwia ta sytuacja, gdzie kolega pomalowal sobie kierunkowskazy (tak?) i ma barwe troche inna niz pomaranczowa.. Panowie, kto bedzie mial problem z domysleniem sie czy nasz kolega chce skrecic w lewo czy w prawo? Pewnie nikt, ale policja czepi sie (moze i zgodnie z jakims paragrafem) ale multum razy widze auta (i to nie stare), ktore albo mjaa swiatla stpo koloru lilioweg (wyblakle), albo kieunkowskaz nie pulsuje tylko swieci ciagle, albo hamujac zamiast swiatel stop, wlaczaja sie wsteczne... :|

Ale prawo jest prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie widzialem malowanych lamp i osobiscie nie mam zamiaru tego robic. mnie wyglad lamp malo interesuje. moje auto ma zapier...

 

sam pisałeś o "haczyku", więc Ci odpowiedziałem.....

tu nie ma haczyka.......żadnego.....

 

zresztą już wcześniej ktoś to napisał.....

nawet jeśli kupisz autko z lampami które nie spełniają norm.......

to i tak nie ma na to wytłumaczenia.....

bo....

...nieznajomość prawa szkodzi.......

 

czyli nikogo nie bedzie interesowało że nie wiedziałeś, albo myślałeś, albo Ci się wydawało.....

jeśli coś jest niezgodne z prawem.....to Twoja jego nieznajomość tego nie tłumaczy.....

takie są zasady w każdym kraju........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, kto bedzie mial problem z domysleniem sie czy nasz kolega chce skrecic w lewo czy w prawo? Pewnie nikt, ale policja czepi sie (moze i zgodnie z jakims paragrafem) ale multum razy widze auta (i to nie stare), ktore albo mjaa swiatla stpo koloru lilioweg (wyblakle), albo kieunkowskaz nie pulsuje tylko swieci ciagle, albo hamujac zamiast swiatel stop, wlaczaja sie wsteczne... :|

Ale prawo jest prawo.

 

idąc Twoim tokiem myślenia.....

to jak kierunki będą w kolorze blue....albo zielonym.....

to też będzie ok....

bo lewy to lewy...a prawy to prawy......

każdy widzi który świeci.... i wie kto gdzie chce skrącać... :rotfl:

alebo lepiej....lewy zielony prawy niebieski...

a co......

 

i po co się "przypieprzają".....

 

 

a to ze wiele starych autek tak ma bo lampy się wypaliły lub brak masy w tylnej lampie powoduje zwarcia to już inna kwestia.....

ale to nie znaczy, ze kierujący takim autkiem za to nie odpowiada......

bo owszem odpowiada........

a to że ich widzisz....to nie znaczy że prawo jest do du........y, tylko na razie jakoś im się z tym udaje jeździć.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jackdob, tylko w Polsce maja problem z czerwonymi kierunkami. Przyprowadzisz sobie Corvette czy Mustanga, to bedziesz musial przerobic je tak zeby byly kierunki pomranaczowe. I nie czepiaj sie mojej wypowiedzi, bo nie pisalem, zeby kierunki byly zielone czy niebieskie, tylko bardziej czerwone niz pomaranczowe, bo tak ma nasz kolega. I nie podpuszczam, zeby "pier**** policje" bo z prawem nie wygra, ale raczej o absurdzie panujacym na naszych drogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos chlopaki nie w humorze :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kierunek jutro zamaluje szyby a po jutrze ktoś się od niego odbije bo nie zauważy kierunku albo kolega nie będzie widział do tyłu. :dobani:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko w Polsce maja problem z czerwonymi kierunkami. Przyprowadzisz sobie Corvette czy Mustanga, to bedziesz musial przerobic je tak zeby byly kierunki pomranaczowe.

 

 

przykro mi ale nie masz racji.....

nie wiem czy wiesz co to konwencja genewska.....

tej nie podpisały kraje ameryki północnej chociażby.....

 

zgodnie z nią....

każdy zarejestrowany w UE samochód "amerykański" musi spełniać wymogi takie jak są w UE.....

czyli np na światła nie mogą mieć holmologacji SAE....lecz europejską.....

(różnica polega na strefie światła i cienia - w ameryce obowiązują inne normy)

 

 

 

I nie czepiaj sie mojej wypowiedzi, bo nie pisalem, zeby kierunki byly zielone czy niebieskie, tylko bardziej czerwone niz pomaranczowe, bo tak ma nasz kolega. I nie podpuszczam, zeby "pier**** policje" bo z prawem nie wygra, ale raczej o absurdzie panujacym na naszych drogach.

 

nie czepiam się......Twojej wypowiedzi.... :vw:

rozwinąłem ją specjalnie aby problem wyjaśnić......

 

i tu znowu dam przykład.....

 

a USA kierunkowskazy są barwy czerwonej........

w UE nie ........ ( u nas określa się barwę jako żółtą selektywną)

 

 

 

 

ps:

nie chcę bić piany w temacie.....lecz wyjaśnić pewne wątpliwości...z pożytkiem dla czytających ze zrozumieniem....

nasze prawo wcale nie odbiega tak daleko od stosowanego w UE .....

i nie tłumaczcie mi, ze jak ktoś we francji, holandii albo gdzieś tam widział auto z zielonymi kierunkami to u nich wolno...... :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo
Dzisiaj kierunek jutro zamaluje szyby a po jutrze ktoś się od niego odbije bo nie zauważy kierunku albo kolega nie będzie widział do tyłu.

 

Szyby to można przyciemnić, czy sprawiam wrażenie kogoś kto chce pomalować szyby ? Tak na pewno ktoś nie zauważy kierunkowskazu bo klosz był czerwony zamiast pomarańczowy i myślał że to postojuwka mi nie łączy jedna ? kolega nie jezdził nigdy autem z foliowanymi szybami.

 

Czyli z jakiego paragrafu popełniam wykroczenie ? nie pomalowałem ich przecież lakierem samochodowym tylko dosyć drogą farbą która minimalizuje zabarwienie światła pochodzącego od żarówki. Jakie znaczenie ma kolor klosza ? ważne jest to, że klosz jest przejżysty i kierunkowskazy świecą bardzo wyraźnie no i na pewno nie są czerwone. Idąc takim tokiem myślenia za malowanie zacisków hamulcowych też powinien być mandat.

 

chyba nie widziałeś jeszcze różnicy w lampach malowanych domowym sposobem, a oryginalnych (tuningowanych) z homologacją.....

Chyba niewidziałeś jak świecą moje lampy malowane "domowym sposobem" fakt, że nie posiadają homologacji.

 

wydrukuj sobie taki atest własnej produkcji.....

i najlepiej po arabsku........

mój pasek przyjechał z dojczlandu więc dlacczego niemogłby jakiś niedouczony jak cała reszta ...... nie uwierzyć w to, że światła zostały zmienione w specjalistycznej firmie i mają atest ?

Czy ty zdajesz sobie sprawę, że jest coś takiego jak kodeks, atest, homologacja które dbają o to, że samochody jeżdżą po ulicach w stanie technicznym mającym zapewnić bezpieczeństwo dla użytkowników drogi

Przepraszam wszystkich których naraziłem na niebezpieczeństwo przez moje pomarańczowo- różowawe kierunkowskazy tylne :rotfl: może ktoś bardzo nielubi tego koloru i tak się zdenerwował jak je zobaczył, że sklą żone siedzącą obok na miejscu pasażera co doprowadziło do rozwodu :zalamany:

To nie jest kolorowanka, w której możesz sobie malować co ci się podoba
Jak już napisałem, zaciski hamulców mają mieć kolor rdzawo brązowy lub srebrno ciemny- dot. pojazdów nie starszych niż 3 lata :D
Nie strugaj wiedzącego lepiej i nie traktuj policji i innych przedstawicieli władzy jak idiotów, którzy zadowolą się wydrukowanym świstkiem z internetu po niemiecku. Litości...
z nikogo nie robie idiotów, a żebyś wiedział, że się zadowolą
W skrajnych przypadkach gdyby ktoś wjechał Ci w kufer, nawet nie z Twojej winy (czego nikomu nie życzę) i następnie udowodnił, że miales pomalowane lampy, (wystarczy pod nos policjantowi podstawić kawałek zbitego szkiełka) przez co tracą homologację wina jest PO TWOJEJ STRONIE i kupę kłopotów można mieć z tego tytułu - ubezpieczenie itp.

Przepis jest przepis i basta...

Rozrysuj mi sytuacje, w której kierunkowskazy mogą być przyczyną wjechania w tyłek a nie światła stop ...
nie zapominajcie o odblaskach w lampach gdzie po pomalowamiu nie ma co ``odblaskować``
:mur: Odblaski są na dole
idąc Twoim tokiem myślenia.....

to jak kierunki będą w kolorze blue....albo zielonym.....

to też będzie ok....

bo lewy to lewy...a prawy to prawy......

każdy widzi który świeci.... i wie kto gdzie chce skrącać...

alebo lepiej....lewy zielony prawy niebieski...

a co......

 

i po co się "przypieprzają".....

nie przeginasz? jak już pisałem świecą na pomarańczowo z lekko różowawym odcieniem, nagram aparatem jak świecą i wrzuce na forum.

a to ze wiele starych autek tak ma bo lampy się wypaliły
Trzeba dolać nafty
brak masy w tylnej lampie powoduje zwarcia

ciekawa teoria, brak masy powoduje zwarcia, gdzie zwarcie = połączenie przeciwnych biegunów :ok:

jackdob, tylko w Polsce maja problem z czerwonymi kierunkami.
Podobnie jak z : foliowanymi szybami, wystającymi kołami, świecącymi neonami, kolorowymi świałami z przodu np. żarówkami od mijania ... ale dla pocieszenia, w innych krajach jest ściśle przewidziane po której stronie w bagażniku ma leżeć apteczka i gaśnica musi być w zasięgu ręki kierowcy.
a USA kierunkowskazy są barwy czerwonej........
i nie są odddziele z tylnymi światłami do jazdy, czyli miga postojówka oczywiście tylko z tyłu.
nasze prawo wcale nie odbiega tak daleko od stosowanego w UE .....
ale inteligencja naszych stróżów prawa odbiega daleko od tych w UE bo oni wiedzą że lepiej pilnować bezpieczeństwa na ulicach niż czaić się na wiosce w krzakach na kogoś kto sobie przyczepił świecące spryskiwacze na masce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mefyoo
a pretensje będziesz zaraz miał do całego swiata.....a w szczególności "szmaciarzy" jak określiłeś w tytule postu policjantów.....

Nie chodziło mi o policjantów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności