Skocz do zawartości
VampBeer

Głośniki B4 VARIANT tył

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, chciałbym zamontować głośniki do tyłu (chodzi mi o miejsce na nie na tylnej półce, rolecie). I mam kilka pytań:

 

- nie mam tam głośników są tylko zaślepki i nie wiem czy są tam już doprowadzone kable

- czy w ogóle warto montować tam głosniki bo te dziury wydają mi się troche małe jak na standardowe "jajka"

- myśle o Helixach jajkach własnie jest jakas promocja w Media Markt kosztuja 160zł a grają dobrze (sam słyszałem u kolegi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denaturka

Założyłem sobie Magnaty za około 180 zł z tyłu. Kabli nie ma w standardzie, więc trzeba było prowadzić. Niestety głośniki tego typu (małe, jajowate) grają niezbyt rewelacyjnie i używam ich głównie jako tło dla przednich. Pozatym trzeba czymś je wytłumić od wewenątrz. Plastiki w bagażniku okleiłem od wewnątrz taśmą bitumiczną i napchałem gąbki w pustą przestrzeń pod głośnikami. Miejsca gdzie plastki się ze sobą stykają okleiłem na brzegach taśmą uszczelniającą gumową. Oprócz tego problemem jest przykręcenie głośników, bo istniejace mocowania są raczej nietypowe. Mimo wszystko muszę przyznać że przy dużej głośności i wysokim poziomie basów nie mam problemu z wpadającymi w rezonans plastikami itp, ale wymagało to sporo pracy.

Żeby założyć głośniki z tyłu trzeba rozkręcić całość !!! plastików bagażnika, łącznie z prowadnicą rolety. Pierwszym krokiem jest zdjęcie plastikowej prowadnicy pasów. Można próbować bez rozkręcania całości, ale może się to skończyć połamaniem elementów.

 

Gdybym miał jeszcze chęci i fundusze zamiast malutkich owalnych głośniczków do bagażnika zrobił bym coś lepszego. W tylnich drzwiach wstawił bym duże głośniki (trzeba zrobić otwory i wymyslić jakieś mocowanie) takie jak w drzwiach przednich albo i większe, a w słupkach tylnich włożył bym tweetery (albo w miejscu dla tylnich głośników).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmiar który tam pasuje to bodajże 4X6" kabli jak nie znajdzesz przy wtyczce do radia to nie znajdziesz też z tyłu. niektóre pasaty miały w wyposażeniu (zapewne na życzenie klienta) większą ilość głośników był gdzieś o tym post.

Denaturka, pamiętaj że głośniki są daleko od miejsc przednich, dla tego słabo je słychać ustaw front=rear i przesiądz się do tyłu a usłyszysz że całkiem nieżle dają (może kable masz za ciankie ale z tego co piszesz to wynika że wiesz co robisz). mocowanie może i nietypowe ale można dokupić takie blaszki samozacinające albo nakręcić nakrętkę bodajże m5 nawet bez gwintowania plastyku (to działa i trzyma).

:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Denaturka

Sorrki że tak narzekam na głośniki z tyłu. Nie chodzi mi tu o to że grają za cicho, nieczysto, albo że nie ma możliwości wysterownia we wzmacniaczu proporcji pomiędzy tyłem i przodem. Raczej problem widzę w tym że to tylko tanie, jednodrożne malutkie głośniczki z wąskim pasmem i słabą dynamiką. O ile położenie i kierunek głośnika niskotonowego nie ma większego znaczenia dla ludzkiej percepcji, to średnie i wysokie tony powinny być skierowane prosto do uszu słuchacza. Tymczasem w Variancie głośniki tylne są skierowane do góry wprost na dobrze tłumiący dzwięk sufit :dobani:

Gdybym miał jeszcze raz dokonać wyboru to albo bym kupił coś z wyższej półki (nie liczę tu na cud), albo kupił bym coś z oddzielnym głośnikiem wysokonowym, który umocował bym tak żeby nagłaśniał tylną kanapę a nie podsufitkę. Mając troszkę więcej kasy dołożył bym zewnętrzy wzmaczniacz i subwoofer. Skonfigurował bym odcięcie niskich tonów z głośników przednich i tylnych, a całość basów dawał by subwoofer. Mając dodatkowy wzmacniacz dołożym bym jeszcze głośniki w drzwiach tylnich, dvd , lcd pod sufitem .... upss, chyba się za bardzo rozpędziłem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozmiar który tam pasuje to bodajże 4X6"

:ok:

 

 

Bodajże czy na pewno? Myślałem o 9x6 ale własnie mi sie cos za małe wydawaly te dziury teraz to juz sam nie wiem:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość boostertd

tam z tylu masz te mniejsze elipsy i te glosniki raczej zadnegoe lepszego efektu nie osiagnal nawet jesli kupisz za 500zl bo sa malutkie lepiej wyposarzyc tylne drzwi w jakis porzadny zestawik 2 drozny i wygluszyc i cieszyc sie dobrym graniem a te dziureczki zostaw w spokoju :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności