Skocz do zawartości
Gość przemek24l

swiatlo w bagazniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemek24l

mam male pytanko gdzie jest wlacznik oswietlenia bagaznika (kombi b3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubp

Ja mam taki Problem ze u mn ie nie działa i niewiem jak sie zabrac do tego włacznika w zamku zeby nic nie popsuc. Z tego co wiem tam jest włącznik ktory pod wplywem brudu przestaje działać i trzeba go wyczyscic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam taki Problem ze u mn ie nie działa i niewiem jak sie zabrac do tego włacznika w zamku zeby nic nie popsuc. Z tego co wiem tam jest włącznik ktory pod wplywem brudu przestaje działać i trzeba go wyczyscic.

 

na moje oko można by go zdemontować i porządnie przeczyścić w benie-ekstrakcyjnej potem nasmarować odpowiednio i powinno działać pod warunkiem że nie masz gdzieś przeciętego kabla i ..... żarówka jest DOBRA !!! :cwaniak: sprawdź najpierw żarówkę czy świeci ;) np. przy lampce oświetlenia głównego

a jeżeli żarówka jest OK i nie chcesz, nie umiesz zdjąć zamka to możesz próbować przeczyścić zamek jakimś sprayem do styków, odrdzewiaczem lub WD-40 (obficie spryskać żeby wypłukało te brudy i potem pare-parenaście razy zamknąć otworzyć klapę - żeby zamek popracował ew. samym zamkiem za pomocą jakiegoś pręta lub śrubokręta ) ale to dla leniwych i raczej mało skuteczne i krótko trwałe....

a jeżeli sposób dla leniwych nie pomógł a nie umiesz się tym zająć to lepiej zostaw to komuś kto się zna ;)

może ktoś w rodzinie ;)

pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu ;):vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyczyn może być 4

1)żarówka

2)bezpiecznik

3)wiązka przewodów

4)wyłącznik

 

może jeszcze

5)masa na klapie(chyba)

 

5 nie jestem pewien przy drzwiach masa napewno jest brana z karoserii, na klapie może być podana przewodem i zapewne tak jest.

 

u mnie czasami mrzy, i tak zastanawiam się, bo raczej zamek bym wykluczył. po zamachaniu klapą się poprawia(ale nie zawsze), wydaje mi się że będzi to albo wiązka albo masa, ale szybciej wiązka bo przeciwmgielne też u mnie nie działają. zrobiłbym to tylko nie mam kiedy, a przegląd mi się zbliża.

:vw:Wnoszę o wydłużenie doby do 36 godzin!!! :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod wnioskiem polik-80 mi też przydałby się dodatkowy czas :)

chętnie dokupiłbym w sensownej cenie minimum 8godzin do doby :D:cwaniak::vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemek24l

mi tez przeciwmgielne nidziala :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak dbacie o wasze bolidy ??

u mnie z zewnątrz wszystko działa poprawnie :)

a jedynie mam problemy z podświetlaniem zegarów :/

pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam Pawlos, ja tam o swojego dbam w zeszłą sobotę ABS naprawiłem kloce zmieniłem to był mój pierwszy wolny weekend w zeszłym miesiącu (i zarazem ostatni) teraz czekają na mnie klocki przód (najważniejsze)

PRZECIWMGIELNE i ŚWIATŁO BAGARZNIKA (ważne i mało ważne)

a reszta to pierdółki typu aluski, BASS SYSTEM do bagażnika (już wszystkie kable wciągnięte) i klima znaleźć dziórkę zalepić i nabić.

 

Apropos światła bagażnika i przeciwmłowych Z kąd one biorą masę?? z kostki przy tylnym lewym kole ?? tam jest taka durza kostka z brązowymi kablami (masa znaczy się) a obok wisi mi mała kosteczka z dwoma brązowo-jakimś tam kablami. jak myślicie można ją spokojnie wpiąć w masę . przecież wszystkie brązowe w vw to masa ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak sobie zażartowałem :D

ale niektórzy mogli by częściej lookać jak coś się psuje bo potem żal patrzeć nawet na drodze....

jak w moim passku miałem brak masy - przy tylnej lewej lampie to miałem dyskotekę ze światłami podczas zapalonych świateł zwykłych i migacze wariowały

sprawdźcie żaróweczki i styki koło żarówek - przeczyśćcie płynem do styków i zobaczcie czy się poprawi... jak nie to miganie mogłoby oznaczać jakieś zimne luty (jak potrzęsiesz to powiłeś że jest OK) ale niebardzo mi się chce wierzyć....

najpierw idźcie po najmniejszych kosztach, czyli latarka, miernik, płyn do styków i do roboty :D

pozdro i sukcesów w znajdywaniu usterek :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubp
przyczyn może być 4

1)żarówka

2)bezpiecznik

3)wiązka przewodów

4)wyłącznik

 

1-zarówka Działa

2- bezpiecznik wporzadku

3-wiązka tez ok

4- wiec zostaje włącznik :)

 

Rozbiore zamek ale to po swietach bo teraz niema czasu i dam znac jak sie uporam z problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem u mnie występował ten sam - nie świeciła lampka bagażnika z powodu uszkodzonego włącznika w zamku.

 

Ale problem rozwiązałem troszkę niestandardowo.

 

Mianowicie odłączyłem przewody idące do zamka i w klapie w miejscu na rękę zamontowałem mały włącznik który włącza światło.

 

Takie rozwiązanie ma swoje zalety.

 

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wady też posiada.... i jak ktoś o tym nie wie to musi biegać po latarkę albo sobie komórką świecić.

ja jestem zdania że najlepiej zostawić to tak jak to zrobili w fabryce :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hubp

U mnie bylo to samo co u uzytkownika Varcan rozebralem zamek i okazalo sie ze w przelonczniku byly rozsypane i skorodowane styki, nie znalazlem takowego na autozlomie i takze zamonowalem sobie przeloncznik w tej plastikowej obudowie pod szyba od klapy :), lepsze takie rozwiazanie niz zadne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności