Skocz do zawartości
darek05k

Aktualizacja Discover Media

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio udostępniona aktualizacja mapy europy z dnia 21,06,2021r nie mieści się na karcie pamięci. Karta przed wgraniem była sformatowana i tak przy 97% komunikat o braku miejsca na karcie. Proszę o sugestie, czy mogę sam coś z tym zrobić, czy zostaje mi tylko serwis? Pozdrawiam.

Edytowane przez darek05k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skasować zbędne jezyki, jak zostawisz tylko PL to styknie miejsca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy usunąć 4 języki: IT/GB/FR/DE każda ma od 100-200MB.
Po tej operacji wszystko bez problemu się mieści oraz instaluje.

DSC_7132.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Discovery media 2 2015 MIB 2 

1 sierpnia zaaktualizowalem system do tego z mib2,5 czyli z discovery media z 2017 roku 

(Wcześniej aktywowałem Patchem APPCONNECT) 

I Po tej aktualizacji teraz znikło mi wifi w sensie jest w ustawieniach lecz ma szaro I nie można wejsc  poczytałem na necie że po aktywacji app Connect przez Patch każda kolejna aktualizacja uwali jakiś dodatek w jednostce I chyba to prawda bo padło to wifi dziś próbowałem zainstalować wifi poprzez plik z starej wersji softu No i jednostka stanęła na ekranie urządzenie jescze nie gotowe 

Coś tam coś tam Czekaj 

Może to zająć 10 minut 

Próbowałem restart nie działa odłączyłem jednostkę od zasilania też nie nawet po wyłączeniu zapłonu dalej wisi narazie ja odłączyłem żeby akku nie padło da radę jakoś to anulować bądź wrzucić na kartę cały nowy soft i wymusić aktualizacje przez obd ELEVEN czy zostaje tylko podłączenie przez USB RS232 ? nie mam tego czegoś ale jak bym miał mógł bym to zrobić z pomocą kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest aktualizacja 2022 i ten sam problem z miejscem na karcie dla map Boundle1,

może w kocu któryś mniejszy pakiet map Boundle w całości obejmuje Polskę ?

Czy po tej aktualizacji usunięcie języków jeszcze załatwi sprawę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam oryginalna karte nawigacji 16 gb z mapami 2021 a obecna aktualizacja 2022 zajmuje 16gb. Jak to zaktualizowac ? Samo wykasowanie jezykow to za malo. Prosze o pomoc a nie hejt, pzdr.

Moge bezpiecznie wykasowac wszystko z karty i zainstalowac nowe ( nie formatowac tylko skasowac, a czy karta jest jakos zabezpieczona ? )

Edytowane przez TomPassja1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia mapa z maja '22 nie mieści się już na kartę 16GB nawet zostawiając tylko język polski.
Kartę możesz formatować, usuwać pliki ręcznie nic się nie będzie z nią działo - nadal będzie hulać.
Opcje masz dwie:
- kupić kartę 32GB ze zmiennym cid'em (cały obszerny temat na forum)
- wyłączyć cid lock w radiu (temat również na forum opisany) i użyć "zwykłej" karty 32GB
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się udało wcisnąć

jeśli mowa o wersji 1910_V16 to z katalogu sds zostawilem tylko PL +meta_info.db 

i ztcp z katalogu 00\cfg\mapcfg\ wywalilem foldery SEAT i SKODA

mogę potwierdzić, ale już jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego drugiego katalogu ja wywaliłem tylko katalog SEAT i plik seat.cfg i na styk weszło na oryginalną kartę 16GB

Języki wywalamy wszystkie prócz polskiego. Nadal czekam aż ktoś potrafi porównać mapy Polski z różnych zestawów,

nie rozumiem tego dlaczego tylko w tym największym zestawie Polska jest cała, w innych tylko partial.

 

Edit Miałem okazję zrobić trasę na nowej mapie.

Jak było tak jest, wszystko po macoszemu i na odwal, jak rok temu zniesiono podwyższenie prędkości w terenie zabudowanym w godzinach 23-5 to nie uwzględniła tego ani ubiegłoroczna aktualizacja ani ta z maja 2022. A limity prędkości to tragikomedia, fajnie mają ci co mają odczyty prędkości powiązane z aktywnym tempomatem, jeżdżą swoimi passeratti jak kiedyś kowboje na prerii na Dzikim Zachodzie. hahaha Smiać się czy płakać ? Pora rozglądać się za chiskim Androidem, tylko jelen jezdzi z fabrycznym radiem w VW. 

 

Edytowane przez fb3
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Panowie! 
Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem VW Passat B8 Variant z 2018 r. 
Jeśli dobrze się orientuje w nazewnictwie to mam system Discovery Media mib2.5. 
App Connect działa i nic nie chcę hakować, ale chciałem się zapytać czy moja wersja softu jest aktualna? 

Z tego co widzę mój firmware to MST2_EU_VW_ZR_P0468T (czy to znaczy, że urządzenie jest TechniSat?).
Moje pytanie: jaka jest teraz najbardziej aktualna wersja softu dla mojego urządzenia? Czy to jest MST2_EU_VW_ZR_P0480T (taką udało mi się gdzieś znaleźć)?

Czy warto uaktualniać oprogramowanie, jakie mniej więcej zmiany się mogą pojawić?

z góry dziękuję za info

IMG_3706.thumb.jpg.d70b2341429a8480cd1fd2ca0479dd46.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz 3Q0 035 846  czyli Discover Media MIB2  (MIB2.5 to ta wersja bez pokręteł, z menu tylko dotykowym) i jest to rzeczywiście TechniSat.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, to warto zmienić, jeśli zauważasz jakieś problemy, zawieszanie itp. VW ma taką politykę, że w nowych wersjach likwiduje tylko ewentualne błędy, nie spodziewaj się żadnych nowych funkcji czy zmian wizualnych.

Dodatkowo jest jakieś tam ryzyko uwalenia jednostki i wtedy będą koszty. Ja u siebie w delphi co prawda nie wytrzymałem i sam uaktualniłem soft do najnowszej wersji, ale żadnej zmiany nie zauważyłem.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aa dzięki za informacje. A nie wiesz czasami jaka jest aktualnie najnowsza wersja oprogramowania do TechniSat? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ta 480T, Koledzy może mnie poprawią. Tylko sprawdź dokładnie, czy to będzie plik dla Twojej jednostki. Widziałem taki plik, ale w nazwie miał kod jakiej innej jednostki i nie byłbym pewien, czy możesz go do siebie wgrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ściągnięciu firmware należy sprawdzić zapis supported train.

Więcej tu:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super, dzięki za info. Sprawdzę sobie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało wam się zidentyfikować dane w ten sposób aby usunąć z najnowszej wersji nawigacji rzeczy niepotrzebne tak aby weszła na kartę 16GB?
Ja wywaliłem języki, Skodę i Seata w sumie po co nam inne kraje?
Zaraz będzie nowsza wersja nawigacji i już wtedy nie wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nowej stronie Volkswagena z mapami, dla Discover Media od roku 2017 mamy kilka wersji map, ale dla Polski każda z nich oznaczona jest z gwiazdką *, co oznacza "obniżona jakość danych".

Zdaje się, że wcześniej była tam pełna wersja dla Polski. Zauważyłem, że dla Discover Pro jest pełna wersja Polski, bez tej gwiazdki.

Czy to oznacza, że dla Discover Media jest już tylko ta okrojona wersja?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy. Jak uruchomić nawigacje nigdy wcześniej nie instalowanej kiedy nie mam slotu sd. Wersja discover media. Rok 2023.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu ale mam chyba problem z nawigacją Discover Media tzn. dokładnie z znakami ograniczenia prędkości w nawigacji. Otóż kamerka czyta bardzo dobrze znaki (stałe, tymczasowe itp.) ale znaki z nawigacji głupieją. Parkuję w strefie ograniczenia 50 i jest ok ale odpalam za moment lub rano to mi pokazuje 90, czasami jest też tak, że nie wiadomo skąd pokazuje mi w terenie zabudowanym 100 a wystarczy jak jest znak ograniczenia 50, kamerka czyta od razu 50. Aha nawigacja działa chyba dobrze, nie zauważyłem żadnych odchyleń,  po za znakami ograniczenia. Ponadto, chyba najważniejsze, próbowałem zainstalować aktualizację i wyskakuję mi mniej więcej tekst błąd , włóż źródło z danymi do aktualizacji lub sprawdź. Zaznaczę, że to 3 aktualizacja, 2 pierwsze (2021,2022) przebiegły bez problemu.

Czyli karta uszkodzona ?

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności