Skocz do zawartości
Gość dayv

kontynuacja aczkolwiek nowy temat (nie ma go w faqu)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dayv

heheh skoro nie ma roznicy miedzy 115 a 130 to tak jakby nie bylo roznicy miedzy 110 a 130 :] bo 110 jest uwazana za zwawsza od 115 :]

 

wykonanie srodka jest praktycznie identyczne ale troche sie zmienia :] Buda co jak co wyglada o wiele lepiej od 3b :) srodek... pasowaloby mi wziasc highlina... i czy byly 5skrzynie w 130pd ? wolalbym miec 5....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Z tego co mi wiadomo, na niektóre biedne rynki np. Polska szły najuboższe wersje 130 PD z 5 biegową skrzynią, ale nie polecam. Tiptronic lub 6-biegowa skrzynia jest znacznie lepsza.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

hym.... mnie sie tam wydaje ze 5gear lepiej ciagnie... widzialem juz pare ladnych 3bg bylo na czym ok zawiesic :) cena waha sie w granicach 37tys.pln 130pd 8airbagow, navi (duza na polske i te mniejsze) welur i wstawki ze skory (w jednym nawet byla multi kiera) UDOKUMENTOWANY PRZEBIEG (150-200tys) KSIAZKA SERWISOWA PROWADZONA DO KONCA, nie bity <== to ostatnie jest pewnie nacigane bardzo bo oni nie bity rozumieja ze np to z caly bok byl malowany drzwi wymieniane bo byl zarysowany.... :] Ladne calkiem zadbane autka sie wydaja :) W maju/czerwiec na 95% terazniejsza srebrna strzala pojdzie "pod mlotek" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

6 biegów - krótsze przełożenia, lepsza dynamika, przyspieszenie i niższe spalanie.

Nie dawali by kolejnego biegu, żeby utrudnić.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no tak ale 100 robie na 3 czyli ze trace na przelozeniui z 2 na 3 :) 5 skrzynia zagwarantowalby mi 100 na 2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lukass
5 skrzynia zagwarantowalby mi 100 na 2

W dieslu - pobożne życzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4MOTION_LBN

Davy teraz nie mogę znaleźć, ale mam gdzieś porównanie osiągów 5-biegowej i 6-biegowej skrzyni. Wszystko wypada na korzyść 6-biegów. Czas do 100 km/h, prędkość maksymalna i spalanie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

4MOTION_LBN, no niestety ale sie mylisz. 5-biegowa skrzynia jest oszczędniejsza niż 6-biegowa. Znaczy to nic innego jak to, że auto ze skrzynią 5-biegową spali mniej paliwa niz ze skrzynia 6-biegową. Przyśpieszenie też jest lepsze w 5-tce bo przełozenia są dłuższe. Skrzynia 6-tka jest przyjemniejsza i przyjażniejsza w jeździe a przy skrzyni 5-tce bywa tak, że jedzie się z jakąś prędkością i kierowcy brakuje pośredniego biegu - tyczy się to jazdy w mieście z predkością 50-60km\h.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no gadalem z wujem ktoryma 140 konnego disla w mondziaku wlasnie 6 skrzynia. Mowi ze w miescie nie ma gdzie 5 wpakowac nie mowiac o 6 :] 6 to tylko na trasie i to wyglada (przynajmniej w mondeo) jako nadbieg. Na nim sie juz nie przyspiesza..... Silnik z 6skrzynia jest przedewszytskim bardziej elastyczny :) A 130 koni i 310nm przy pieciu biegach wywoluje wielkiego banana na twarzy :D Oczywiscie pytalem z ciekawosci bo jeszcze nie widzialem 3bg z taka skrzynia i takiego nie szukam:) Ma byc nie wyhustany za nadto (dobrze jakby byl juz z papierkami....) zadbany w srodku, szukam wylacznie z navi badz jakims super radiem ze stajni VW dobrze by bylo juz miec jakies fajniejsze audio wiec wypadaloby zeby tak byl org. subwoofer (only orginal) ladny lakier brak jakiejkolwiek rdzy :] 1.9tdi 130pd :) rocznik 2001-2002

 

 

Odnosnie auido:

 

-czy vw wypuszczal seryjne subwoofery ? (takie jak w audi )

-byly wersje 3bg z 10 glosnikami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wymagania stawiasz takie, że zawężasz sobie pole wyboru do jednego lub dwóch egzemplarzy na 2 lata. To mi trochę brzmi jak ogłoszenie o prace gdzie poszukują kandydata do 25 lat ale z 10-cio lub 15-letnim doświadczeniem w zawodzie :rotfl:

 

Powinieneś sobie zdać sprawę z tego, że jak ktoś ma taki samochód to go nie sprzeda za cholerę. Jak już zamienia auto na inne lepsze i np. nowe to ma od lat obstawę wśród znajomych chętnych do kupienia. Nawet jak nie ma to przy kupnie nowego już jeden sie taki conajmniej trafi z ASO co "wyjada" najlepsze sztuki.

 

Co do wersji audio to były jakieś wersje ze wzmacniaczem i subwooferem ale porównując to do prawdziwych zestawów audio ze wzmacniaczem i wooferem to była niestety KUPA.

Głosników to było max 8 sztuk bez woofera. Ja u siebie w Passacie mam 8 sztuk głosników.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukasz perełki... za taką kasę? coś za coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

hymm... vw dobrze trzyma cene ale nie przesadzajcie....Auto bedzie miec juz 6 lat !! 6latka za 35tys. w dislu w nienajgorszym wypasie mozna kupic jezeli ktos jest uczciwy :) Bo handlarze kupuja fajny egzemplarz paska z navi na aluskach czesto z dod. kompletem opon a jak wracaja do polski wsadzaja blaupunktka za 200 pln navi sprzedaja za 800 pln fele za 1000 badz lepiej a oponki do zyda i zarabiaja juz na samych podzespolach 2tys :] za auto zawolaja z 3 tys wiecej i maja 5tys :] czysty zysk :] Takich ludzi jest masa ale zdarzaja sie wyjatki :) ktorym wystarcza ze zarobia na aucie 2tys i swieto :)

 

Skupiam sie na pasku z tym silnikiem i wyposazeniem :) przegladam oferty i orientuje sie w cenach i stanie aut w tej kasie :) Musze byc dobrze rozeznany i stad ten wywiad :) Jak juz bede zdecydowany w 100% ze biore 3bg wtedy zabiore sie za sprzedaz 3b :)

 

Dzieki za wypowiedzi :]

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2458557

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id_og=6827154&id_region2=1&id_podrubryka=1&id_rubryka=1&f_skroty=1000000000000000000000000000000000000000000000000000&marka=Volkswagen&model=Passat&z_dnia=-1&f_typ_silnika=diesel&rok_produkcji_od=2001&rok_produkcji_do=2003&cena_od=0&cena_do=-1&inte=on&gaze=on&biur=on&order=region&or=asc&nr=7&key_unique=4d7b22f9ef659ebd57c7b1298d63aa6c

http://www.gratka.pl/moto/tresc.phtml?id_og=6826891&id_region2=1&id_podrubryka=1&id_rubryka=1&f_skroty=1000000000000000000000000000000000000000000000000000&marka=Volkswagen&model=Passat&z_dnia=-1&f_typ_silnika=diesel&rok_produkcji_od=2001&rok_produkcji_do=2003&cena_od=0&cena_do=-1&inte=on&gaze=on&biur=on&order=region&or=asc&nr=1&key_unique=4d7b22f9ef659ebd57c7b1298d63aa6c

 

 

Pare peirwszych linkow z brzegu jakie znalazlem. Widzialem leprze paski w tych cenach ale da sie wybrac juz cos za 35 :) Pozyjemy zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm...

 

a ja bym radził Ci:

 

pooglądać paski B5 3B za tą kase mozesz mieć ładnego 3B z końca 2000r na wypasie (navi MFD, 8 głośników, pałna elektryka, ksenon, 6 air bagów, (nie wiem co jeszcze wymagasz) silnik 115KM 310MN (mowa o ATJ) bardziej oszczędny od swojego brata po lifcie 130KM te same 310NM jak ci mało KM to za 1500zł możesz zrobić ładnego chipa na około 140-145KM i 350NM. Nie słyszałem jeszcze złych opini o ATJ na forum... A te pare tysi które by Ci zostało (o ile by Ci zostało) wydał byś na podstawowe wymiany, ładne alu, bo kto sprzedaje auto w stanie idealnym?! zawsze coś się znajdzie do wymiany :ok:

 

mozesz też szukać B5 3BG ale za te 35tys będzie dość ciżko znaleść igłę która będzie spełniać Twoje wymagania (na zdjęciach z allegro wszystko ładnie wygląda) za tą kase pewnie kupisz 3BG z początku serii, a to nie jest najlepszy wybór...

 

takie by było moje zdanie na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

tak zmienie 3b na 3b :] nie chce tutaj robic zakladow... ale za 35tys. nie bede miec problemow ze sporwadzeniem 130konnego disela na wypasie z ksiegami :) Ale zdanie takie mozesz miec :) jakbym mial kupywac tylko 3b ale na 115konnym (ktory jest slabszy od 110 bez pd ale ok...)tdi to wole terazniejszego szczipowac bo zmieniam tylko spowodu za malego kopa :] A ze pasek ma juz swoje lata wole zmienic na cos swiezszego :)

 

Oczywiscie szanuje Wasze zdania jednakze uwazam ze to co powiedziales Adams poprostu nie przemyslane... :)

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C2317748 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powodzenia stary

 

dziecko allegro - nic więcej nie powiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dayv

no kolega ojca o ktorym wspominalem sprowadza paski zwsiem na pokladzie za 35tys. w tdi 130pd 2001-2002 z ks. serwisowymi uokumentowanym przeb. itp... nie wiem czemu tak trudno Ci to Adams zrozumiec....Niektorzy potrafia nowki turbiny za 500pln zdobywac i sa to osoby z forum :) :) A na alle otomo grat sprawdzam tylko rozbieznosci cenowe :) ceny sa jakie sa... ale to tylko dlatego ze pewne osoby pierwszy raz sprzedaja i daja wysoka cene na starcie :] a noz mi sie uda sprzedac to sprzedam :] to tylko rok roznicy... a zadaja sobie niektorzy 20tys wiecej od swojego mlodszego brata :) nikt im go nie kupi... troche nowej blachy nowe swiatla troche inna elektronika i mech. i nic poza nowym silnikiem !! Dlatego 3bg z 2001-02r. nie jest waryte niewiadomo jakich pieniedzy :)

Dodam ze Adams... sory ale mowisz zeby isc i kupic 3b z 2000 r ze 115konnym dislem :] dlatego ze Ty takeigo masz ? Mowisz ze tak jest lepiej... ze 3bg z 2001 wchodzilo na rynek i pewnikiem ma mnostwo niedorobek :] A wiedziales ze 2000r to koncowka produkcji 3b ? wiesz co wtedy daja do fur ? Wez sie chlopie zastanow... Masz 19 lat iwec sporo przed Toba :] Na koneksje nie ma rady :]

 

Pozdro !!

 

 

 

Temat mozna zamknac bo i tak zboczyl bardzo z wybranego kursu.... nie wnosi nic nowego wiec jezeli Admin tu zajrzy proszę o jego zamkniecie :)

 

 

Dzienks wszytskim za wypowiedzi !! szczegolnie makowi i hha :] oraz calej reszcie za szczere wypowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Temat mozna zamknac

 

 

Z miłą chęcią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności