Skocz do zawartości
Gość podroznik73

Centralny zamek - martwe drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość podroznik73

Chyba potrzebuje modulu 1J0 959 799N - czy jest on taki sam bez względu na ostatnią literę symbolu? W Passacie moich znajomych bylo wlamanie. Uszkodzono mechanicznie zamek w drzwiach i przestało dzialać sterowanie centralnym zamkiem. Nie ma sygnału na silowniki w 4 drzwiach. Dziala alarm, domykają sie szyby i otwiera sie bagaznik z pilota i z zamka w drzwiach pasażera - ale nic się nie dzieje z zamkami w drzwiach. Tylnie drzwi są nie do otwarcia bo nie mają zamków mechanicznych - na kluczyk. Wydaje mi sie ze to modul komfortu nie wysla sygnalu cyfrowego do drzwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podroznik73

Czy jest ktoś Kto ma jakąś wiedzę lub doświadczył podobnej usterki? Bardzo proszę o pomoc, bo auto ma slużyć dla przewożenia dziecka, które lada dzień przyjdzie na swiat. .!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mało informacji problem z elektroniką zamków nie jest taki prosty, tym bardziej że było włamanie i jest to awaria nietypowa na wskutek niewiadomych uszkodzeń.

 

Najlepszym rozwiązaniem było by podłącznie VAGa i sprawdzenie poszczególnych modułów w drzwiach oraz sprawdzenie poprawności działania wszystkich czujników w siłownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podroznik73

DZIĘKUJĘ ZA ODZEW! nie mam vag-a, ale zamówiłem z ebay. Nie wiem jeszcze jak sie tym posługiwac i czy dam sobie rade, ale mam nadzieje ze tak. Chodzi mi glównie o to, czy nie jest to jakaś typowa i

banalna usterka. Z tego co zobaczylem w tym samochodzie to centralny zamek zamykany jest przez silnik który jest wewnątrz takiego urzadzenia z zespolonym z zamkiem, z dźwigniami do klamek i mikrowłącznikami. Do tego czegoś powinny dochodzić sygnały analogowe (+ i -), ale doprowadzone one są moim zdaniem z innego urządzenia w drzwiach, które podnosi szybę i ma całkiem sporo elektroniki w sobie. Ale co gorsze to urządzenie nie da zadnego sygnału na zamki jeśli samo nie otrzyma sygnalu z MODULU KOMFORTU, a ten z kolei jest prawdopodobnie cyfrowy - bo do tylnich drzwi idą dwa cienkie przewody (oprócz zasilania + i - oraz glosnikowych i jeszcze dwóch nie wiem do czego (czerwony z szarym czy czarnym, a drugi nie pamiętam). Tylko w sposób cyfrowy można przesłać polecenia o otwieraniu i zamykaniu drzwi, okien i zapalaniu lampki za pomocą dwóch kabelków. Więc tylnich drzwi nie mam nawet jak otworzyc. No i bagażnik działa prawidłowo bo nie korzysta z tej nieszczęsnej magistrali cyfrowej, która wychodzi z Modulu Komfortu dwoma kabelkami i za chwilę już we wiązce rozgałęźa się na

wszystkie drzwi. TO PEWNIE TO CZRNE PASKUDZTWO POD DYWANIKIEM PSUJE TEN SAMOCHÓD I MOJE SAMOPOCZUCIE!

ale sie rozpisalem - sory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podroznik73

podstawiałem drugi zamek (ten z silownikiem C.Z) ale nic to nie zmienilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podroznik73

poza tym, czy jeden wadliwy czujnik w jakichs drzwiach moze zablokować poprawne działanie reszty???? To byłoby straszne!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał VAG to w dziale DIAGNOSTYKA VAG masz bardzo dużo cennych informacji:

 

- VAG-COM DIAGNOSTYKA

- KODY BŁĘDÓW VAG (PL) (OBD-II)

- USTAWIENIE KOMUNIKACJI między vag-comem a portem USB

- KLUCZYKI - Dopasowanie Nowego Kluczyka

- MODUŁ KOMFORTU - Diagnostyka VAG Ustawienie - błędy - informacje

- AirBag - Wyłącznie Aktywacja Poduszek

- KLIMATYZACJA - CLIMATRONIC

- DIAGNOSTYKA - NIESPRAWNOŚCI UKŁADÓW STEROWANIA SILNIKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podroznik73

Dzięki, chciałbym usunąć tą usterkę, a tu gdzie mieszkam musiałbym za to kosmicznie zaplacic. Czekam zatem na VAGa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności