Skocz do zawartości
rafal102

Jaki silnik do b3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Proszę o pomoc chcem wyminić silnik mam 1.8 jednopunkt 90Km jest bo jest ale mi nie odpowiada. Mam pytanie jak Diesla to jakiego.?? żeby był mocny i niezawodny no i żeby nie przerabiać za dużo. A benzyna to jaka..?? słyszałem że 2,0 16v 150 KM powinien pasować i nie powinno być dużo zabawy z elektronika (bo tego nie lubie) prosże o pomoc może jakieś inny silniczki które by dobrze pasowały..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie kazdy z grupy vag wejdzie. miejsca jest duzo, a elektronika cie nie ominie, bo kazdy silnik ma swoja. z oryginalnie montowanych diesli masz do wyboru 1.6td 80KM i 1.9td 75KM. obydwa podatne na mody i wystarczajaco wytrzymale. z nowszych to najlepiej afn i wirusik, a jesli kasa nie gra roli to jakas 130pd. z benzynek to oczywiscie vr6 i abf. chyba nie warto pakowac sie w 9a. i zostaje hardcore - 1.8t :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przerabialem temat zmiany silnika najpierw chcialem Tdi potem z racji kosztow benzynke 2.0... jednak kiedy doszlo co do czego to paktycznie wszystko musialbym powymieniac od zawieszenia, instalacja po silnik ze skrzynia a jak wiadomo to wszystko koszta ktore sie nie zwroca - druga rzecz to to jak to bedzie jezdzic po przekladce - mozesz miec pecha i miec problemy :P Przykladowo do B3 koles z Poznania 130 PD oferowal sie wlozyc pod kluczyk za 5-6 kola a wiec sporo dlatego tez wolalem sprzedac i kupic 2.0 w B4 a teraz chcem zmienic na b4 AFN i wirusik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszty czesci i robocizny beda dosyc wysokie i raczej sie nie zwruca;/ a w paskach byo monotwane duzo mocnych silnikow wiec lepiej kupic passka juz z takim silnikiem np 2,016 lub vr;) no g60 sa chodliwe kumpel ma no ale wiadomo felerne G;/ wymienic kompresorek na cos z merca i bedzie gitara;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co nie ma sensu bawić się w taka zabawe z przekładaniem..???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rino433

ja miałem w b3 1.9d , obecnie siedzi 1.6 td ,koszty to tylko zakup silnika reszte sam rzezbiłem ale warto było :] teraz śmiga całkiem niezle, jak chcesz diesla to polecam 1.6td SB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Dziwne koszty bo skrzynia 1.9 nie pasuje pod 1.6 :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rino433
Dziwne koszty bo skrzynia 1.9 nie pasuje pod 1.6 :evil:

 

właśnie ze pasuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość giemul

W jakim stanie ten twój 1.8 ? Chcesz go wyautować to może sprzedasz tanio koledze???

Bo mój ma 350 000 .Działa bez zarzutu , ale chciałbym mieć coś w zapasie bo passa sie może kiedyś skończy. Albo i nie :evil: w końcu to Nieśmiertelny Paszczak :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności