Skocz do zawartości
Gibsooon21

Problem z wpadającym hamulcem.

Rekomendowane odpowiedzi

PASSAT B6 2006r.

Witam,
problem dotyczy hamulca, przy hamowaniu pedał wpada bardzo głęboko, samochód hamuje, ale gdy chce się gwałtownie zahamować to załącza się ABS i telepie samochodem. Jeśli podpompuje to robi się twardy.   Tak jest płyn hamulcowy. Byłem na odpowietrzaniu dwa razy, pomoło ale na jakieś 3 tygodnie i potem jest to samo. Hamulec nie robi się tak samo powoli taki miękki, lecz miałem sytuację - przyjechałem do domu hamulec działał bardzo dobrze, po godzinie wyjeżdzam z podwórka a tu nagle pedał znów wpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś na 100% pewien, że układ jest szczelny to do sprawdzenia:

pompa abs

pompa podciśnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem od ponad roku. Hamował prawie normalnie ale nie tak jak powinien, zbyt miękki pedał hamulca. Odpowietrzanie hamulców pomagało na dwa dni później to samo co przed ale w miarę hamował. Płyn w zbiorniczku jest i nie ubywa, zaciski suche. Pompa podciśnienia sprawna bo tak to by po odpaleniu pedał hamulca był twardy a dopiero po zgaszeniu robi się twardy. Tydzień temu pogorszyło się do tego stopnia że pedał wpada w podłogę (bardzo słabe hamowanie i po wduszeniu pedału w podłogę załącza się abs i telepie budą). Przypuszczam że pompa hamulca przepuszcza na uszczelniaczach. Jutro będę montował nową pompę i zobaczymy czy to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona, nowy płyn w układzie, hamulce odpowietrzone. Po problemie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Która pompa? Hamulcowa czy ABS? Nie mogę dojść do ładu. Hamulec wpada przy końcu załącza się abs. Na piasku sprawdzałem hamuje lewe tylne i prawe przednie. Ktoś się z tym spotkał? Jest czas że 2 tygodnie działa normalnie a teraz to cały czas pedał wpada. Pompa hamulcowa nowa płyn przetaczany jak krew u anemika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności