Skocz do zawartości
rieder

problem katalizatora POWRACA

Rekomendowane odpowiedzi

@edde, rozmawiamy o usunięciu katalizatora i tego konsekwencjach. Wiadomo, że można sobie wstawić coś innego/lepszego niż fabryka, chociażby metalowy, ale chyba nie o tym mowa.

@souler, a kto tu mówi o allegro. Nie wiem z czego to wywnioskowałeś. Gdybym nie miał zrozumienia i szacunku dla "ludzi, którzy kombinują z silnikami", nie byłoby mnie na tym forum i nie zadawałbym tego pytania. Co do gadżetów z allegro, to póki co w moim aucie nie ma żadnego.

Godula pisze o benzynie, a nie o dieslu. w dieslu podstawa to usuniecie kata

i to jest cenna uwaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zaden mocny td/tdi w polsce nie ma kata, bo jest to niepotrzebny opor w wydechu. sa juz potworki typu 120KM z 1.6td albo 230KM z afn wiec wiesz, nie ma co czekac. wycinasz i jeszcze zwroci ci sie koszt wyciecia, bo za kat placa 200zl/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok czyli po części już wiem co zrobić ale czy wywalwnie :cisza: kata wpłynie jakos ujemnie na prace i żywotność turbiny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zadnym wypadku. pozwoli jej sie szybciej wkrecac. natomiast zapchany kat moze skutkowac rozwaleniem turbiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki souler łap odemnie punkty :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gacek

Od 1 lipca 1995 r. noworejestrowane samochody musza byc wyposażone w katalizator

jest na to ustawa Rady Ministrów z dnia 29.11.1994 .Wiec kiedy nie ma kata to bez wzgledu na wynik analizy spalin diagnosta ma prawo nie podbic przeglądu a policja zatrzymac dowód rejestracyjny bo pojazd nie spełnia warunków homologacji.I to by był argument prawny (dobrze by swiadomym takowych faktów aby by przygotowanym na ew konsekwencje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ja wyciałem sobie kata i wstawiłem strumienice, fajnie brzmi i......to było na tyle z wrażeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a policja zatrzymac dowód rejestracyjny bo pojazd nie spełnia warunków homologacji

 

teorytycznie na pewno masz racje, ale jak mnie zatrzymali panowie policjanci o 2 w nocy bo szalalem po pustym miescie, to jakos nie wiem nawet kiedy - dyskusja zeszla na temat mojego TDI, wtedy powiedzieli, zebym sobie kata wycial, to bedzie mocniejszy.. no to odpowiedzialem : -jasne, a pozniej mnie pod cos podlaczycie i wyjdzie zla emisja spalin : to sie smiali, kto by to teraz sprawdzal. wiec mozliwe ze tak to wlasnie wyglada w praktyce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to kazde auto musi miec kata, ale:

- benzyna bez kata nie przejdzie spalin bez lapowki

- zdrowy diesel przejdzie spaliny bez kata

 

kat w dieslu, do momentu wynalezienia takich bajerow jak dpf itp., spelnial role ograniczajaca dymienie i ew. wylapujaca tlenki siarki itp.

 

benzyna bez kata to truciciel na maxa. 2.0 2E bez kata dwukrotnie przekracza norme emisji tlenku wegla. pozostale czynniki tez poza normami. masakra. vectra 2.0 8v takze przekracza troche, ale to wina wypalonego kata, ktory jednak cos tam jeszcze daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności