Skocz do zawartości
farules

Klucz mobilny - B8 2020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy udało Wam się uruchomić klucz mobilny w B8 po FL?

Teoretycznie według info na stronie VW, S10+ jest kompatybilny, ale kiedy próbuję tą usługę skonfigurować w aplikacji We Connect pojawia się info, że smartfon nie jest w pełni kompatybilny.

Pozdrawiam

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ja trochę temat obczajałem i jest tak:

 

Cytat

Mobile keys can be used with the We Connect app for Android smartphones. Generally speaking, the following devices are compatible for creating and receiving mobile keys: Samsung Galaxy A5 (2017), Samsung Galaxy A7 (2017), Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy S9+, Samsung Galaxy Note9.

The following devices are also suitable for receiving mobile keys: Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy A80, Samsung Galaxy A70, Samsung Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy S10e, Samsung Galaxy Note 10, Samsung Galaxy Note 10 +, Samsung Galaxy Fold, Samsung Galaxy A71, Samsung Galaxy S10 Lite, Samsung Galaxy Note 10 Lite, Samsung Galaxy A90, Samsung Galaxy Z Flip.
Due to differences in smartphone equipment between markets which may have an impact on compatibility, we recommend testing the suitability of your device in advance. To do this, please install the We Connect app. Once you have logged in, you will find the test for mobile keys under “Settings”.

W skrócie - TYLKO telefony z pierwszej listy potrafią kluczyki kreować. Sprawa ma się tak, że Samsung stosował jakieś tam chipy w tych telefonach, które wspomagały szyfrowanie czy kreowanie takich kluczy. VW stworzył ten system we współpracy z nimi. Natomiast potem Samsungowi się odwidziało i zmienił sprzęt. I tu wchodzi druga lista - tylko telefony z tej drugiej listy mogą odbierać kluczyki wykreowane telefonem z pierwszej listy.

Tak, to nie żart. Żeby wykreować kluczyk, trzeba mieć któryś z tych starszych telefonów (nierzadko nie wspieranych, z dziurami i starym systemem). Pisałem do VW w tej sprawie oto odpowiedź:

Cytat

The reason behind this issue is that when a new device with different functions, features and components is launched, Volkswagen tries to negotiate with the manufacturer in finding ways towards the resolution of any possible incompatibility.

In specific, since the recent Samsung models have technical differences in many sectors compared to the previous models, the right modifications need to take place in our already released system to tackle any possible incompatibility issues, which were not taken into consideration before the release of the current smartphone models, by the smartphone manufacturers.

Please note that this should happen without affecting the current functionality, which is already in a good operating state, when the previous smartphone models are in use.

As you may understand, this issue is not a matter created by Volkswagen, since Volkswagen has already launched a system which could fully support all the Samsung smartphone devices, which were launched before the release of our system.
 
Nevertheless, since Volkswagen wishes to follow the latest technological trends, the necessary software or hardware updates are expected to be performed in the future and this is the reason why negotiations with all the relevant manufacturing and software development brands take place.

In this case, we ask for your kind patience, while our technical experts are striving towards a resolution.

 

To z kolei oznacza "sorry, to nie my to oni". 

Ja np. mam Samsunga S20+ 5G i żeby móc go wykorzystać, muszę kupić np. na Allegro Galaxy A5 (2017) by najpierw taki kluczyk wykreować.

Sorry Gregory, inaczej się nie da.

Co do kwestii tego jak to działa, na jakimś rosyjskim forum znalazłem, że trzeba niestety telefon wybudzić i przystawić do klamki, wtedy załapie. Nie działa to tak jak kluczyk z pastylką, że wystarczy mieć to w kieszeni w promieniu 40-50 cm od auta po obu stronach lub z tyłu. NFC w telefonie bez roota działa tylko na wybudzonym i odblokowanym ekranie (Poza Google Pay w Android 10, tam starczy telefon obudzić).

Także, 2020 rok, a VW stosuje rozwiązanie tylko z jedną marką telefonów i trzeba się nakombinować żeby w ogóle z tego korzystać. Jak już będę miał tego A5 to napiszę jak to działa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Samsung Galaxy S8+

Udało mi się wysłać klucz za pomocą starego Galaxy S8+ na Galaxy S10+. Przyszło w formie zaproszenia. Niestety po akceptacji, po upływie kilku sekund aplikacja We Connect się zamyka. Ponowne uruchomienie telefonu aplikacji nic nie daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.09.2020 o 08:03, farules napisał:

Udało mi się wysłać klucz za pomocą starego Galaxy S8+ na Galaxy S10+. Przyszło w formie zaproszenia. Niestety po akceptacji, po upływie kilku sekund aplikacja We Connect się zamyka. Ponowne uruchomienie telefonu aplikacji nic nie daje.

Wygląda na to że jest to na maksa niedopracowane. A kiedyś wszystko w VW działało tip top... Ech.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności