Skocz do zawartości
peter2906

Regeneracja tylnego zacisku - wymiana uszczelnień.

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem podobne tematy związane z zaciskami  ale głównie dotyczą one regeneracji silniczków.

U mnie problem leży  w gumowych uszczelnieniach  tłoczka . Grzeje się tylne lewe koło więc  postanowiłem  rozebrać  zacisk . Wyjąłem uszczelnienia ,wszystko  wyczyściłem i jakie  było  moje  zdumienie przy próbie  złożenia kiedy  okazało się że zarówno  gumowy oring o przekroju  kwadratu oraz guma osłaniająca  tłoczek mają o kilka  mm większą  średnicę  i nie zmieszczą się teraz   w zacisku.  Ktoś  już  musiał  coś  dłubać i włożył większe uszczelnienia  .. jakim cudem  je ściaśnił przy montażu  nie wiem  ale fakt jest faktem  .

Moje tłoczki mają  średnicę 38 mm. Pytanie  brzmi czy ktoś  się  orientuje jakie  numery mają  te uszczelnienia, żebym  mógł  zamówić właściwe.

Zaciski TRW , Passat  B6 BMP 2005 r sedan .

Przy okazji wymieniłbym gumki na prowadniczkach więc  również  bym  prosił o numery  jeśli  ktoś  dysponuje  taką  wiedzą ?

Chodzi o te gumki , tylko jakie dokładnie  kupić  ? ? :

20200606_204657.jpg

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy zestaw naprawczy zacisku tylnego do B6 posiada części których szukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jest zestawem naprawczym to wiadomo że  posiada  .. tyle że  są  różne  zaciski,  różni producenci , różne  średnice tłoka .. i tu już  nie włożę części z każdego zestawu  .. no w sumie  komuś  przede mną się  jakoś  udało  włożyć  większe .. ja niestety  takim  czarodziejem nie jestem..

Edytowane przez peter2906

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etka podaje że w B6 2005/2006 z tyłu występuje jeden rodzaj zacisku, a tym samym jeden rodzaj tłoczka. Prawdopodobnie cały model B6 ma jeden i ten sam zacisk z tyłu, różnica może być tylko w R36 bo jest on  pomalowany na niebiesko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamawiam po prostu  uszczelnienia 38 mm skoro nie ma różnic w konstrukcji zacisków  ? . Dzięki  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności