Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

potrzebuję info jakie kolorki kabelków dochodzą do siłownika zamka prawych przednich drzwi :cwaniak:

zamierzam dla testu, podłączyć 9V do tego siłownika, przy kostce w prawym dolnym rogu kabiny.....

 

dzięki za info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieski z czarnym i zielony z czarnym.To są 2 kabelki które odpowiadają za otwieranie i zamykanie drzwi.

Ps.Podłącz 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrmag1,

improwizujesz....czy jesteś pewien.....????? :cwaniak:

 

dziś obejrzałem dokładnie....co wchodzi przewodami w drzwi........

 

idą dwie kostki....i jeden przewód....hm...?

 

w jednej kostce(złączce)....są przewody głośnikowe.....

 

 

a w tej drugiej......

są///

dwa grube...

jeden średni

i 3 cienkie......

 

 

i nie ma tam niebieskiego z czarnymmmmmm..........a tym bardziej zielonego z czarnym..........

 

 

 

oprócz tych dwóch złączek....jezcze jeden tam wchodzi bezposrednio.....jakiś pomarańć czyba i dość gruby....hm........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie improwizuje :wpale: !

Pytałeś o kable odpowiedzialne za otwieranie i zamykanie drzwi.

To są te kable o których pisze.

Znajdziesz je idące do zamka(od silniczka,przy szybie)

Przy silniczku od szyb znajduje się jeszcze jedna centralka rozdzielająca sygnał od modułu konfortu.

Podsumowując:

Nie znajdziesz tych kabli w kostce w drzwiach tylko zaraz przed centralnym(wiązka wchodzi pod blache)

W tej wiązce są 2 kabelki odpowiedzialne za zamykanie i otwieranie drzwi.Jest tam równiesz cała masa kabelków(różnie kombinacje z brązem) idące do krańcówek

Miłej zabawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piotrmag1,

 

toś mnie teraz pocieszył...... :mur:

a ja już zadowolony byłem, ze boczka drzwi nie bedę ściągał.......

 

 

zatem dzięki za info........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu bo mam ochotę wywalić wkładki z zamków drzwi,no i pytanko czy jak wyprowadzę te dwa kable o których mowa na zewnątrz to będę mógł otwierać baterią 9V zamek w drzwiach, wiem że w tych zamkach są dodatkowe rygle czy ta bateria sobie z tym poradzi.

pozdro i dzięki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o odpowiedź na pytanie kolegi fraglesa i czy w bagażniku znajdę też takie kabelki przy zamku centralnym....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
proszę o odpowiedź na pytanie kolegi fraglesa i czy w bagażniku znajdę też takie kabelki przy zamku centralnym....?

 

 

kot_ik ;

 

Sprawdź kolory wyprowadzenia zamka F218 ( limuzyna) lub dla posiadaczy Variant F5.

B5 Central zamek.jpg

B5 Central zamek.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JurekW - wg schematu który zamieściłeś pod F218 trzeba się podpiąć do : 2-masy (brązowy) i do 1 (brązowo-niebieski) czy 3 (brązowo-zielony) bo chyba masa czyli 2 ("-") na pewno i teraz czy do 1 czy 3 podaje się napięcie ("+") i czy 9V z baterii daje rade odryglować zamek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
JurekW - wg schematu który zamieściłeś pod F218 trzeba się podpiąć do : 2-masy (brązowy) i do 1 (brązowo-niebieski) czy 3 (brązowo-zielony) bo chyba masa czyli 2 ("-") na pewno i teraz czy do 1 czy 3 podaje się napięcie ("+") i czy 9V z baterii daje rade odryglować zamek ?
W/g schematu to poprzez zamek F 218 centralka dostaje sygnał masy( - ).

EDIT

Jeśli chcesz zrobić sobie sterowanie centralnym zamkiem z bagażnika to musisz tam pociągnąć przewody od zamka kierowcy F220 lub pasażera F221 : otwarcie ro/bl ( czerwony/niebieski) oraz zamknięcie ro/gn (czerwony/zielony).Powodzenia.

b5centralzamekkiertn6.th.pngb5centrzamekpaslm4.th.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za pomoc i odpowiedź JurekW, widzę że dobrze znasz się na elektryce, mam tylko ostatnie pytanie - aby otworzyć awaryjnie samochód z powodu rozładowanego akumulatora to masę ( - ) podaje się na przewód czerwono-niebieski a na jaki przewód idący od zamka drzwi (np. pasażera) należy podać napięcie (+ )

DZIĘKUJĘ. . OK JurekW już chyba wiem co i jak - przepraszam .

Edytowane przez kot_ik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności