Skocz do zawartości
maciekfabiano

Gaśnie na benzynie brak mocy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem z moim autem. Gdy nim ruszam na benzynie daje gazu nagle auto szarpie obroty spadają i gaśnie po ponownym odpaleniu silnika jest to samo ruszam na 5 metrów i blokada mam gaz w podłodze jednak auto nie reaguje obroty spadają i ponownie gaśnie.. Gdy auto sie zagrzeje i przełączy się na gaz to wszystko wraca do normy nic nie przecina nie gaśnie i normalnie jeździ. Nie mam pojęcia co może być przyczyną.. Ktoś miał coś podobnego?

Passat B5 2000 benzyna + gaz 1.6 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr wymieniony, inne rzeczy zrobione mechanik ostatecznie wskazuje ze to pompa paliwowa, mial ktos kiedys podobny problem?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maciek, mam te same objawy. Czasem przy odpaleniu zaczyna się "dławić" to co zauważyłem:

 - naprzemienne dodawanie i odejmowanie gazu pozwala go utrzymać chociaż nie ma to sensu bo jazda w takim trybie pozwala na uzyskanie obrotów po czym następuje odcięcie, puszczam nogę z gazu, pompuje (czasem dwa - trzy razy). Silnik znowu wkręca się na obroty po czym znowu gaśnie. I tak do momentu załączenia gazu.

- metoda druga, przy występowaniu objawów wyłączam silnik. Odczekam około 5 min i problem rozwiązany

- przy odpaleniu warto dodać trochę gazu w ten sposób nie wpadam w ten dziwny rezonans, obroty próbują spadać ale nie gaśnie.

 

Dla mnie to jest zagadka, też mam instalację gazową i zastanawiam się czy problemem nie jest sonda lambda. 

Passat B5 1.6 AHL - '98

Edytowane przez daill88
Model auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy gazie warto co jakiś czas pojeździć na benzynie bo nieużywane wtryski lubią się zapiekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, zibi1961 napisał:

Przy gazie warto co jakiś czas pojeździć na benzynie bo nieużywane wtryski lubią się zapiekać.

Ja teraz zrobiłem 400 km tylko na benzynie, dalej występuje efekt spadku obrotów przy odpalaniu.

Jutro przetestuje czy zgaśnie, do tej pory przy odpaleniu dodaję trochę gazu.

To co zauważyłem to zapach benzyny prosto z wydechu, czuć benzynę po przyłożeniu reki do wydechu. Zastanawiam się nad sondą lambda która podaje na komputer wzbogacenie mieszanki (jeszcze tego nie potwierdziłem więc możliwe że to straszna herezja) lub regulacją gazu była błędnie zrobiona. 

Jest to dla mnie duże wyzwanie, dla tego na razie obserwuje jego zachowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem podobne objawy , więc odpiąłem wtyczkę od przepływki i było ok. Później założyłem nową i wykasowałem błędy a było ich sporo ., sondy głupieją na niesprawnym przepływomierzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj odpiąć jak radzi kolega tę wtyczkę od przepływki, auto przejdzie w tryb awaryjny bez przepływki i jeśli się poprawi to przepływka do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.

Auto odpaliłem na odpiętej wtyczce z przepływki, tak jak mówił Robert. To co zauważyłem:

  • auto przy odpaleniu zeszło poniżej 600 obrotów ale od razu samo bez mojej pomocy wskoczyło na 900 i tak już pozostało
  • nie czułem mieszanki przy wydechu.

Jutro zrobię nim jakieś 60 km więc dam znać jak będzie się zachowywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności