Skocz do zawartości
adams

Jak zdjąć podsufitkę w sedanie

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry za mega odkop, ale mam problem z demontażem osłon przeciwsłonecznych a dokładniej z odkręceniem tych haczyków na które są założone osłony.

 

1475402767.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gr@rM! ściągasz plastik w dół, pod spodem masz 2 śrubki.

 

Ta to wygląda po demontażu: (widać 'zatrzaski')

dsc04374wa.jpg

 

dsc04375nc.jpg

 

 

Musisz podważyć delikatnie i powinno pójść. Jak połamiesz to zgłoś się do mnie :P

Edytowane przez Michal-LKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze raz stoje przed zadaniem wyciagniecia tej podsufitki,prosze powiedzcie jak ja wyciagnac na zewnatrz bo z rozebranie to ja sobie dam rade tylka jak ja wyciagnac poza auto najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to jeszcze raz stoje przed zadaniem wyciagniecia tej podsufitki,prosze powiedzcie jak ja wyciagnac na zewnatrz bo z rozebranie to ja sobie dam rade tylka jak ja wyciagnac poza auto najlepiej.
można spróbować prze tylne drzwi ale przednie fotele na max złożone

To tylko sugestia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak ja wyciagnac na zewnatrz

Złóż tylne siedzenia i wyciągniesz ją przez bagażnik. tam jest większa dziura niż przez drzwi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tez można :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak tez można :P

Ale ty na to nie wpadłeś wcześniej :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że najlepiej wyjdzie przez przednie drzwi ale fotele muszą być złożone nie wyjmowałem ale miałem ją opuszczoną na dół jak montowałem antenke

Nie trzeba się bać jak się zagnie na pewno się nie złamie a i ślad po zagięciu zaraz wraca na swoje miejsce poprostu materiał z jakiego jest wykonana jest bardzo plastyczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się wydaje że najlepiej wyjdzie przez przednie drzwi ale fotele muszą być złożone nie wyjmowałem ale miałem ją opuszczoną na dół jak montowałem antenke

Nie trzeba się bać jak się zagnie na pewno się nie złamie a i ślad po zagięciu zaraz wraca na swoje miejsce poprostu materiał z jakiego jest wykonana jest bardzo plastyczny

Zgadza się. Najlepiej przez przednie drzwi.

Jak wyjmowałem u siebie podsufitkę zgiąłem na pół (aż ścisnąłem), a i tak wróciła do wcześniejszej formy. Jest dosyć dobrze wykonana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylne słupki podtrzymujące podsufitkę tak samo trzymają się na takie 2 śruby jak te słupki pośrodku? Boję się je odciągać na siłę bo nie wiem jak są przymocowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te przy pasach to udało mi się zdjąć, natomiast mam problem z ty mi przy tylnych siedzeniach, bo mam problem z odczepieniem z tyłu przy szybie tej podsufitki i pewnie pomoże gdy zdemontuję słupki, tylko nie wiem czy tak samo są mocowane jak te przy pasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz :D

O to ci chodziło?

 

demontaztylnegosupkab5.jpg

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odpowiedzi cos pieknego tego mi trzeba bylo

No widzisz :D :bry2

Mnie niedługo to samo czeka, bo antenę muszę wymienić :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baxterrr
Witam i mam pytanie a jak dobrać sie do anteny w kombiaku?dziekuje za szybka pomoc Darek

 

Po pierwsze,zdejmij uszczelkę dookoła klapy bagażnika(schodzi dosyć lekko).Następnie ,bierzemy się za słupki boczne,delikatnie odciągamy ich do wewnątrz auta,nie bać się nic nie urwiemy ,na jednym słupku są cztery wciski(3 rozmieszczone od strony szyby,góra środek i dół,i 1 umieszczony od strony wnętrza auta w górnej części słupka)które powinny nam wyskoczyć,lub drugi sposób próbować docisnąć słupek i ciągnąć go w górę,gdyż jest on nasuwany na wciski od góry.Gdy już uporamy się ze słupkami,a naprawdę nie ma z tym większego problemu,zostaje górna listwa nad klapą bagażnika.Ona również jest na wciski,najlepiej delikatnie ją odchylić palcami,wtedy widzimy wciski i za pomocą śrubokręta odciągamy je do dołu(jest ich 4).Gdy się z tym uporamy (a to jest jeszcze prostsze od słupków)podsufitka nam nieco opadnie na dół i mamy łatwy dostęp do anteny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość breken

Witam wszystkich miłośników pasków. Ja dziś zdejmowałem podsufitke w moim pasku, normalnie zgroza. Fakt że zajeło mi to z 4 godziny ale dałem rade odetkać wszystkie wężyki , mam nadzieje że teraz nie bedzie ciekło. Mam paska z kurtyną boczna i przy słupkach są takie sprytne zaczepy z taśmą, są one z samej gury osłon. W paskach z kurtyną wystarczy odczepić tylko boki i odgiąć lekko do dołu, przy tylnym słupku jest taka sprytna gumka łącząca dwa wężyki. Ja ją przepchałem kompresorem. Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności