Skocz do zawartości
Haszus

Kilka pytań do BCM 5K0 937 085 AB (multifunkcja, ukryte menu)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie odnalazłem podobnych tematów, więc postanowiłem założyć swój własny, widziałem, że na forum jest sporo mądrych głów, które być może będą miały możliwość udzielenia odpowiedzi na moje pytania, za co byłbym mega wdzięczny.

Nieodległy czas temu zakupiłem VW Passat b7 1.8 TSI z USA 2014 rok. Natomiast pojawiło się kilka dolegliwości, których chciałbym się pozbyć dlatego postanowiłem założyć temat i napisać kilka pytań, na które mam nadzieję, że odnajdę odpowiedź.

Moduł BCM:  5K0 937 085 AB

(zdjęcie: modul-BCM.jpg)

 

1. Licznik/Zegary

Czy da się zmienić/przekodować/wgrać nowy wsad do wyświetlacza umieszczonego między zegarami? Czy jedynym ratunkiem jest zmiana zegarów i jak tak to na jakie, bo te amerykańskie wersję różnią się kształtem obudowy od tych europejskich (np. inne umieszczenie guzików funkcji resetowania tymczasowego przebiegu oraz ustawienia czasu)

Nie ma chwilowego spalania, wszystko podawane jest w milach. Udało się jedynie zmienić wartość ogólnie przejechanych kilometrów z mil na km (54 tys. ...). Czy da się to jakoś ogarnąć + wgrać/odblokować menu do ustawiania różnych opcji?

Jak nazywa sie ten wyswietlacz? MFA, MFD czy inaczej?

 

2. Moduł BCM

Czy BCM, który posiadam to wersja High, Mid czy może Basic? Czy jest w nim możliwość odblokowania wyżej wspomnianego "menu", którym można sterować manetką?

 

3. Kierownica

Obecnie kierownica jest w wersji "pół multifunkcji", czyli funkcje do sterowania radiem po lewej stronie kierownicy. Czy po zakupie innej kierownicy jest dużo zabawy z zakodowaniem?

 

Dziękuję za poświęcony czas na przeczytanie i mam nadzieję, że znajdę tu ukojenie w sprawię poszukiwania odpowiedzi.

Pozdrawiam S.

zegary.jpg

modul-BCM.jpg

Edytowane przez Haszus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po primo to co kupiłeś to bardziej taka lepsza wersja Dzetty niz Passata , 

BCM ...... jak nie bedziesz zmieniał świateł na  Xenon,/Bixenon, czy dokładał halogeny ...to nie rusz  tego,, druga sprawa e to auto na USA , więc i BCM  i klucze jest na 315Mhz ... wiec  trzymaj się tego co masz, bo popłyniesz w koszta niepotrzebnie

Licznik - to jest najbiedniejsza wersja , nic z nią nie zrobisz, jak chcesz  się bawić , to trzeba wymienic na MFA , w tym ...bedziesz miał to co masz , 

a czy jest duzo zabawy  z kodowaniem multifunkcji ?  napewno jest mniej zabawy z poszukaniem podobnego tematu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Major za odpowiedź.

Halogeny był plan dołożyć niedługo ale po Twojej wypowiedzi wnioskuję, że z tym autem nic się nie da zrobić...

Wymiana licznika oraz BCM na coś znacznie lepszego wiąże się z jakimi plus minus kosztami?

Strasznie mnie drażni to, że wygląda to na taką biedę i chciałbym dorzucić ile tylko będę w stanie do tego auta, pytanie od czego zacząć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najpierw  masz plany jak 5 letnie dziecko   pytane w TV Show kim chce byc  jak dorośnie ....

a 5 min później,  doszukujesz się  czegoś czego nie napisałem 

reasumując ..... wszystko się da zrobic , kwestia kasy

Zaczynasz od tego w czym jestes dobrym, a reszte zlecasz innym 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kreatywności w wypowiedziach z pewnością Ci nie brakuje jednak nad stylistyka i kultura wypowiedzi powinieneś trochę popracować. 

Myślałem, że forum jest od dzielenia się wiedzą aczkolwiek widzę, że Tobie jej brakuje, bo piszesz tylko albo czegoś się nie da zrobić albo jest drogie, zero konkretów. 

Cóż, poszukam odpowiedzi gdzie indziej. 

Myślałem, że czasy nabijania licznika postów bezsensownymi treściami minęły ale są wyjątki jak widać. 

Nie przeszedłem po poradę jak mam żyć tylko z konkretnymi tematami i po konkretne informacje sugerując się tym, że niektórzy tutaj mają ogromną wiedzę, niestety trafiłem na Ciebie... 

Nie pozdrawiam. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Haszus Passat US mocno różni się od wersji EU dlatego przeniosłem twoje pytanie do działu ogólnego.

Twoja elektronika bazuje na platformie PQ35 (Skoda Octavia II, Golf VI itd..). Passat B6/B7 EU to platforma PQ45/46.

Krótko mówiąc, niewiele tu się dowiesz o twoim modelu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nTomek Dziękuję za informację. 

No nic, pozostało pogrzebać dalej w kwestii wymiany BCM'a ;)

Pozdrawiam Cię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności