Skocz do zawartości
Gość sogo

lampka oświetlenia wnętrza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sogo

Szanowne Zgromadzenie Forumowe!. Chciałbym skonsultować poprawność działania mojej lampki sufitowej. Mam takową, dwuczęściową, jedna część zapala się i wyłącza tylko poprzez wyłącznik w niej zabudowany. Druga część to taka która powinna współpracować z wyłącznikam drzwi. Wydaje mi się, że coś nie tak się spisuje :/ . Przy otwarciu drzwi wcale się nie zaświeca pomimo ustawienia wyłącznika w pozycję drzwi. Działa jedynie wtedy gdy stacyjka jest włączona, wyjmuję kluczyk i oświetlenie się włącza, otwarcie drzwi powoduje wyłączenie oświetlenia, natychmiastowe, bez jakiejkolwiek zwłoki czasowej. Jak ten sposób działania może wpłynąć na współpracę z alarmem?. Gdzie ewentualnie można kupić takowe ustrojstwo, szukam na allegro - brak. Może jakiś zamiennik?

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość milus32

Witam.

 

To wygląda na źle podłączoną instalację. Tu pomorze jedynie elektryk samochodowy. Działa ci to po prostu odwrotnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij lampkę i sprawdż czy prawidłowo ma podłączone piny 15, 30, 31 i od czujników drzwiowych, temat lampki poruszaliśmy tu np:

http://www.forum.vw-passat.pl/topics14/jak-zrobic-efekt-wolnego-wygaszania-lampki-wewnatrz-vt10809.htm?postdays=0&postorder=asc&highlight=lampka&start=7

 

ja miałem uboga wersję lampki a wstawiłem sobie taką jak ty masz, z tym że u mnie działa jak należy, może ktoś tez u ciebie wstawiał ale nieprawidłowo podłączył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta :D

 

Ja też miałem pojedyńczą lampkę i wsadziłem podwójną, a problem polega na tym że kostkę mam 3 pinową a do podwójnej lampki jest 4 pinowa.

Podpiąłem te 3 piny i lampka zapala sie tylko przy otwarciu drzwi, tzn duża i mała jeśli jest w pozycji włączonej.

I teraz nie wiem co podpiąć do czwartego pinu zeby zapalić obie części lampki przy zamknietych drzwiach?

Macie rozpiskę gdzie jaki kabel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak

 

lampkaaao.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję kotleta :D

 

Ja też miałem pojedyńczą lampkę i wsadziłem podwójną, a problem polega na tym że kostkę mam 3 pinową a do podwójnej lampki jest 4 pinowa.

Podpiąłem te 3 piny i lampka zapala sie tylko przy otwarciu drzwi, tzn duża i mała jeśli jest w pozycji włączonej.

I teraz nie wiem co podpiąć do czwartego pinu zeby zapalić obie części lampki przy zamknietych drzwiach?

Macie rozpiskę gdzie jaki kabel?

 

Chłopcze :D Źle podpiąłeś :D

4 kabel to sygnał ze stacyjki, że jak masz ustawione, że zapala się lampka przy otwarciu drzwi to po przekręceniu kluczyka gaśnie.

Też założyłem podwójną lampkę i u mnie działa wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra Chopy, już wszystko wiem. Dzięki :D

 

Mi ten 4 kabel brakujący czarno/jakiś wyglądał na jakąś masę, ale podpiąłem bez niego i już działa jak powinno.

Musiałem tylko zamienić ze sobą te 2 brązowe masy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności