Skocz do zawartości
mxmxmxmxmx

B7 nie włącza zapłonu, nie odpala, nie zaświeca żadnych kontrolek

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z moim B7 z 2010r CFFB.. Nie odpala, nie włącza zapłonu, nie zaświeca żadnych kontrolek. Całkowity brak reakcji na przycisk start/stop. Całkowity brak reakcji na włożenie kluczyka(keyless) do stacyjki.

Otwiera i zamyka z przycisków kluczyka, zaświeca światła. Brak możliwości zwolnienia elektrycznego hamulca. Ponowne załączenie hamulca zaświeca na chwilę kontrolkę (P) i to jedyna kontlolka, jaką widać po awarii. Kierownica cały czas zablokowana.

-sprawdziłem wizualnie wszystkie bezpieczniki (te dostępne przy otwartych drzwiach kierowcy)

-sprawdziłem wizualnie wszystkie bezpieczniki obok akumulatora

-próbowałem drugi kluczyk

-odłączyłem na cały dzień akumulator

-zamieniłem parami po dwa przekaźniki nad nogami kierowcy.

-Podłączenie VCDSa - timeouty przy próbie odczytu czegokolwiek.

Była niedawno wymieniana przednia szyba, majster źle założył plastikową osłonę na komputer pod szybą, leżała całkiem obok, nie nad komputerem.

Co może dawać takie objawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc wygląda to na bezpiecznik komfortu, padnięty komfort, padnięte ECU. I ja w takiej kolejności dokładnie bym sprawdzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym do tego dołożył jeszcze organoleptyczne sprawdzenie przewodów idących od akumulatora do skrzynki pod maską, a następnie od skrzynki do grodzi (mówię przewodach "plusowych", grubych, czerwonych). Niemal identyczne objawy miałem w Golfie VI i okazało się, że zgnił jeden przewód plusowy idący do skrzynki pod maską. Jak akurat się tak ułożył, że stykał - auto jechało. Jak wjechało w dziurę, przewód przestawał stykać i auto stawało na środku drogi z niemal identycznymi objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności