Skocz do zawartości
n0w3y_pl

Cisnienie w oponach 205/45/17 na felgach 8J

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Jakie mam dac cisnienie do opon o szerokosci 205/45/17 ktore zalozylem na felgi 8J 17". p.s. prosze o nie usowanie tematu przez moderatora gdyz nic na ten temat sie niedowiedzialem z zadnych tabel na http://www.opony.pl itd. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt niemoze mi pomoc w tym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

ja mam 16 205/45 pompuje 1.8 1.9 i jest ok. powyzej na mierownosciach strasznie trzesie buda. a do tego czasu ile pompowales?????????//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ma 2.1 2.1 jak dalem 2.3 2.1 to zaczelo mi czesc autem przy 140 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

dla mnie szkoda auta jak na pompowalem 2.1 i przejechalem sie po bruku to czulem sie jak bym jechal wozem drabiniastym :kwasny: a przy 1.9 jest w miare byc moze twoje autko jest ciezsze i 2.1 odpowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

ja go pierdyle przeciez jazdna na tak napompowanych oponkach po nierownosciach do milych nie bedzie nalezala.

 

n0w3y_pl Wysłany: Wczoraj 23:01 Temat postu:

 

Ja ma 2.1 2.1 jak dalem 2.3 2.1 to zaczelo mi czesc autem przy 140

 

nie powinno ci telepac autem przy takim cisnieniu byc moze masz zle wywazone kola, a masz pierscienie centrujace zalozone???//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Z http://www.opony.pl napisali mi ze powinienem z przodu nabic 2.6 a z tylu 3.1 :/

 

Ale to chyba w przypadku w pełni obciążonego samochodu bo przy normalnych warunkach eksploatacji to cisnienia powinny byc znacznie mniejsze.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

moim zdaniem to i w pelni obciazonego auta to i troche i przesada :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Kiedy to prawda i producent tak podaje. Ja czasami do załadowanego Passka pompowałem do tyłu 2,8-bara i niestety było to trochę mało więc widzę w tym pewną prawidłowość.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

wezme jutro dopompuje izobacze jak sie bedzie zachowywac jak mowisz ze zalecane przez producenta bo tego to nie slyszalem dzienki za cynk :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Ale tylko w przypadku pełnego obciązenia i załadowania pojazdu jakim jest Passat 3B i 3BG. To miej głównie na uwadze. To się określa 5-osób + bagaż.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

kumam a powiedz mi ile masz napompowane przy normalnej jerzdzie bez ladunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Czy lato czy zima dla mnie najbardziej optymalne ciśnienie jest na poziomie 2,3 bara we wszystkich kołach. Pompuję gazem SecurePneus.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

tak myslalem, a jaki koszt jest pompowania gazem i jakie zalety sa tego bo nad tym tez myslalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlaczam sie z tym pytaniem. A w sobote jade wywazyc wszystkie kola lecz przed napompuje im po 2.2 bara i tak juz chyba pozostawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Już chyba pisaliśmy sporo o gazie w oponach. Warto: stałe ciśnienie, żadnych skoków ciśnienia w zalezności od temperatry ogumienia, lepsze własciwości trakcyjne, mniejsza lub prawie żadna ucieczka ciśnienia z kół nawet po 3 miesiacach użytkowania, dłuższa żywotność opony. Jest jeszcze wiele innych zalet ale to wymienia już producent gazów a nie ja :) a wiadomo jakie to są te zalety ;)

 

Koszt około 30zł na samochód ale mozę być drożej lub taniej w zależności od lokalizacji.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

dzienki serdeczne za odpowiedz :ok: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności