Skocz do zawartości
bimbol

Pełny opis kontrolek wyświetlających się na liczniku w 3B!!

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki to przynajmniej mam z głowy kontrolkę oleju. Płyn hamulcowy tzn poziom jest ok ale na jakimś dziwnym przyrządzie od sąsiada pokazało mi błąd 020E i 465E które są podobno związane z układem hamulcowym. Niestety mój angielski jest do d..y więc za chwilę będę szukał na polskich stronach co to znaczy

dzięki jeszcze raz za kontrolkę oleju :kumple

 

kody znalazłem

- pierwszy (020E) - Włącznik lampy STOP > przewody, włącznik lampy STOP

- drugi (465E) - Specjalny moment obrotowy silnika ABS-SG - nieprawidłowy sygnał - moduł ABS, CAN BUS data

 

tylko jak mam to zjeść (szczególnie ten CAN BUS data) to nie wiem zwłaszcza że STOP pali się tak jak powinien i kiedy powinien

Włącznik lampy stop ma dwie pary styków,jedna na światła,drugą idzie sygnał do komputera jeśli przewody są w porządku to włącznik do wymiany.

Zaczął bym od sprawdzenia i usunięcia tego.Drugi błąd może,ale nie musi być z tym powiązany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki - właśnie też odnalazłem na forum, że taka pierdoła jak włącznik świateł STOP może zawalić ABS :niekumam

Dziwiło mnie nie to, że nie działa tylko że pojawił się i znów zniknął

Jutro sprawdzam czujnik - dziś niedziela czyli brzuch do góry :bleble

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy kontrolka ciśnienia oleju powinna gasnąć po kilku sekundach czy palić się do czasu uruchomienia silnika ?

Gaśnie po kilku sekundach, a jeśli zachodzi taka potrzeba zapala się ponownie.

Jako ciekawostkę podam że na licznikach z full FIS-em (dużym wyświetlaczem po środku) nie ma tej kontrolki wcale, zapala się dopiero jak system wykryje za niskie ciśnienie w układzie smarowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów mój pierwszy post na forum bo i auto tej marki kupiłem.

Chodzi mi o kontrolke check engine.

1.Kluczyk w stacyjce przekręcam zapalają sie kontrolki tej własnie brak "żółta silniczek"

2.Samochód odpala

3.Kontrolki gasną

Proszę o odp...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dioda się przepaliła i dlatego nie wyświetla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglby mi ktos powiedziec? i nie mowcie , ze juz bylo bo szukam i szukam i nic :( a mianowicie znikaja mi linie z komputera duzego (taki co pokazuje tez radio i nawigacje) , ale codziennie inne nie swieca , raz 10 nie swieci raz 5 , potem 20 itp , co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piksele się sypią, wyświetlacz do wymiany :taksobie jeżeli raz świecą raz nie sprawdź połączenie wyświetlacza z płytą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.Kluczyk w stacyjce przekręcam zapalają sie kontrolki tej własnie brak "żółta silniczek"

Bo pewnie jej nie masz, kontrolka świec żarowych zastępuje tą kontrolkę o którą pytasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiesz moze kto takie cos w okolicy opola moglby naprawiac? i ile to kosztuje? czy nie ma co sie martwic i jezdzic dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz poszukać w necie lub na allegro czy ktoś nie wykonuje takiej regeneracji, a jeździć możesz :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

Witam. Kupiłem paska kilka dni temu (2003 rok 1,9 TDI 96kW) Mam taka zagwostkę - brak kontrolki świec. Nawet jak auto postoi kilka dni na dworze to po włączeniu zapłonu "pętelka" się nie pojawia. A na dodatek pojawił się komunikat MOTORSTORG. WERKSTATT! Czy jedno z drugim ma jakiś związek i czy ta kontrolka bezwzględnie powinna się pojawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kupiłem paska kilka dni temu (2003 rok 1,9 TDI 96kW) Mam taka zagwostkę - brak kontrolki świec. Nawet jak auto postoi kilka dni na dworze to po włączeniu zapłonu "pętelka" się nie pojawia. A na dodatek pojawił się komunikat MOTORSTORG. WERKSTATT! Czy jedno z drugim ma jakiś związek i czy ta kontrolka bezwzględnie powinna się pojawiać?
bezwzględnie powinna się pojawiać bo to wiadomość ze świece działają lub jakaś usterka nastąpiła co do komunikatu http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29520&highlight=MOTORSTORG+WERKSTATT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku
skoro auto pali bez zarzutu, nie traci mocy - słowem nie wykazuje żadnych objawów usterki, to czy diagnostyka pt. Vag coś pomoże? czy to tylko wyrzucenie 50pln-ów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
skoro auto pali bez zarzutu, nie traci mocy - słowem nie wykazuje żadnych objawów usterki, to czy diagnostyka pt. Vag coś pomoże? czy to tylko wyrzucenie 50pln-ów ?

 

Podczas robienia testu zegarów wykaże czy to kontrolka czy coś więcej-dlatego VAG na początek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki dzis zapalila mi sie kontrolka od poduszek powietrznych. jak przekrece stacyjke to caly czas sie pali a wczesniej po zapaleniu samochodu gasla. czy tylko vag pomoze?? czy cos sie odlaczylo??:niekumam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skasuj błąd przy pomocy Vag'a a jak nadal się będzie świecić to szukaj przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chlopaki dzis zapalila mi sie kontrolka od poduszek powietrznych. jak przekrece stacyjke to caly czas sie pali a wczesniej po zapaleniu samochodu gasla. czy tylko vag pomoze?? czy cos sie odlaczylo??:niekumam

 

Masz poduchy w fotelach?Jeżeli tak to odłącz akku i sprawdź czy kostka pod fotelem jest OK.Tak czy siak skasuj błąd i zobacz czy się coś znowu pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

mam pytanie jak właczyć kontrolkę pasów piszą na forum że w "Software Coding" instr 17ale gdzie to w VAGu znaleść (w jakiej zakładce tego szukać) może ma ktoś screena albo jest to już gdzieś na forum gdzie to jest, ja nie mogę tego znaleść

i drugie pytanko mam kontrolkę która mi się nie paki w sumie nie wiem do czego służy :) jest dokładnie na środku nad wskazówką obrotomierza w 3b5 międzi tempo a przciw mgłowymi wygląda trochę jak obrócone Z, ktoś wie co to za kontrolka ? :)

a i gdzie w VAGu można sprawdziś wszystkie kontrolki czy są sprawne lampki :)

 

sorki za bałagan w tym poście ale siedze 3 dzień i nie ogarnełem tego sam na forum :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i drugie pytanko mam kontrolkę która mi się nie paki w sumie nie wiem do czego służy jest dokładnie na środku nad wskazówką obrotomierza w 3b5 międzi tempo a przciw mgłowymi wygląda trochę jak obrócone Z, ktoś wie co to za kontrolka ?

Czy o to pytasz? images?q=tbn:ANd9GcQdj9MXx05GAw7hHiQzo3FD_D1JYTQGqhKgXScjHvaK9VqkqFNA

a i gdzie w VAGu można sprawdziś wszystkie kontrolki czy są sprawne lampki

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1184172&postcount=733

mam pytanie jak właczyć kontrolkę pasów piszą na forum że w "Software Coding" instr 17ale gdzie to w VAGu znaleść (w jakiej zakładce tego szukać) może ma ktoś screena albo jest to już gdzieś na forum gdzie to jest, ja nie mogę tego znaleść

Odpalasz VAG-a -> select -> a resztę masz tutaj =>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=2423&highlight=zapi%EAcia+pas%F3w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w ogole w kazdym passacie - nawet tych z pierwszych lat produkcji powinien sie swiecic zolty silniczek przy zaplonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności