Skocz do zawartości
fragles

demontaż osłon słupków

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z przeciągnięciem przewodów do głośników w tylnych drzwiach. Zdemontowałem plastykową osłonę progu i już kilka zaczepów pękło, teraz muszę kable przełożyć przez słupek środkowy do drzwi tylko jak z tego słupka zdemontować osłony aby znów nic nie połamać.Czekam na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprowadziłem kabel odwrotnie. Zacząłem od drzwi tylnych, zdjąłem gumową osłonę , nastepnie wpuściłem przewód "w słupek"pod osłonę i delikatnie podwżajac płaskim srubokretem wyciagnałem przewód na sanym dole.

Wydaje mi isę ,że osóny słupków (te czarne) nie mają jakiś specjalnych zaczepów. Są osadzone na uszczelkach drzwiowych i od tej strony próbowłbym je zdjąć. Podważyć śrubokretem i dalej już palcami z wyczuciem ściągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co dwie głowy to nie jedna, już idę do garażu kombinować i myślę że tym razem nic nie połamię :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam puszczone progiem kable od czujników parkowania

 

sam nie chciałem się za to brać bo szkoda plastików, robił mi to koleś który już nie jednego pasiora rozbierał, nic nie połamał i w ogóle ok :ok:

 

raz rozbierzesz i będziesz juz wiedział co i jak :D i ile plastiki kosztują :rotfl:

 

powodzenia i pozdro :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arutip

fragles: musisz zdjac najpierw gorna oslone (ta jasna, na gorze sa dwa kolki a na dole jest zaczepiona na uszczelkach z drzwi) pozniej demontujesz dolna oslone (ta czarna, zaczepiona jest tylko na uszczelkach z drzwi + na dole sa zatrzaski ktore przechodza przez listwe progowa wewnetrzna i wchodza w blache karoserii. Wiec najpierw musisz zdjac ja z uszczelek a pozniej delikatnie ciagnac do gory. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności