Skocz do zawartości
Gość wachowicz_domel

FELGI 17

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wachowicz_domel

Witam posiadam alusy od Audi A6 na 5 szpilek 17 cali mam małe pytanie jakie najlepiej założyć opony do felg myślałem nad 205/45 podpowiedzcie mi czy z deka nie będzie trzepać w aucie i jak się będzie sprawowało seryjne zawieszenie w kombiaku z silnikiem 66KW TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal6272

Bylo juz na ten temat dosc sporo. Ja teraz do siedemnastek zalozylem 225/45, wczesniej jezdzilem na zimowkach 195/65 i jest znaczna roznica. Auto stracilo na komforcie, trzeba uwazac w koleinach, dosc mocno trzymac kiere no i dziury czuc :/ Wydaje mi sie ze 205/45 beda za waskie i profil za maly, moze to smiesznie wygladac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Aby był fabryczny zamiennik to tak jak kolega powiedział 225/45 ZR17 ale od razu zrobić sobie zastrzyk mocy w formie virusa w sterownik silnika bo przy tych 90KM to :kwasny:

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk199

ja mam 225/45 ZR17 wygląda fajnie ale jeśli chodzi o jazdę to faktycznie ciężko jeździć po koleinach i czuć więcej nierówności, wspomaganie kierownicy tez ciężej chodzi ale po równej drodze rewelacja jeśli chodzi o rozmiar opony to chyba 225/45 jest najlepszym rozwiązaniem a co do zawieszenia to przejeździłem cale poprzednie lato i jest ok. nie mam luzów na wahaczach itd. po założeniu 17 jest wrażenie jak by był sztywniejszy samochód zwłaszcza parę dni po założeniu zimówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wachowicz_domel

no to mam dylemat czy zostać przy 15 czy założyć 17 ale chyba postawie na komfort i zostanę przy 15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk199

zakładaj 17 po kilku dniach sie przyzwyczaisz i będzie :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

mam ten sam dylemat ale chyba pójdę krakowskim targiem i zalożę 16:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

ja właśnie miałem 16 zeszłego lata, teraz kupilem nowe AEZ LUNA 17 i do tego opony 225/45/17. Po przejściu bezpośrednio z zimówek 195/65/15 - przeżyłem szok.

Napompowałem koła azotem tak jak doaradzał mi Marek, ale mimo to naprawdę po Warszawie jeździ się ciężko. Czuć najmniejszą nierówność. Wydaje się, że w kolach są po 4 atmosfery...

Do tej pory miałem zawieszenie idealne, byłem na testach w firmie Asko i goście byli mocno zdziwieni tak dobrym stanem zawiechy w passacie ale poinformowałem ich, że auto przejechało dopiero 10tys km w Polsce.

 

Z drugiej strony samochód na 17stkach wygląda ślicznie, jak tylko odbiorę z warsztatu (naprawa automatu) to wrzucę foty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gusiak12
no to mam dylemat czy zostać przy 15 czy założyć 17 ale chyba postawie na komfort i zostanę przy 15

 

wiesz zawsze mozesz pojsc na kompromis dac 16 z opona 205/55/R16 i bedzie to wygladalo jako tako a komfort nie sparine jakos radykalnie a i opony zawsze troche wiecej niz "aalesniki' na feldze 17`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wachowicz_domel

kurne to ja już sam niewiem jestem w kropce a jak dam opony 225/45 to niebędzie obierać jak się auto rozbuje wiecie o co mi chodzi :-) wrzyce fotki tych siedemnastek możę bym je sprzedał zobaczycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wachowicz_domel

felgi wyglądają tak samo jak na tej AUDI

 

626b4c48dbc35121.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też mam ten sam dylemat, chce kupić aluski, wham się pomiedzy 16" a 17". Dużo pytałem i wszyscy mówili zgodnie: jeśli wygląd to 17tki, jeśli komfort to 16tki. Ale całe szczęscie mój szwagier właśnie sprowadził identycznego passacika jak mój na felgach 17" 225/45 (takie właśnie powinny być oponki do 17). Miałem okazje nim troche pojeździć i rzeczywiście telepie na nich jak bym jechał tramwajem. Takie koła o takim profilu nie nadają się niestety na nasze drogi! Szkoda zawieszenia. A 16tki i wyglądają fajnie i z opnkami 205/55 jest komfortowo. Jak się dobierze fajny wzór to ciężko poznać czy to 16" czy 17" Także ja już jestem zdecydowany. Myśle że za pare dni zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapodaję zdjęcia zgodnie z obietnicą:

 

http://img46.imageshack.us/my.php?image=passat003mwy6.jpg

 

http://img339.imageshack.us/my.php?image=passat006mxv5.jpg

 

Felgi AEZ LUNA, opony 225/45/17 :ok:

No i spoko,tylko zdejmij folię ze znaczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcino

hm...to żeś mnie zawstydził :zawstydzony::zawstydzony::zawstydzony: , ale przynajmniej wiadomo, że nowe :rotfl::rotfl::rotfl:

 

pozdrawiam :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełożyłem koła z 195/55/16 na 235/45/17 i odczułem różnice na kożyść szerszej oponki.Lepiej się prowadzi,autko lepiej trzyma się drogi.

Odnośnie szerokości oponki licznik prawde wam powie :) link:

Licznik

Dokładam fotki mojego Pasia na 17"

 

passatom2.jpg

 

I kto teraz powie że na 15 wygląda ładniej? :vw:

 

Ps pawelb6, ale z Ciebie sokole oko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michal6272

No po Warszawie i nie tylko na 225/45/17 przyjemnie nie jest... Ale mysle ze da rade do tego przywyknac :) Wczesniej jezdzilem dosc sporo obnizona Cordoba na 195/50/15 i jakos dawalem rade. Jedynie to boje sie o zawieszenie.... A naa gladkiej nawierzchni i na zakretach jest super na korzysc! No i ten wyglad.....

 

11032007081bv0fd7.jpg

 

Mysle ze jesli komus zalezy na ladnej prezencji autka to tylko i wylacznie 17!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zimę mam standardowe 15 a na lato 205/55 16 i powiem szczerze że nie wyobrażam sobie jazdy po naszym kraju na 17,już na 16 komfort jest zauważalnie gorszy,choć prowadzenie lepsze-takie jest moje zdanie,polecam 16

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wachowicz_domel

wiecie chyba się zdecyduje na standard 15 wiecie ja mam tdi 90km i przy 17 to może być taczka zdeka tak wyglądało moje auto na 15 jak je sprowadziłem

 

 

dcee4302d0ec076e.jpg

 

c43bf0d13f206d56.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności