Skocz do zawartości
vip_passat

Tylna klapa... proszę o pomoc :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

mam zamiar zrobic maly tuning tylnej klapy w swoim passku ;) (B5 sedan)...

 

tylko mam maly problem poniewaz chce zlikwidowac znaczek i listwe nad tablca... a zamiast niej wspawac blaszke szerokosci ok 5-7cm ktora bedzie czesciowo przyslaniala poczatek tablicy... i nie wiem jak mam rozwiazac otwieranie tylnej klapy... :/ tzn mam w niej centrala ale nie wiem jak zrobic jej otwieranie...

 

ma ktos moze jakies ciekawe pomysly??

 

moze juz widzieliscie takie rozwiazanie?? mile widziane fotki :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwieranie na przycisk w kabinie. dobry pomysl z naciaganiem klapy. tylko nie rob na gladko :krzeslem: gorszego gowna niz gladka klapa nie moze byc :cisza:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

true true ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko moje otwieranie w kabinie nie dziala poniewaz najwyrazniej poprzedni wlasciciel zmienil ten boczek... :/ i jest tam jeszcze zamek do ktorego moj klucz nie pasuje... a oryginalnie to otwieranie w kabinie jest na linke czy jak?

 

klapa nie bedzie cala gladka... tylko gora... nie tak po wiejsku jak robili w mk2 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vip_passat, jeśli będziesz chcial sie pozbyć tego zamka (bębenka) do którego nie pasuje Twój klucz chętnie go kupię za roasądna cenę. Miej to na uwadze jak sie już uporasz z pokrywą bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otwieranie z kabiny polega na tym samym co central, czyli chwilowy impuls do silownika centralnego i klapa otwarta. mam tak u siebie zrobione, mimo, ze nie mialem centralnego w ogole. musisz obejrzec zamek i moze da sie to zrobic na tym silowniku co masz teraz, bo blokowanie zamka juz nie bedzie potrzebne, czyli pozostanie po nim tylko tyl z "zatrzaskiem" i silownik. wklad bedzie CHYBA mozna wyrzucic. nie wiem jak to tam wyglada wiec pisze czysto teoretycznie. pozostanie kwestia albo regulacji na ciegnie silownika albo zmiana punktu montazu ciegno-zamek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak... samo zamontowanie cantrala to nie problem... zreszta central mam... teraz potrzebny silownik i chwilowy impuls ktory otworzy zamek... (jak klamka) tylko jak zrobic zeby ta klapa troszke odskoczyla, by zamek znowy sie nie zamknal... hm...

 

ok bede pamietal suchy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silownik moze bedzie dobry ten co jest. tak jak mowie moze to byc kwestia regulacji ciegna albo innego miejsca punktu przylozenia sily, bo teraz on tylko blokuje/odblokowuje zamek, a musi otwierac. jesli bedzie potrzebny 2 silownik to koszt 15zl w elektroniku.

 

impuls to nie problem, bo wystarczy jakikolwiek wlacznik stykowy, ktory odbija po puszczeniu. wciskasz i plynie prad, puszczasz i przestaje. najprostszy silownik zasilany jest +12v [2 kable, + i masa]. u ciebie beda 4 lub 5 bo masz central zamek i idzie sterowanie do niego. no wiec taki przycisk mozna sobie kupic i wystarczy zamontowac np: na kablu od +12v prowadzacego do silownika i gotowe. wystarczy delikatnie wcisnac i puscic od razu.

 

klapa powinna odskoczyc sama na tyle, by zatrzask zamka opuscil "siodlo" :) u mnie po nacisnieciu silownik otwiera zamek, klapa wyskakuje z zamka, ale nadal "lezy" i wyglada jak zamknieta. wystarczy palcem podniesc. u ciebie powinno byc podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki :) juz mam wizje jak to zrobic :D a sluchaj powiedz mi jeszcze jak to wyglada zima...? sa jakies problemy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a sluchaj powiedz mi jeszcze jak to wyglada zima...? sa jakies problemy?

Żadnych....wszystko pięknie działa, niezależnie od pogody :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boommax sluchaj napisz jeszcze moze Ty jak masz to zrobione... moze cos innego mi jeszcze przyjdzie do glowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silowniki sa szczelne wiec nie zamarzaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
boommax sluchaj napisz jeszcze moze Ty jak masz to zrobione... moze cos innego mi jeszcze przyjdzie do glowy ;)

U mnie otwieranie klapy działa na podobnej zasadzie jak u souler z tym, że jest to zsynchronizowane z przyciskiem na scyzoryku-pilocie. Przyciskasz troche dłużej -> impuls przekazywany jest do odbiornika i leci sobie do klapy :)

Odskakuje na porządaną wysokość - oczywiście jest to rozwiązanie wykonane seryjnie(przez fabryke) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposob jest rozwiazane odbicie klapy juz po otwarciu zamka?? jest to wyregulowane na odbojnikach czy w jakis inny sposob??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest to wyregulowane na odbojnikach czy w jakis inny sposob??

Nie przyglądałem się temu dokładniej. Jutro zobaczę, to odpowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki nie ma sprawy ;) az tak mi sie nie pali ;) ale bylbym tez wdzieczny gdyby nie bylo dla Ciebie problemem zrobienie fotki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam na forum-pisze spod nicka mojego meza-poniewaz nie ma sensu logowac sie z tego samego ip jeszcze raz i -przysparzac komukolwiek klopotow..... :evil: -ja w kwestii czysto teoretycznej i tak naprawde-nie zwiazanej z tematem-(mam nadzieje ze moj malzonek nie dostanie za to ani bana,ani ostrzezenia>>>>)-nie piszcie prosze -tylnia!jest tylna!zawsze i wszystko -i klapa,i noga,i wszystko inne!T Y L N A ! :506: -dziekuje-za uwage-Karolina!

 

//Od siebie dodam, że się mile uśmiałem i dziękuję Karolino za obywatelską postawę :) Kubelt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to skoro tak to i ja dziekuje za uwage ;P nie zwracalem uwagi na to jak jest to napisane... ale blad ewidentny :mur: jeszcze raz dziekuje :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek na najbliższym spocie pokaże Ci jak to jest u mnie rozwiązane te otwieranie klapy TYLNEJ :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jeszcze Ty sie smiej :P

 

a kiedy planujemy kolejny spot??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności