Skocz do zawartości
kubotek

Mercedes C-klasa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z bólem przyznaje, że z dniem dzisiejszym rozstałem się z Passatem :/ (znaczy jeszcze nie do końca bo koles wpłacił dopiero zaliczkę, ale umowa już podpisana).

Ale nie płaczcie :D nie zostawie Was. W końcu to nie było moje auto tylko ojca.

 

Teraz wybór padł na Mercedesa C-klase W203 rocznik jaki mnie interesuje to 2001-2003, silnik oczywiście diesel.

 

Poczytałem trochę opinii na jego temat na stronie autocentrum.pl i wnioskuje z nich, że ogólnie auto super.

 

I tu moje pytanko miał ktoś do czynienia z tym autem ? Jak się sprawuje, jakie silniki polecacie, jakich się wystrzegać, który rocznik najlepszy?. Jakie mankamenty w nim występują? Na co zwrócić uwagę przy kupnie? :niepewny:

 

Znacie jakieś ciekawe forum związane z tym modelem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma C 200(2003) kommpresor non stop cos sie psuje, a naprawa jak na merca przystala nie nalerzy do najtanszych... auto ma od nowosci. Nowe merce sa niestety kiepskie wojek kupil 2 lata temu nowego E to po 1mc uzytkowaniu po za kupie odstawil na 5mc do serwiu bo cos sie z elektronika sypnelo. prawdziwe merce skonczyly sie wraz z 124. Pozdrawiam ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odpowiem na pytania...

ale może nowy właściciel auta do nas dołączy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem dluzszej przyjemnosci obcowania z jakimkolwiek Mercedesem. Jedyne co wiem, ze naprawy w ASO sa jednymi z drozszych, ale jesli nie zyjesz z zasilku to pewnie dasz rade. Zapytam tylko skromnie: dlaczego akurat Mercedes C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

kubotek, wybacz ale C-klasa to nienajlepszy wybór; auto w środku ma mniej miejsca niż A4, która według znawców tematu jest autem mniejszym niż golf, wszechobecna elektronika jest dosyć słabym elementem w samochodach z gwiazdą na masce, drogie części a przy okazji mniejszy wybór zamienników a do tego wszystkiego jeszcze zwyżka za markę przy ubezpieczeniu (wyższa niż w przypadku VW)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ramzey6

Powiem tylko tyle, że moja matka ma C Klase ale W202 '94r 2.2D. Sedan, nie ma tylko klimy, skóry, i el foteli. Mamy go już ponad rok i jeździ się nim sporo bo mamuśka ma 60km do pracy. W wakacje byliśmy nim w Niemczech. Sam jeżdzę nim trochę i naprawdę nie ma czego się czepić. Jedyna usterka jaka była to w zeszłym miesiącu zmieniony termostat. Poza tym jeździłem nim ciągle na Ukrainę po ropę dopóki nie miałem passata.

Krąży opinia, że nowe merce to już nie to samo... Dużo elektroniki=dużo problemów. Zwłaszcza w tej kwestii kuleją okularniki. Jeden znajomy jakieś pół roku temu też kupił W202 i nic w nim nie robi. Znam też kolesia który ma W203 i też nic nie narzeka. Oczywiście to też diesle. Decyzja jest trudna ale myślę, że jeśli już kupisz wymarzonego merca to pozostaniesz przy gwieździe na masce. :hyhy:

Pozdrawiam i życzę udanego zakupu. :D

P.S jeśli W203 to ja bym wybrał C 270 CDI (170KM)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy ma C 200(2003) kommpresor non stop cos sie psuje, a naprawa jak na merca przystala nie nalerzy do najtanszych... auto ma od nowosci. Nowe merce sa niestety kiepskie wojek kupil 2 lata temu nowego E to po 1mc uzytkowaniu po za kupie odstawil na 5mc do serwiu bo cos sie z elektronika sypnelo. prawdziwe merce skonczyly sie wraz z 124. Pozdrawiam ;-)
Musze ci powiedzieć, że coś znajomy twój źle musial trafić :/

 

 

Zresztą passat do super extra bezawaryjnych wozów tez nie należy i też mnie przed zakupem straszono i co .... jajco jak to Ferdek z kiepskich mówi :D Nic się nie działo.

 

Ale ponawiam swoją prośbę ;) jaki silnik najlepszy i z którego rocznika brać autko.

 

Mam na oku fajną c klase z Niemczech 2l CDI 2003r. 190tys. nalotu, ale jest zajebista. Tylko nie wiem jak ten silnik sie sprawuje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik

Przez kilka dni miałem okazję jeździć C180 z 95r i naprawdę jeździ się super takim autem.Nie myślałem,że najmniejszy oprócz A klasy mesio może być aż tak wygodny,do passata B5 nawet nie ma co porównywać,pod względem komfortu to 100% mercedes.Prowadzi się wyśmienicie,lekko i przyjemnie,a co do miejsca z tyłu to ma go na pewno sporo więcej niż a4 z 95r.Jeśli chodzi o w203 to szef mojego ojca jeździ takim 220cdi tylko w kombi-furka jest konkretna no i ma jedyny słuszny napęd czyli na tył :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mks

Nie lepiej cos innego z mniejszym przebiegiem ? Duzo jezdzi takich "ekskluzywow" po cwierc miliona nalotu jak ty to mowisz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seban

RDZA RDZA i jeszcze raz RDZA! u mnie w rodzinie wujek ma serwis mercedesa od kilkudziesieciu lat i wiem ze dzisiejsze mercedesy to najgorszy zakup w jaki mozna sobie wymyslec. awaryjnosc aut jakby nie z niemiec a do tego te kosmiczne ceny!!!

 

szkoda mi CIEBIE KUBOTEK!!! :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RDZA RDZA i jeszcze raz RDZA
???? :niepewny::niepewny::niepewny::niepewny::znudzony: Przeciez Mercedes jest w całości ocynkowany.Może ten twój wujek serwisował same szroty po dzwonach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję ci byłego właściciela mojego paska, który potem przez rok jeździł c dieslem kombi z 2002 r. "...krótko mówiąc: gówno, mniejszy od paska, bardziej awaryjny, ceny części wyższe, w ASO odmówiono mi naprawy, bo majster co się zna jest na urlopie :rotfl: )...". Sam auta sprowadza, więc byle szrota sobie nie przywiózł. Obecnie jeździ peugeotem 307 i o dziwo nie narzeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba, Ty się jeszcze zastanów nad tą zmianą, nie zdradzaj :vw: , wszyscy Ci to odradzają. ;)

 

ps Sam zastanawiałem się nad C klasą 2.2(?) ale nic o tych autach nie wiem :zawstydzony: , więc nie mogę też nic doradzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik
RDZA RDZA i jeszcze raz RDZA!

 

Ej no bez przesady nie mówimy tu o polonezie tylko o mercedesie,owszem zdarzały się pojedyńcze wpadki z rdzą pod uszczelkami ale Mercedes błyskawicznie się z tym uporał,a wszelkie przypadki były natychmiast naprawiane w ramach gwarancji.

Obejrzałem teraz raport awaryjności i C klasa w gr do 3 lat jest na 11 miejscu ,a w gr do 7 lat na 18,wyprzedziła m.in Toyote Corolle,która zawsze była w czołówce,Audi a4 i a6,która są ponad dwukrotnie bardziej awaryjne,a także kilka innych japońców.Więc to chyba nie jest takie zawodne te auto jak niektórzy tu mówią.A passat jest daaaaleeeko z tyłu za mercedesem klasy C http://www.uzywane.mojeauto.pl/raport2005/wynik_wyszukiwania.php?s=80&ord=Miejsce2&up=1&marka=&model=&miejsce1=&miejsce2=&miejsce3=

75 i 90 miejsce to nie jest żaden powód do dumy,jedyne w czym passat może być lepszy to ilość miejsca wewnątrz i koszty utrzymania,choć jeżeli jest bardziej awaryjny to zapewne to drugie się niweluje.Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biedrona

slowik, wiesz w jaki sposób powstają "rankingi awaryjności"? Serwisy podają dane o "naprawionych" usterkach (do czego zalicza się także wymianę żarówki, jako awarię oświetlenia....) do Dekry, Delecty czy innego Oetkera....Powiedz mi dlaczego wszystkie japońce są tak wysoko w owych "rankingach"?! Ponieważ nie zgłaszają tzw "akcji serwisowych" a usterki na gwarancji nie są w żaden sposób ewidencjonowane. Jak widać w Mercedesie kierują się podobną polityka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik

biedrona, Możliwe,że jest tak jak piszesz,jednak zauważ jakie auta znalazły się na końcu przeważnie koreańskie i francuskie.Przypadek?Przed paskiem jeździłem 0,5 roku laguną z 96r,może nie jest to najbardziej awaryjny francuz,ale kilka razy dawał się we znaki.Więc te raporty muszą mieć jakieś odzwierciedlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seban
RDZA RDZA i jeszcze raz RDZA
???? :niepewny::niepewny::niepewny::niepewny::znudzony: Przeciez Mercedes jest w całości ocynkowany.Może ten twój wujek serwisował same szroty po dzwonach :D

 

Kubotek w sobote pojade do serwisu i zrobie Ci 3 zdjecia 3 roznych mercedesow ktore tam stoja w serwisie. bylem we wtorek i widzialem. roczniki modeli od 01 do 03. pokaze Ci te ocynkowane blachy ok!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Seban
Może ten twój wujek serwisował same szroty po dzwonach :D

 

 

a takich "szrotow" to w Polsce sie nigdy nie doczekacie zobaczyc. limitowane mesie z 500konnymi silnikami. Najwiekszy serwis na okreg Geteborga drugi najwiekszy w Szwecji wiec wiem co mowie! NIESTETY to prawda dzisiejsze mesie to nie ta jakosc co wczesniej!

 

A jak najlepiej sprawdzic ze auto jest niezawodne - sprawdzic je w ekstremalnych warunkach prawda. tu w Szwecji gdzie sie soli drogi bardzo duzo takim sprawdzianem sa wlasnie te warunki. i to co widac golym okiem w nowych mercedesach tego nie widac np. u Audi! w sobote zamieszczam fotosy min 5 mercedesow z data na zdjeciu ok!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slowik
w sobote zamieszczam fotosy min 5 mercedesow z data na zdjeciu ok!!!

 

Ja też chciałbym to zobaczyć,może te meśki po powodzi są ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aniol1988

Ahm... Kubotek .. niestety koledzy maja racje .. nowe mercedesy to juz nie to samo... zostan przy vw.. ew kup sobie a6 i bedziesz o klase wyzej :]:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności