Skocz do zawartości
Gość daniel-bekisz

4 motion a quattro

Rekomendowane odpowiedzi

Gość daniel-bekisz

Witam! Czy ktoś wie czym różni się naped Vw 4 motion a Audi quattro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel-bekisz

Raczej tak. Słyszałem ze napęd quatro ma stały napęd na 4 koła a 4 motion włacza tylne koła przy poślizgu przednich. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomeks

dolanczane tylne kola ma SYNCRO a 4MOTION ma naped QUATRO 4 generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Quatro to nazwa Audi,A 4motion VW.Niczym się to nie różni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

trzeba to trochę rozwinąć...

Tak jak quattro tak i 4motion może być stały lub dołączany

chodzi o to że w furach VAG przy silnikach wzdłużnych macie przekładnię typu Torsen czyli napęd stały (tak jak w moim jeździdełku)

przy silnikach poprzecznie ustawionych macie Heldex co daje napęd na tył dołączany.

w paskach ze względu na wzdłużny układ mamy Torsena czyli (prawie) klasyczne quattro:)

prawie robi pewną różnicę bo klasyczne quattro miało o ile pamiętam 3 układy róznicowe (co jest jazdą naprawdę mocarną) oraz blokadę tylnego dyfru

 

w nowych passkach jest już zmoderniozowany Heldex... ale nie wiem czy to dobrze czy nie bo nie miałem jeszcze możliwości porównania:)

może koledzy posiadający takowe nas oświecą:)

 

tak czy inaczej podsumowując o ile ja wiem to Torseny w Audi i VW niczym się nie różnią...

jeżeli chodzi o Haldexa to występują różnice w oprogramowaniu. Każdy ma inną charakterystykę. Ponoć najlepsze oprogramowanie (sportowe) było w S3. Ale wiecie, co oceniający to inna ocena:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

Na quattro sie nie znam ale 4motion to naped na przednie kola z dostawianym napedem na tylnie kola. W pasku jest przekladnia torsen i specjalne sprzeglo w tylnym moscie. Jak przednie kola sie zaczynaja slizgac dopinaja sie tylne kola. To jest superancko opisane w ksiazecce pod tytulem "VW passat ....sam naprawiam"

 

http://www.allegro.pl/item171697686_vw_passat_iv_b5_b6_sam_naprawiam_instrukcja_napraw.html

 

P.S. Zeby samochod mial staly naped na 2 osie MUSI miec miedzyosiowy mechanizm roznicowy....bo na zakretach tylna os nie jedzie po sladach przedniej osi i powstaje roznica momentow pomiedzy osiami

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redtom

zuse

śledź precyzyjniej...

 

i jeszcze prośba

może jestem pedantem, ale proszę wszystkich o jedno

jeżeli piszecie o tylnej osi to piszcie

TYLNA

a nie

TYLNIA

bo nie ma takiego słowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel-bekisz

Może ktoś jeszcze wypowie się na ten temat. Chyba znacie sie na VW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse .Jesli jest to wiadomosc z ksiazki "sam naprawiam" , to ksiazeczka ta nie ma wielkiej wartosci. W passacie 3B jest naped torsen i to znaczy ze jest to STAŁY napęd. Zadania mechanizmu miedzyosiowego realizuje wlasnie sam torsen. Moment jest rozkladany w stosunku od 25-75 i 75-25 (przod -tyl).Nic sie nie dołącza tylko zostaje przekazany wiekszy moment na tylna os w przypadku uslizgu przedniej.25% jest na tyle caly czas. stąd tak podwyzszone spalanie w paskach 4motion :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

to samo pytanie ... czym rożni się napęd 4motion w passacie (generacje b7, b8) i quattro w A4/A6 (generacje b7,b8).

Dyskusja powyżej nie daje jednoznaczniej odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności