Skocz do zawartości
Dziodzio

diesel Metaliczne brzęczenie przy dwumasie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mega problem przy passacie b5 fl AVF 130KM.  Mianowicie sprawa wygląda następująco: wymieniłem calutkie sprzęgło, nowa dwumasa. Części kupione były takie same jak były założone (te które były wyszukane po numerze vin nie pasowały). Po założeniu od razu po zapaleniu silnika słychać metaliczne brzęczenie, przy dodawaniu gazu na biegu jałowym ono się nasila. Generalnie auto jeździ, biegi wchodzą normalnie ale cały czas brzęczy i to bardzo głośno. Dźwięk słychać na łączeniu dwumasy i skrzyni biegów. Dodam, że skrzynia biegów była ponownie zdjęta i dwumasy nie wygląda na uszkodzony. Miał może ktoś podobny problem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wadliwe koło dwumasowe. Nie mam wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, AndrzejP4 napisał:

Wadliwe koło dwumasowe. Nie mam wątpliwości.

Też przechodzi mi to przez myśl. Tylko pytanie jest następujące, bo założone są części jedne od 1.9 i jednocześnie od 2.0 z tego względu że taki "zestaw" (bo nie jest to dostępny komplet) był założony i wtedy (ten co był uszkodzony) tego tak nie robił jak na nowych, będzie to wada fabryczna części? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj numer tego zestawu ktory kupiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, AndrzejP4 napisał:

Podaj numer tego zestawu ktory kupiles

To nie był zestaw, części były dobrane wg tego co było wcześniej założone. Kupowałem to w jednym ze sklepów profiauto i nie mieli w zestawie to co było założone w tym samochodzie 

Edytowane przez Dziodzio
Składnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedynie mogę wrzucić zdjęcia to co miałem założone wcześniej, bo te części mam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wpisz tutaj numery czesci z faktury ze sklepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, AndrzejP4 napisał:

To wpisz tutaj numery czesci z faktury ze sklepu

Mam problem bo paragonu nie mogę znaleźć (ewentualna reklamacja nie wejdzie mi w gre). Mogę poszukać numery które znajdują się na starych częściach jeżeli to coś pomoże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to podaj co tam miales zalożone. Coś czuje że masz tam nieźle namieszane.

Ile biegową skrzynię masz wsadzoną?

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, AndrzejP4 napisał:

No to podaj co tam miales zalożone. Coś czuje że masz tam nieźle namieszane.

Ile biegową skrzynię masz wsadzoną?

6-cio biegowa skrzynia. Dodam, że te metaliczne brzęczenie występuje chwilę po odpaleniu samochodu a czemu od razu. 

20190126_120059.jpg

20190126_120122.jpg

20190126_120205.jpg

20190126_120330.jpg

20190126_120347.jpg

20190126_120405.jpg

20190126_120519.jpg

20190126_120609.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe czesci to byl komplet z 1 pudelka czy kilka elementow kupionych oddzielnie?

Sprawdz jeszcze czy w trakcie tego brzęczenia coś się zmieni przy próbie wrzucenia 3 biegu bez sprzęgła - wystarczy tylko lekko popchnąć lewarek w kierunku trójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2019 o 19:49, AndrzejP4 napisał:

Te nowe czesci to byl komplet z 1 pudelka czy kilka elementow kupionych oddzielnie?

Sprawdz jeszcze czy w trakcie tego brzęczenia coś się zmieni przy próbie wrzucenia 3 biegu bez sprzęgła - wystarczy tylko lekko popchnąć lewarek w kierunku trójki.

Każda część kupiona oddzielnie. Przy próbie wrzucenia biegu bez sprzęgła nie było żadnej reakcji. 

 

Dzisiaj zawiozłem samochód do innego mechanika, czekam za jego diagnozą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.01.2019 o 10:51, Dziodzio napisał:

Każda część kupiona oddzielnie. Przy próbie wrzucenia biegu bez sprzęgła nie było żadnej reakcji. 

 

Dzisiaj zawiozłem samochód do innego mechanika, czekam za jego diagnozą. 

Byłem u mechanika, dobrał dwumas i robi tak samo po nagrzaniu. Trzecie podejście, był kupiony komplet i efekt taki sam. Samochód zostawiłem. Ale ponawiam pytanie gdzie tutaj przyczyna,  bo to chyba nie możliwe, że trzeci komplet trafiłem wadliwy. Dodam, że tan dźwięk słychać właśnie na dole gdzie jest dwumas ale też niesie się pod maską, gdzie pod maską słychać go od lewej strony stojąc przed samochodem po stronie egru, turbiny. Jestem w kropce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Dziodzio napisał:

Byłem u mechanika, dobrał dwumas i robi tak samo po nagrzaniu. Trzecie podejście, był kupiony komplet i efekt taki sam. Samochód zostawiłem. Ale ponawiam pytanie gdzie tutaj przyczyna,  bo to chyba nie możliwe, że trzeci komplet trafiłem wadliwy. Dodam, że tan dźwięk słychać właśnie na dole gdzie jest dwumas ale też niesie się pod maską, gdzie pod maską słychać go od lewej strony stojąc przed samochodem po stronie egru, turbiny. Jestem w kropce. 

Dołączam do tego filmik. Dodam jeszcze, że wszystko chodzi normalnie tylko coś właśnie halasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności