Skocz do zawartości
tomasz3city

Wyciszenie b8 kombi 2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was serdecznie, przymierzam się do jednego zagadnienia i poszukuję osób, które już temat przerobiły.

Chciałbym wyciszyć mojego nowego paska, nadmieniam iż mam dzwiękoszczelne szyby i jest naprawdę bardo cicho w aucie, jednak moim zdaniem bagażnik i pewnie całą resztę przydałoby sie wyciszyć. Wiem, że temat jest ciężki i budzi wiele kontrowersji dlatego proszę o poradę tych którzy już mają to za sobą :) 

- czy warto robic to etapami ? najpierw zając się car audio i drzwiami, a póżniej dalsze etapy?;

- czy jak już ogarnę drzwi to reszta musi pójśc za jedym razem _ podłoga bagażnik i cała reszta ???

- czy możecie kogoś polecić na terenie woj pomorskiego od car audio i lub od kompleksowego wyciszenia auta ??

- kiedyś dawno bardzo dawno temu wygłuszałem opla ale to była amatorka więc chcę czegoś takego uniknąć :)  

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VW jest na tyle wyciszonym autem że poza nadkolami, bagażnikiem, i drzwiami pod lepsze brzmienie muzyki nie warto sobie zawracać głowy. 

Robiłem kompleksowe wyciszenie auta japońskiego i koszt podłogi, grodzi i dachu wyniósł ponad 2.5k z moim materiałem. Maskę, nadkola, drzwi i bagażnik robiłem sam. To na tyle proste że szkoda kasy na speców.

W VW nie słychać padającego o dach deszczu więc dach nie ma sensu. To samo nie słychać kamyków przy jeździe po szutrze, dlatego podłoga też nie ma sensu. Może słychać opony. Dlatego nadkola przednie ok. Bagażnik daje cichsze brzmienie tłumika. I tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od 6 zniechęciło wyciszenie

I brak  aktywnego tempomat.

W passacie nie mam problemu  z hałasem.

Troszkę  z bocznym  wiatrem przy 150 kmh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2018 o 10:47, tomasz3city napisał:

Chciałbym wyciszyć mojego nowego paska, nadmieniam iż mam dzwiękoszczelne szyby i jest naprawdę bardo cicho w aucie, jednak moim zdaniem bagażnik i pewnie całą resztę przydałoby sie wyciszyć. Wiem, że temat jest ciężki i budzi wiele kontrowersji dlatego proszę o poradę tych którzy już mają to za sobą :) 

- czy warto robic to etapami ? najpierw zając się car audio i drzwiami, a póżniej dalsze etapy?;

- czy jak już ogarnę drzwi to reszta musi pójśc za jedym razem _ podłoga bagażnik i cała reszta ???

możesz robić wyciszanie na raty, ale i efekt będzie na raty. Do tego za każdym razem zamieszanie. Ja robiłem za jednym zamachem wszystko. 

Audio możesz potem robić na raty, jak już będziesz cokolwiek słyszał oprócz harczenia ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos zrobil to wygluszenie?

Interesuja mnie nadkola, bo faktycznie bardzo wyrazny dzwiek dochodzi z tamtej strony szczegolnie slyszalny przy zmianie nawierzchni na drodze szybkiego ruchu.

Czy oklejac tylko od zewnatrz, czy jednak rowniez nadokla od wewnatrz auta?

Wydaje mi sie ze od zewnatrz powinno byc wystarczajace.

Niektorzy jeszcze okleja plastikowa nadkola, ale wydaje mi sie to niekonieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności