Jump to content
Sign in to follow this  
aju

[1.8t AWT] bląd 17544 oraz 16891

Recommended Posts

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
    Rok prod: 2003

Witam
    Zacznę od tego że od trzech tygodni wolne obroty trzymały mi na poziomie 1-1,1tyś po przejechaniu kilkunastu km . Gdy przycisnę hamulec ze dwa razy wracały do normy na parę sekund. 6dni temu termostat powiedział papa i po owym zdarzeniu lub był to przypadek na długiej trasie zaświecił mi się checkengin. Niestety dostęp miałem tylko do polskiego vaga który pokazał:

16891 regulacja biegu jałowego obroty powyzej zalozonych - SPORADYCZNY 

17544 mieszanka za uboga strona 1 - regulacja dlugoterminowa - wolne obroty/brak osprzetu/nie zwiazany ze sprzetem

Skasowałem je i jest ok, choć wiem że powrócą bo widzę już lekko podnoszące się obroty, a na błąd 17544 trzeba trochę poczekać.

czy oba błędy mogą być spowodowane uszkodzeniem zaworu odmy? (taki zielono czarny) o ile 17544 zauważyłem że może być, o tyle drugi raczej związany jest z przepustnicą która jest wyczyszczona i zaadaptowana na chinolu 17.8.1.

Auto nawet na checku miało moc. Poza zaworkiem na co patrzeć? (termostat wymienię po świętach.. ;( )

Edited by aju

Samochód: Nie passat
    Rok prod: 2002

Poza tym popatrz ogólnie na szczelność najlepiej kompersorem, gorzej PLAKiem, jeszcze gorzej na oko.

I przepustnica czy czysta.

Samochód: B5(3BG) 1.8 T 150KM (AWT)
    Rok prod: 2003

Zamontowałem zaworek 035 103 245G jakiś tam zamiennik i póki co jest spokój z obrotami. Przejechane ponad 300km