Skocz do zawartości
djmiro666

Passat b5 AFN wywala plyn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Jestem nowym posiadaczem passata b5 silnik 1.9 afn

Mam problem wyrzuca płyn ze zbiorniczka przez przelew korek wymieniony. Temperatura 90st 

Ogrzewanie jest brak bulgotania w nagrzewnicy

Wywala płyn podczas jazdy lub przy trzymaniu obrotow po odkreceniu korka płyn się nie podnosi jedynie przy trzymaniu obrotow wydostaja sie tez bąbelki co najdziwniejsze płyn jest zimny lub letni nie gotuje węże są miekkie górny ciepły ten przy termostacie ciepły ale nie caly. 

Edytowane przez djmiro666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj kolego pod kątem "uszczelka pod głowicą". Temat często wałkowany, sporo topików na ten temat w dziale B5  

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spróbuj wymienić korek zbiorniczka płynu- może nie trzyma ciśnienia

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korek wymieniony (używka) auto wyrzuca płyn też bez korka gdy trzymam go na obrotach 2,5tyś. W sobote bede miał tester Co2, wymienie jeszcze zbiorniczek posprawdzam wszystkie węże łączenia z głowicą.

Jeszcze jedno pytanie czemu płyn w zbiorniczku jest zimny jeśli silnik ma 99st na blacie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie masz dobrego obiegu płynu w układzie.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli próbować odpowietrzać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób test uszczelki

 

pompa wody kiedy była wymieniana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany tzn. Tak myślę. Wymieniłem korek wraz z zbiorniczkiem przestało wywalac jak jest zakreciny korek. Na odkreconym korku 2,5 rpm dalej wywala tak ma byc z korkiem ok bez korka wyrzuca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem wyskoczył mi komunikat że za mało płynu chłodniczego chce go dolać ale za każdym razem jak dolewam wylatuje mi z dołu zbiorniczka na mniej więcej pod korkiem o co chodzi stan troszkę mniej niż minimum 

Witam mam problem wyskoczył mi komunikat że za mało płynu chłodniczego chce go dolać ale za każdym razem jak dolewam wylatuje mi z dołu zbiorniczka na mniej więcej pod korkiem tam jest taki jakby spust nie wiem jak to nazwaz tym leci  o co chodzi stan troszkę mniej niż minimum 

Edytowane przez karol84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możliwe że masz zapowietrzony układ chłodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się odpowietrza uklad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku wymień korek zbiorniczka wyruwnawczego lub sam zbiorniczek. Mi przelewało płyn wymiana pomogła. 

Zrób prosty test po jezdzie autem nie koniecznie długiej odkreć korek. Jeśli zrobi psss korek szczelny jeśli nie wymień. 

Odpowietrzenie układu. 

Dolej płynu, włacz ogrzewanie na max,  

Zlokalizuj węże idace do nagrzewnicu sa na podszybiu popuść wąż z dziurka i obserwuj. Jeśli leci czysty plyn przez dziurke masz odpowietrzony uklad. Ogólnie to passerati samo sie odpowietrza. 

Ja po wymianie nagrzewnicy wraz z korkiem i zbiorniczkiem odpowietrzałem takim sposobem i jest wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności