Skocz do zawartości
Gość ra11

Gdzie zakupić katalizator?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ra11

Czy moglibyście poradzić gdzie mógłbym w dobrej cenie zakupic katalizator do mojego auta (passat 2002 / 19.tdi/ silnik AWX/ manualna skrzynia/ combi). W serwisie regenerowany 2100 zł :zalamany: . To jest katalizator razem z tłumikiem drgań (plecionką).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na allegro , kupisz nowy za 500- 600zł. O serwisie zapomnij , mi powiedzieli za katalizator do 1.8 T prawie 5000 zł, a samochód miał 3 lata jak katalizator szlag trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość diger

albo na ebay-u za 100(funciaków ostatnio widziałem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ra11

Niestety do silnika AWX (z normą spalin euro3 - taką uzyskałem informacje) są droższe. Najtańszy jaki udało mi sie dostać to (na allegro) 1390 zł. Uzywki nie biorę pod uwage z wiadomych względów (no chyba ze z 100% źródła).

Znalazłem koło Poznania firmę, w której regenerowany do tego silnika kosztuje 700 + montaż 70zł. Wymieniony jest wkład i "plecionka".

Czy montował ktoś z was taki katalizator po regeneracji. Macie w tym temacie jakieś doświadczenia co do dokładności wykonania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
poszukaj na allegro , kupisz nowy za 500- 600zł. O serwisie zapomnij , mi powiedzieli za katalizator do 1.8 T prawie 5000 zł, a samochód miał 3 lata jak katalizator szlag trafił.

 

a po czym poznales ze go szlag trafil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczęło dzwonić coś z przodu przy niskich obrotach i okazało się ,że wkład sie oberwał.

A co do katalizatora do diesla to z tego co mi wiadomo jak wytniesz ten katalizator i wstawisz nawet z niżsżą norma emisji to nic nie sie nie stanie, to nie benzyna z dwoma sondami lambda która zarasz wyświetla usterke katalizatora. Jak wytniesz to coś musisz wstawić bo będzie gośno i nieprzyjemny rezonans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chcę wymienić katalizator w swoim ATJ.

Objawy gryzący zapach spalin, drgania silnika na wolnych obrotach, lekko opóźniona reakcja na dodawanie gazu.

Niepotrzebnie wymieniłem poduszki silnika bo oryginalne wyglądały jak nowe :)

Wszystkie parametry, korekcje dynamiczne statyczne i bs weryfikowałem wielokrotnie i są ok.

 

Proszę o pomoc w wyborze katalizatora. Nie interesuje mnie wywalenie wkładu wstawienie downpipe itp...

Oryginał oczywiście jest poza zasięgiem cena nowego 3300

 

Po analizie wg mnie do wyboru pozostają 3 opcje:

1. Bosal 099-959 "oryginał" za ok 1000 -1200 zł

2. Walker 20191 za ok 1200 zł

3 Bosal z serii VFM (VFM8959) za ok 450-600 zł (http://www.bosal.com.pl/vfm.htm)

 

I teraz sedno sprawy czy któryś z forumowiczów może coś doradzić(odradzić) ?

Czy Bosal VFM to Bosal tylko z nazwy, czy warto nim sobie zawracać głowę, miał ktoś z nim do czynienia?

 

jeżeli coś solidnego to który z dwóch droższych bosal czy walker?

a może macie sprawdzony katalizator jeszcze innego niedocenianego producenta z dobrą plecionką czegoś co nie dzwoni itd...

 

I na koniec jeszcze jedno pytanie czy ktoś z pozytywnym skutkiem czyścił / płukał / przedmuchiwał / wypalał katalizator?

 

Pozdrawiam,

dialer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I na koniec jeszcze jedno pytanie czy ktoś z pozytywnym skutkiem czyścił / płukał / przedmuchiwał / wypalał katalizator?
witam. ja przedmuchałem mój, ale tak go przedmuchałem, że wszystko wypadło ze środka. zamontowałem wszystko z powrotem i jak ręką odjął.

a tak na poważnie, to czym się kierujesz kolego chcąc wydać około 1000 pln-ów na coś co nie jest potrzebne ani trochę, a wręcz zamula autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a tak na poważnie, to czym się kierujesz kolego chcąc wydać około 1000 pln-ów na coś co nie jest potrzebne ani trochę, a wręcz zamula autko.

Przekonują mnie dwa argumenty:

1. ewentualny mandat = 200zł + ponowne badanie techniczne 98zł + zakup downpipe(który będę musiał wywalić) 400zł + ponowna kasa za montaż kata 100 = 798zł (+ nerwy i czas bezcenne ;) )

 

2. Denerwuje mnie ogólne zezwolenie społeczeństwa na trucie się nawzajem... ogrzewanie domu śmieciami też jest tanie a do tego nie powiększamy hałd śmieci itd

 

;)

 

Pozdrawiam,

dialer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a nie lepiej wstawić rurkę na kształt kata na Allego są.Wygląda jak kat z plecionką a jest zwykła rurą. Zaoszczędzicie kasę a auto trochę odżyje:)Mi by było szkoda dać 700 lub więcej zł tylko dla ekologów. Podaje przykładowy link:http://moto.allegro.pl/audi-a4-a6-vw-passat-b5-superb-1-9-tdi-katalizator-i1916682393.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Bosal 099-959 "oryginał" za ok 1000 -1200 zł

 

może tu? (pytanie czy to nie sciema):

http://e-autoparts.pl/katalizator-p-409999.html

 

ew. założyć MJ1080021 za ok 400,- na alledrogo, ale opinii na temat tego producenta musiałbyś poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. ewentualny mandat = 200zł + ponowne badanie techniczne 98zł + zakup downpipe(który będę musiał wywalić) 400zł + ponowna kasa za montaż kata 100 = 798zł (+ nerwy i czas bezcenne )
mandatu nie będzie bo spaliny bez kata mieszczą się w normach jakie powinno spełniać nasze autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mandatu nie będzie bo spaliny bez kata mieszczą się w normach jakie powinno spełniać nasze autko.

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?

Ktoś miał badanie i NOx i HC mieszczą się w normie euro 3?

 

dialer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w UK,gdzie nie da się kupić przeglądu,co drugi starszy diesel jezdzi bez kata,więc kolego zamiast wydawać kasę na zamulacz,zakup odmulacz (chip) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Zielonej Górze w firmie Fuławka katalizator Lindo-Gobex kosztował 4 miesiace temu 370zł z montażem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?
a na takiej podstawie, że moje auto przeszło przegląd bez kata i na badaniu dopuszczalna wartość była 3.0 (czegoś tam), a ja miałem 1.51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Zielonej Górze w firmie Fuławka katalizator Lindo-Gobex kosztował 4 miesiace temu 370zł z montażem.

I jak się spisuje ? plecionka nie zesztywniała i wydech nie drży?

 

 

a na takiej podstawie, że moje auto przeszło przegląd bez kata i na badaniu dopuszczalna wartość była 3.0 (czegoś tam), a ja miałem 1.51

 

Ciekawe co to za wartość...może hc+NOx Miał ktoś jeszcze badane hc+NOx, jakie mieliście wyniki z kat i bez?

 

dialer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakie mieliście wyniki z kat i bez?
kolega w avb z katem miał 0.66, u mnie avf bez kata 1.51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jak się spisuje ? plecionka nie zesztywniała i wydech nie drży?

 

Nie, jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności