Skocz do zawartości
Gość Myster

zawias mocowanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Myster

witam ... moze mi ktos powiedziec czy w passatach z b2 zawias drzwi przednich jest przykrecony do drzwi czy spawany czy zgrzewany.... moze ma ktos jakis pomysl na wybicie sworznia bardzo prosze o odpowiedzi z gory dzienkuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% pewności nie mam, ale w Golfie Mk 1 jedna część zawiasu była przykręcona do karoserii, a część przy drzwiach była na stałe - chyba przyspawana, w Passacie powinno być tak samo.

 

W Golfie właśnie miałem dużu luz i drzwi opadły (podejrzewam, że taka przypadłość skłoniła Cię do napisania posta) i zrobiłem następująco:

 

- odkręciłem drzwi od budy,

- zawias podparłem na imadle (bo miałem ;-) ) i wybiłem sworznie.

- dopasowałem nowe sworznie śr. 10mm (oryginalne były 8mm) z jakiegoś twardego materiału i rozwierciłem wyrobione owalne już otwory w zawiasach odpowiednio do średnicy nowych sworzni - śr. 10mm.

- wbiłem sworznie,

- zamontowałem drzwi...

 

Najtrudniej jest znaleźć coś, co będzie służyć jako nowy sworzeń - odpowiednio twardy materiał, a z wybiciem starych nie było problemu po wyjęciu drzwi. Wbijane są od góry, więc należy wybijać je od dołu - koniecznie oprzeć na czymś stabilnym - imadło, kowadło, rura (taka hydrauliczna) itp.

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

dzienki za odpowiedz dokladnie dla tego napisalem tego posta chyba czytasz mi w myslach hehe. musze sie za to zabrac bo juz mnie denerwuja zamykanie to jeszcze pol biedy ale jak sie jezdzi po nie rownosciach to strasznie lataja. w golfie jest wiecej miejsca kolo zawiasu a w pasku u mie to tak sa umieszczone ze jak sie zaprze na imadle to nie ma jak udezyc mlotkiem bo zdrugiej strony jest blisko blacha ale trzeba bedzie cos pokombinowac.Zeby tylko sie udalo wybic pozniej to juz pol biedy pojade na szrot i wezme te czesc co jest przykrecana i nie bede kombinowal z rozwiercaniem

a co do materialu to dobre sa sruby chartowane kupuje sie tylko dluzsze i zeby nie mialy pelnego gwintu odcina sie gwint i sworzen gotowy najszybszy sposob moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności