Skocz do zawartości
Gość Myster

pomozcie jak mozecie.......

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Myster

witam wszystkich. mam pare pytan. chcialem prosic o porade co do montazu wspomagania w passacie b2 z 82 wiem juz ze jest to mozliwe.

, w jakiej cenie mozna dostac takowe kompletne wspomaganie, i jesli by mial ktos dostep to prosze przeslac mi jakies linki co do montazu pompy do silnika bo na forum znalazlem tylko do silnika 5 cylindrowego a chcial bym zobaczyc jak to wyglada w moim 4 cylidr . bardzo prosze o pomoc z gory dzienkuje.

 

a moze ma ktos cos takiego do sprzedania......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawsen

Cześć. Mam kompletne wspomaganie jeszcze na samochodzie do silnika 5-cyl. Jesli bedziesz chcial daj znać. wydaje mi sie ze jest tak samo mocowane jak w 4-cyl. ale jeszce sie upewnij. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawsen

kompletne oddam za 250zl

-maglownica

-przewody hydrauliczne

-zbiorniczek na plyn

-pompa

-wszystkie mocowania

Wszystko jest suche i nie zniszczone <tzn.nie widać żeby gdzieś sie pociło>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

a ile by wyszlo za przesylke moze pan sie orientuje. kurcze pytalem sie ludzi i nic nikt nie wie co do mocowania pompy.a nazdjeciach wypatrzylem ze w piecio cylindrowych jest alternator z drugiej strony a umnie ztej strony jest pompa paliwa nie wiem jak to jest rozwiazane, bede sie probowal czegos dpwiedziec jak tylo sie czegos dowiem to bede pisal na pewno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiszu

Będziesz potrzebował chyba jeszcze wahaczy. Są inne w wersji ze wspomaganiem :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

masz racje sa wzmacniane tak slyszalem ale jeszcze mi sie obilo o uszy ze moga zostac. a ty masz passacika ze wspomaganiem. mozesz mi powiedziec jak jest zamontowana pompa od wspomy byl bym widzieczny moze jakies foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Fiszu

ja nie mam wspomagania ,pytałem w sklepie o wahacze do swojego i stąd wiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

a moze wiecie z ktorej strony montowali pompe od wspomagania i jak moze ktos ma jakies foty to prosze o wrzucenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawsen

Czesć.

jutro sprawdze czy da rade zamontować wspomaganie do 1.6d od 2.0 benzyna porównam mocowania i inne rzeczy i sie odezwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

jak bys mogl jakies foty zrobic jeszcze. Ta pompa mi caly czas chodzi po glowie bo jak by nie ona to juz bral bym sie za to. czekam na wiadomosc :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siem!!!

Pompa w 5-ieciocylindrowcu zamocowana jest u gory silnika w 4-ro na jego dole!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Myster

pod pompa wody i jest napedzana tym samym paskiem co pompa wody, dobrze kojarze. a mozesz mi powiedziec jak jest zamontowana lapa od pompy wspomagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wspomaganie to najlepiej kupic kompletne czyli ( pompa z lapami 2-wie szt. przewody, zbiornik i przekladnia kierownicza ) do tego o ile dobrze pamietam pasuje pasek klinowy alternatora z maluszka. pompa zamontowana jest pod pompa wodna jedna lapa przykrecona jest do bloku od spodu a druga na pompie wodnej do tego trzeba jeszcze dodatkowe kolo pasowe na wal korbowy i taki zestaw bedzie dzialal w twoim autku , sory ale nie mam zdjec. A tak na marginesie wspomaganie to fajna sprawa w tym modelu. :ok:

 

Zapomnialem dodac ze jeszcze trzeba wymienic swoznie zwrotnicy na ( z wyprzedzeniem patrz do wspomagania w katalogu ) i tuleje wachaczy z metalem na zewnatrz tak jak do swozni ( patrz do wspomagania w katalogu ) zwykle wybijaja sie bardzo szybko. wiem to bo mialem zwykle wytrzymaly niecaly rok> :krzeslem:

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będę miał chwilę czasy to cyknę parę fotek jak to wygląda w silniku 1,8 :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzien dzisiejszy zalaczam fote z ETKI jakto wyglada ale to tylko schemat do tego jeszcze trzeba dodac kola pasowe na pompe i silnik i lapy mocowania pompyjak bede mial okazje to zrobie fotki

Pozdro. :vw:

 

Sorki za to ale nie mialem zbytnio czasu na rozbudowe tematu.

Ale przypomnialem sobie o jeszcze jednej sprawie na temat zalozenia wspomagania.

Musisz tez zakupic kolumne kierownicy ,jest troszke inna od tej ze zwyklym ukl. kierowniczym. zalaczylem Ci fotke schematu wspomagania a jak znajde to zrobie fotki kolumnyi tez podlacze to tego postu :ok: pozdrowienia dla ludzi :vw:

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

48e828bf67b1052dm.jpg22f18863d9bfb96am.jpgbb1fbf7f141547f6m.jpg20bfe9219d7af071m.jpg 531078e1d56dcb11m.jpg

fotki wspomagania z silnika 1,8 ;)

 

EDIT:

Jędrusiowi chodziło o to ze temat powinien bardziej przejżyście np. Montaż wspomagania w B2 itp. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobsley6

potrzebujesz nie tylko wachacze ale i inne drazki kierownicze inne były do wspomagania i inne do wersji bez wspomagania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności