Skocz do zawartości
Gość MorpheusPL

Skaczące obroty/Oswietlenie zegarow

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MorpheusPL

Witam

Jestem szczesliwym posiadaczem PASSATA B4 1.8 GL. Ok rok temu zalozylem mu instalacje gazowa. Po ok 9 miesiecy uzytkowania zaczely mi skakac obroty zwlaszcza w zakresie niskich obrotow. Auto jakby samo podbija sobie obroty na 2,5 - 3,0 tys. po czym spada bez zadnej interwencji.

Moze ktos sie spotkal z podobnymi efektami.

Kolejne pytanie dotyczy oswietlenia zegarow.

Ostatnio zauwazylem ze czasami oswietlenie zegarow sie wlacza a czasami nie- moze ktos mi pomoc - gdzie szukac przyczyny.

Pozdrawiam

Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te skoki obrotów to może być silniczek krokowy było troszkę o tym na forum

a oświetlenie może trzeba przelutować styki w liczniku od kostki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość pszemek

MorpheusPL, co do obrotów: do sprawdzenia nastawnik przepustnicy, stycznik biegu jałowego, ew. potencjometr przepustnicy.Poszukaj na forum bo pisałem o tym parę razy.

 

Podświetlenie zegarów: styki zostaw w spokoju.Najpierw zajmij się rezystorem nastawnym oświetlenia licznika.Znajduje sie on obok włącznika świateł (taki pokręcany góra dół).Trzeba wyjąć wyłącznik i zmostkować wyjścia tego rezystora.Jeśli będzie świecić bez przerw to znaczy że rezystor jest uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

w moim przypadku falujące obroty na gazie i bardzi wysokie (około 2,5 tyś) występowaqły gdy silnik dostawał lewego powietrza poprzez jeden z grzybków antywybuchowych. powietrze dochodziło już za przepustnicą a więc komputer chcąc utrzymać odpowiednią mieszankę zwiększał ilość paliwa/gazu i wchodził na obroty wtedy chcąc zejść na niższe obroty zmniejszał dawkę paliwa i głupiał. uszczelnienie grzybka antywybuchowego załatwiło sprawę.

Ps. taki przypadek miałem w seacie cordoba 1,4mpi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności