Skocz do zawartości
Gość marcin8111

czy to dobry wybor????

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin8111

wiam wszystkich serdecznie jestem tu nowy wiec prosze o wyrozumialosc.od dwoch tygodni jestem posiadaczem passata z 2001 roku z silnikiem 1.6(z tego co wyczytalem na forum jest to model b5 3bg)chcialbym sobie zdjagnozowac autko ,i oto moje pytanie czy ktos moze podeslac mi linka gdzie najlepiej i w miare tanio kupic potrzebne do tego zeczy,dodam ze mieszkam w irlandi i auto jest z kierownica poprawej stronie(niewiem czy to ma jakies znaczenie ale wole zapytac).podaje linka co mam zamiar kupic http://www.autosoft.pl/product_info.php?cPath=43&products_id=57 prosze o porade czy dobrze wybralem,z gory dzieki za podpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spox, najepiej ci bedzie kupić kabel na ebayu i do tego softa ściągnąć z neta (podctawową wersję VAGa znajdziesz na ich stronie).

Kabel najlepiej USB choć wcześniej na COMa miałem i też chodziło, np. taki:

 

http://cgi.ebay.co.uk/USB-Vag-Com-Compatible-Cable-Interface-VW-Audi-VagCom_W0QQitemZ330093807136QQihZ014QQcategoryZ30921QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

Płatność Paypalem, i przesyłkę dostajesz do domu.... :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
interfejs we wtyczce 80zł

 

soft vag-com 5

 

Vag-com 5 na pewno nie zagada z takim interfacem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
www.viaken.pl

 

interfejs we wtyczce 80zł

 

 

 

 

I sprzedawca największego i najbardiej bezużytecznego gówna

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
www.viaken.pl

 

interfejs we wtyczce 80zł

 

 

 

 

I sprzedawca największego i najbardiej bezużytecznego gówna

 

HHA

 

Witam, hha to poleć coś sensownego, bo mam zamiar kupić, chyba już na USB.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dzanus

Proszę o rozwinięcie tematu. Też chcę kupic interfejs na USB i chcialem właśnie w viaken.pl. Do tej pory zawsze u nich kupowalem (dla znajomych do warsztatów do kasowania błędów). Teraz chcialbym kupić taki dla siebie z tego co napisane na stronie współpracuje z VAGiem409.01. Czy potrzebne mi sa nowsze wersje? Dlaczego ten kabelek to badziew?

http://www.viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Zastanawia mnie czy tu czasami czyta się posty ze zrozumieniem czy nie. Swego czasku jeden z naszych kolegów miał do sprzedania karton VAG-ów (sorki ale musze to napisać ---> zajebistych) i nie wiem czy ktoś się skusił. Pewnie słabo bo musiałby kupić coś od nieznanego osobnika z naszego Forum a tak może kupić o pseudo-kozaka z Allegro.

 

Ja już nic nie polecam poza szukajką, którą też można znaleźć na tym forum.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość phans

Ja mam od viaken.pl pod USB (a właściwie od użytkownika tofilcia z allegro) i działa bez problemów na wersji 3.xx!

Jednak z uwagi na to iż sprzedawca wprowadza w błąd informacją że jego interfejs działa w wersji 4.xx - odradzam wszelkie zakupy z ich strony czy z poziomu tego użytkownika.

Sprzedawca umieszcza informację

"Interfejs współpracuje z VAG-COM do wersji 409-1, tego nie potrafią interfejsy konkurencji. "

tylko że nie informuje że nie dotyczy to pełnej wersji. Więc jak chcesz faktycznie pracować i wykorzystywać jego interfejs to pozostaje ci tylko wersja 3.xx.

Te 2 wersje VAG niczym szczególnym się nie róźnią i dla przeciętnego zjadacza chleba nie ma różnicy z którego korzysta.

 

Oczywiście prawnie takie stwierdzenie "Interfejs współpracuje z VAG-COM do wersji 409-1" jest prawdziwe bo interfejs współpracuje a że wywala komunikatami błędów w pełnej wersj to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire

Witam ponownie!

 

Mam pytanie - nie abym bronił viakena - bo schemat interfejsu jest ogólnie dostępny i można zrobic samemu (na układzie MAX232 lub jakieś optocos)

Kwestia współpracy z VAG-COM polega tylko na jednej rzeczy - VAG-COM nie jest za darmo jeśli nie używasz interfejsu od Ross-Tech. I można powiedziec że nie współpracuje.

Chyba że ma sie taka wersję jak ja :) - a właściwie najnowszej nie potrzeba tylko same kody....

 

Rozmawiałem z kilkunastoma osobami, i także takimi które wymieniają soft przez OBD2 (na virusa) i dla przeciętnego użytkownika nie potrzeba więcej niż wtyczka z Viakena.

 

Nie wiem co koledzy forumowicze chcą robi w swoich paskach, ale ja nie mam zamiaru cofac licznika i zmieniac parametrow turbiny czy odczytow z przeplywomierza. najwyzej zobaczyc kod usterki... i do tego w zupelnosci viaken mi wystarcza...

 

ALE MIMO WSZYSTKO PROSZĘ O ODPOWIEDŹ - DLACZEGO TEN INTERFEJS TO GÓWNO - MOŻE NAPRAWDĘ JEST GÓWNIANY A JA TEGO NIE WIEM - PROSZĘ WYTŁUMACZCIE MI!

 

Przy okazji

#

Release 409 must be used with a modern interface.

* It does not work at all with obsolete interfaces based on opto-isolators (including our own ISO-COM which we discontinued more than 2 years ago).

* Most 3rd party interfaces also use opto-isolators and are therefore incompatible with version 409 of VAG-COM -- use version 311 instead. If in doubt, contact your hardware supplier.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe ciekawe. Teraz Ci się wyświetla 'Fully Registered/Activated' ale jak przyjdzie coś poważniejszego zrobic, np. jakąś adaptację to się pojawi 'shareware version' czyż nie?

Ale do odczytywania kodów usterek wystarczy.

Ja nie mówie że Viaken to gówno, wielu ludzi tego używa(i pochodnych) do podstawowych czynności i im starcza, z resztą czego można oczekiwac za taką cenę. Mi by się przydał HEX-CAN ale nie stac mnie na wywalenie 2000zł na fejs jeżeli nie prowadzę warsztatu-dlatego też jestem na to 'skazany'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze hha sie wymigał, ale mam tutaj na oku taki fejs:

http://www.allegro.pl/item167866418_interfejs_vw_audi_seat_skoda_vag_obd2_usb_od_ss_fv.html

Co to za legalny poski soft, wysłałem własnie zapytanie do sprzedawcy?

Oby to nie był darmowy POLSKI VAG, taki dostępny w sieci, bez działających niektórych funcji, albo jak piszę pogromca, poprosi w pewnej chwili o pełną rejestrację?!

Co myślicie o tym,......... niby ludzie to kupują ??!!

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire
No ciekawe ciekawe. Teraz Ci się wyświetla 'Fully Registered/Activated' ale jak przyjdzie coś poważniejszego zrobic, np. jakąś adaptację to się pojawi 'shareware version' czyż nie?

 

Nie teraz a od jakieś 2 lat - używałem go to swojego poprzedniego B4 obecnego B5, Seata Toledo, Golfa, Vento, Audi A4, Skoda Octavia

 

kasowanie usterek, czytanie kodów, u mnie adaptacja mod. komfortu, czy wyłączenie EGR... ech 0 problemów - może dlatego że jestem informatykiem ? ee chyba nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie że przyłączę sie do dyskusji. Jestem tu nowy i od jakiegoś czasu obserwuje temat(y) z VAG COM związane, zamierzam diagnozować swoje autko sam i z pośród interfejsów dostepnych na rynku jeden szczególnie zwrócił moja uwagę USB lub VAG KKL zamierzam kupić USB. Myślę, ze na moje domowe potrzeby powinien wystarczyć, tym bardziej że nie zamierzam podkręcać mocy ani grzebać w turbinie czy przepływomierzu. Czy wskazane fejsy są dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pozwólcie że przyłączę sie do dyskusji. Jestem tu nowy i od jakiegoś czasu obserwuje temat(y) z VAG COM związane, zamierzam diagnozować swoje autko sam i z pośród interfejsów dostepnych na rynku jeden szczególnie zwrócił moja uwagę USB lub VAG KKL zamierzam kupić USB. Myślę, ze na moje domowe potrzeby powinien wystarczyć, tym bardziej że nie zamierzam podkręcać mocy ani grzebać w turbinie czy przepływomierzu. Czy wskazane fejsy są dobre?

 

Za drogi, sa takie po ok 80 zeta. Zresztą sprzedawca wprowadza w błąd klienta jakby w zestawie dawał trzy kable, a jest tylko jeden >>>>>>>:

 

Zreszta wkleję jego ofertę;

 

Zestaw zawiera :

 

- Interface diagnostyczny OBD2 USB

- kabel połączeniowy z komputerem USB

- kabel połączeniowy ze złączem diagnostycznym samochodu OBD2

- polską instrukcję obsługi

 

 

 

Odnośnie tego mojego linku co wkleiłem parę postów wyżej, to tamten sprzedawca z kolei oferuje jak mi odpisał ; w zestawie jest Polski Vag 2,5 / co to ????/ za który sobie liczy po odjęciu niech juz będzie ok 90 zł za kabel, to 50 - 60 zł.

Napisałem też do jego klientów co to kupowali u niego i mam dwie odpowiedzi, ze jest to wersja demonstracyjna.

No co myśleć o tych naciągaczach ?????

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko dobrze tylko co przeglądam różne posty o fejsach, okazuje sie ze nie wszystkie sa kompatybilne z wersjami VAG. Trzeba bardzo uważać aby zakupiony fejs współpracował z wersją VAG. Sam dokładnie nie wiem który z którym zagada. A tak na marginesie, to b.ciężko jest znaleźć na necie VAG PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, tylko po instalacji woła o "Dane identyfikacyjne serwisu" "Nazwę serwisu"

fba1014d0e883c45m.jpg

i tu właśnie zaczynają sie problemy. Jeszcze jedno pytanie: który z fejsów gada z tym Vag-iem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość firewire
spoko, tylko po instalacji woła o "Dane identyfikacyjne serwisu" "Nazwę serwisu"

Obrazek

i tu właśnie zaczynają sie problemy. Jeszcze jedno pytanie: który z fejsów gada z tym Vag-iem

 

Właśnie po to trzeba mieć taką wersję jak pokazałem wcześniej - jedyna wada to nie znalazłem jeszcze plików PL do wersji 5 i dlatego jest english ale mi to nie przeszkadza zbytnio...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wkońcu na jakim kablu sie zatrzymać...... :zawstydzony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności