Skocz do zawartości
Gość kudłaty

tylna wycieraczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dyzio73
Panowie, a moja wycieraczka działa ale za to bardzo głośno. Jak ją włącze to jak ktoś jedzie ze mną pierwszy raz to o mao zawału nie dostaje. Jestem już po etapie wymontowania silniczka. Rozwierciłem nity i przesmarowałem cały środek. Niestety to nie pomogło. Tak się zastanawiam, że jak ją zdejmowałem to widziałem że silniczek razem z obudową jest bezpośrednio przykręcony go metalowej części klapy bagażnika. Czy pomiędzy silniczkiem a klapą nie macie czasem jakiejś uszczelki, np. gumowej? Może to dlatego tak głośno pracuje. A jak nie macie uszczelki to co to może być?

 

A czy sprawdzałeś głośność pracy wycieraczki wymontowanej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maly2rafcio

Też za cicho nie jest, ale dopiero jak przykręcę do klapy to zaczyna się prawdziwy hałas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, a moja wycieraczka działa ale za to bardzo głośno. Jak ją włącze to jak ktoś jedzie ze mną pierwszy raz to o mao zawału nie dostaje. Jestem już po etapie wymontowania silniczka. Rozwierciłem nity i przesmarowałem cały środek. Niestety to nie pomogło. Tak się zastanawiam, że jak ją zdejmowałem to widziałem że silniczek razem z obudową jest bezpośrednio przykręcony go metalowej części klapy bagażnika. Czy pomiędzy silniczkiem a klapą nie macie czasem jakiejś uszczelki, np. gumowej? Może to dlatego tak głośno pracuje. A jak nie macie uszczelki to co to może być?

Stary post, ale podpinam się pod niego (aby nie tworzyć nowego), ponieważ mam ten sam problem - wszystko chodzi aksamitnie :) ale jak włączę tylną wycieraczkę, to niektórzy myślą, że coś mi się z silnikiem dzieje (normalny obciach w tej klasie auta). Co zdjełać, żeby było cicho? (bo jeśli tak ma brzęczeć, to OK).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i ja się podepnę :)

wycieraczka tylna "nie chodzi"

słyszę że silniczek działa prawidłowo, cyklicznie ale wycieraczka tylko lekko podryguje pozostając w lokalizacji spoczynkowej

zakładam, że jakieś plastikowe gniazdo się wyrobiło

jak mam zdemontować ramię żeby coś z nim zrobić albo wymienić?

czy muszę od środka cos wykręcać czy wystarczy mocniej pociągnąć na zewnątrz?

...

no chyba że to nie ramię a jakaś zębatka w mechanizmie i to tak podskakuje?

...

dobra... znalazłem... przez google :)

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=191724

ale to oznacza, że wyszukiwarka forumowa coś nie działa poprawnie...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dysze i osłone mozna kupic na allegro,choc w serwisie moze sie okazac taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności