Skocz do zawartości
Mariope

Załączanie wypalania DPF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stałem się posiadaczem cc ale martwi mnie jedna rzecz nie wiem jak jest u was ale cz macie w swoich kontrolkę dpf ? Cz włącza się przy wypalaniu ?  Miałem taką sytuację wróciłem do domu ale po drodze miłem fajny odcinek i wkręciłem na obrotach. Pod domem nie gasiłem od razu odczekałem pare minut ale zauważyłem lekko podniesione obroty i załączony wiatrak. Nie miałe żadnej info że coś dpf. Sprawdziłem temp oleju było 95 st c. Wyłączyłem silnik a wiatrak jeszcze chodził pare minut. Teraz nie wiem cz było wypalanie cz co ? Poradzcie please.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to było wypalanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Nie ma żadnej kontrolki wypalania DPF. Zauważysz to tylko po zwiększonych obrotach na biegu jałowym, włączonych wentylatorach chłodnicy (co słabo słychać ale jednak) i chwilowym zużyciu paliwa na poziomie 1ltr./h. Ja wtedy jadę na tempomacie: 3 bieg (manual) i prędkość ok. 68-72km/h., obroty na poziomie 2,8 tys. obr./min. I tak przez ok. 10km (mam swoją trasę). Jak podjeżdżam z powrotem pod dom mam już spokój (obroty opadają, chwilowe zużycie ok. 0,5 ltr./h, wentylatory wyłączone). Wypalanie najczęściej włącza mi się właśnie pod domem po powrocie z pracy (oczywiście raz na jakiś czas), bo mam dość długą prostą i tam jest tzw. sandał. Ta procedura wypalania jest wg mnie najlepsza - na postoju trwa to strasznie długo (ok. 15-20 min.), czuć charakterystyczny zapach z rury wydechowej. Cóż taki to wynalazek pseudoekologiczny.

Moja rada: Pilnuj wypalania jak nie chcesz mieć kłopotów z DPF-em. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie ? tylko nie mogę zrozumieć czemu w tak ważnym momencie nie ma tej kontrolki. Wielkie dzięki za odpowiedź. Czekam na moje kolejne wypalanie. Tylko to jest długi proces na postoju. W takim razie spóźnię się do pracy ale pewnie szef zrozumie. Pozdrawiam i dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności