Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

Ale same piloty dokupiliscie zaprogramowaliscie i i smiga tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale same piloty dokupiliscie zaprogramowaliscie i i smiga tak?
zamawialem kompletny kluczyk bo niemaialem zapasowego,odrazu w serwisie zostal zaprogramowany pilot i immo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chciałem sie podłączyć do tematu ponieważ samochód zamykam z kluczyka kiedy zamykam w drzwiach od strony kierowcy zamykaja sie tylko one jeśli zamykam od strony pasażera zamykają sie wszystkie ale po sekundzie drzwi kierowcy sie same otworzą co mozna z tym zrobic czy zamek jest do wymiany czy chodzi raczej o jakieś sprawy elektro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chciałem sie podłączyć do tematu ponieważ samochód zamykam z kluczyka kiedy zamykam w drzwiach od strony kierowcy zamykaja sie tylko one jeśli zamykam od strony pasażera zamykają sie wszystkie ale po sekundzie drzwi kierowcy sie same otworzą co mozna z tym zrobic czy zamek jest do wymiany czy chodzi raczej o jakieś sprawy elektro.

 

Elektryka zamka.Demontaż zamka i naprawa-zimne luty pewnie ;) Do tego dochodzi mikrowłącznik,jest ich parę sztuk w zamku,ale Ciebie interesuje jeden,ten najbardziej zasyfiony :) Jego wymiana lub czyszczenie,da się go rozebrać na części pierwsze.

 

Tu masz wszystko opisane ze zdjęciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siwyo2

siemka

mam ten problem w swoim pasku wiem juz czego szukac, czy jest moze na forum gdzies przedstawione to za pomoca zdjec , jak rozebrac zamek troche sie tego boje zeby szyba nie pekla, u mnie z zewnatrz z pilota wszystko spoko od wewnatrz jak zamykam z guzika to drzwi od kierowcy i tylne lewe drzwi sie otwieraja po chwili, tak samo nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale przy otwieraniu drzwi nie swieci mi sie swiatlo wewnetrzne i nie dzialaja mi tez te swiatelka co maja oswietlac ulice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siemka

mam ten problem w swoim pasku wiem juz czego szukac, czy jest moze na forum gdzies przedstawione to za pomoca zdjec , jak rozebrac zamek troche sie tego boje zeby szyba nie pekla, u mnie z zewnatrz z pilota wszystko spoko od wewnatrz jak zamykam z guzika to drzwi od kierowcy i tylne lewe drzwi sie otwieraja po chwili, tak samo nie wiem czy to ma jakies znaczenie ale przy otwieraniu drzwi nie swieci mi sie swiatlo wewnetrzne i nie dzialaja mi tez te swiatelka co maja oswietlac ulice.

Szybę musisz i tak wyjąć,bardzo łatwe to jest.Demontujesz tapicerkę,ściągasz te dwie duże zaślepki gumowe-zjeżdżasz szybą tak,żeby było widać śruby.Odkręcasz je i wyciągasz szybę górą.Nie odkręcaj całkowicie tylko poluźnij,szyba wyjdzie bez problemu.

A tu masz dokładny opis z fotkami

Po kolei w linkach ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego a masz moze jakies fotki gdzie jest ten mikrowłącznik :D i jeszcze jakas podpowiedz do tych zimnych lutów co z nimi trzeba zrobic :D sorki ale nie siedze w temacie a przy tych długich wieczorach mozna sie bawic juz wczoraj sobie poradziłem z włącznikiem świateł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego a masz moze jakies fotki gdzie jest ten mikrowłącznik :D i jeszcze jakas podpowiedz do tych zimnych lutów co z nimi trzeba zrobic :D sorki ale nie siedze w temacie a przy tych długich wieczorach mozna sie bawic juz wczoraj sobie poradziłem z włącznikiem świateł :D

 

Zimne luty poprawić,poprostu jeszcze raz przelutować Tak wygląda zimny lut

Mikrostyki w załączniku,zaznaczyłem je.Najbardziej psujący się to ten ze strzaką na niego :)

mikrostyki.jpg

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego troszke pogrzebałem naprawiłem pilot i teraz przy zamykaniu z pilota zamki działąja chociaż nie zawsze ale co dziwne kiedy otwieram zamki to szyby mi sie tez otwieraja tak do połowy a gdy zamykam zamki to sie zamykaja nie zawsze do końca :D dziwy straszne z tym moim samochodem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego troszke pogrzebałem naprawiłem pilot i teraz przy zamykaniu z pilota zamki działąja chociaż nie zawsze ale co dziwne kiedy otwieram zamki to szyby mi sie tez otwieraja tak do połowy a gdy zamykam zamki to sie zamykaja nie zawsze do końca :D dziwy straszne z tym moim samochodem :D

 

:hmm coś mi nie pasuje...Sprawdzałeś moduł komfortu?Najlepiej VAG'iem sprawdzić na początek wszystkie zamki i czy bez problemów łączy się z modułem.Wydaje mi się po tych objawach że albo z zamkiem kierowcy coś jest nie tak albo moduł jest zawilgocony/styki lub kable zaśniedziałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jeszcze jedno pytanko bo zamowilem kompletny kluczyk oczywiscie nowy, grot czysty trzeba bedzie dorobic i czy jak zrobie wedlug tej procedury czy wszystko bedzie gralo?

 

1) Wsadz kluczyk do stacyjki i przeklucz ja w pozycje ON i zostaw kluczyk w stacyjce.

2) Wsadz kluczyk ktory chcesz zakodowac do drzwi kierowcy i zamkni drzwi mechanicznie za pomoca kluczyka.

3) Uzywajac pilota nacisnij tylko raz przycisk do otwierania i powinno byc slychac sygnal ( Beep)

4) Poczekaj 6 sek i nacisnij przycisk otwierania raz zeby aktywowac procedure kodowania.Pilot powinien byc juz zakodowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego przy nowym kluczyku immo też trzeba programować .A w sposób opisany w twoim poście tylko programujesz kluczyk do immo trzeba vag.Chyba ,że główkę z grotem i zaprogramowanym immo przełożysz ze starego kluczyka.

 

---------- Post added at 20:36 ---------- Previous post was at 20:32 ----------

 

Ale same piloty dokupiliscie zaprogramowaliscie i i smiga tak?

 

Ja kupiłem sam pilot z allegro nie pamiętam ile ale ok 30 zł w serwisie chcieli z kodowaniem 270 zł

 

coś takiego,pamiętaj aby nr i herce się zgadzały chodź wyszły zamienniki z innymi nr.

http://allegro.pl/pilot-3-przyciskowy-do-vw-n-i1295975297.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

herce pilota i wszystko inne sie zgadza wiec moge przelozyc ze starszego klucza glowke z grotem i tylko zaprogramowac tak? bo bym przelozyl z tego ktory wogole nie dziala nim moge tylko z klucza otworzyc i odpalic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego Patryk

dzisiaj rano wyjąłem moduł komfortu rozebrałem go wystawiłem do suszenia ale z tego co widze to mokro w nim nie było chyba ze wystarczyło tylko wilgotne powietrze by cos popsuć ?? niestety przez kompa sprawdzic to musze jechac gdzies do mechanika i tak zrobie jak sobie z tym nie poradze. I dzieki Ci za pomoc myśle ze sobie z tym poradzimy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego Patryk

dzisiaj rano wyjąłem moduł komfortu rozebrałem go wystawiłem do suszenia ale z tego co widze to mokro w nim nie było chyba ze wystarczyło tylko wilgotne powietrze by cos popsuć ?? niestety przez kompa sprawdzic to musze jechac gdzies do mechanika i tak zrobie jak sobie z tym nie poradze. I dzieki Ci za pomoc myśle ze sobie z tym poradzimy ;)

 

Jak już wyciągnąłeś moduł to dokładnie posprawdzaj wszystkie kable-pod izolacją też...poprostu w Passatach lubią zaśniedzieć...

 

Pozdrawiam

 

Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w jaki sposób to sprawdzać rościnać izolacje w każdym ?? w sumie to można by sprawdzic miernikiem tylko jeśli mam wyciągniety modół to jak włącze zapłon to mogą powstać błędy na kompie o ile dobrze myśle. chyba ze można sprawdzić bez włączania zapłonu tyle że chyba nie bedzie w nich prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozcinać izolacji każdego kabla z osobna a z wiązki ;) O to mi chodziło.Izolacja z wiązki idącej do modułu-pod nią może być niezły mix :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Patryk_
mam takie pytanie czasami przygasa mi oświetlenie czasami wcale się nie zapala wystarczy że puknę delikatnie w podłogę i się zapala, wiesz może który kabel przy komforcie może to powodować ?? Edytowane przez Buniek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam takie pytanie czasami przygasa mi oświetlenie czasami wcale się nie zapala wystarczy że puknę delikatnie w podłogę i się zapala, wiesz może który kabel przy komforcie może to powodować ??

 

Jeżeli występuje taki objaw to jest to możliwe.Sprawdź czy tak samo dzieje się jak pukniesz w drzwi bo może drgania się przenoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli występuje taki objaw to jest to możliwe.Sprawdź czy tak samo dzieje się jak pukniesz w drzwi bo może drgania się przenoszą.
kable w drzwiach mam sprawdzone ewidentnie jakis kabelek komfortu, zagladalem tam ale nic nie zauwazylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności