Skocz do zawartości
Gość imnothep

Centralny zamek w (B5)

Rekomendowane odpowiedzi

ale podałes mi teamty gdzie wogole niereagował na pilot a u mnie jak napisałem wszystko sie otwiera/zamyka z pilota prócz własnie drzwi kierowcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam problem teraz. Rano śpieszę się na uczelnie ,idę do auta , pilotem otwieram i słyszę ,że coś nie tak , otworzył się tylko bagażnik - kombi. Zamki dawno nie używane wiec kluczyk nie wchodzi , wszystkie drzwi zablokowane. No to bagaznikiem do środka , ogień , ze środka nie idzie otworzyć żadnych drzwi, ani przyciskami zamknięty/ otwarty ani klamką. Po jakimś czasie udało mi się otworzyć drzwi kierowcy kluczykiem , centralny dalej działa tylko na bagażnik. Teraz auto stoi otwarte , a ja idę z vagiem poszukać przyczyny.

Po przeczytaniu na szybko kilku postów znalazłem następujące przyczyny :

-moduł komfortu

-wtyczki na słupkach między drzwiami - to zaraz sprawdzę , bo tydzień temu przeciągałem nowe kable tamtędy

-zacięcie zamka wykluczam -bo nigdy nie miałem takich problemów, a tutaj wszystkie razem się zacięły

-jakiś bezpiecznik / przekaźnik ? tylko teraz nawet do bezpieczników się nie dostane.

Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie błędy mi wyszły :

7 Znalazłem Błąd:

00953 - ~ť!E7/%;TH(ɁµM>6Łdó9uAţ

25-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

00928 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-10 - Please Register/Activate - Intermittent

00943 - Shareware Version. To Decode all DTC's

35-10 - Please Register/Activate - Intermittent

00913 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-10 - Please Register/Activate - Intermittent

00929 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

00930 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

00931 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

 

 

 

3 Znalazłem Błąd:

00929 - bőR?93'8<GyótRţ]9ľQŮNż_qj&“U3XH,!|ÉEůr~ß[qňhíV15«^R4.öWă3F}TDiE

27-00 - Unknown Error Elaboration

00930 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

00931 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

 

 

Pomoże ktoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepełna / nieaktywowana wersja VAG-COM'a. Jaką wersją to robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wersja 208.1 PL

 

teraz cały czas takie błędy są :

 

3 Znalazłem Błąd:

00929 - bőR?93'8<GyótRţ]9ľQŮNż_qj&“U3XH,!|ÉEůr~ß[qňhíV15«^R4.öWă3F}TDiE

27-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

00930 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

00931 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wersja 208.1 PL

 

teraz cały czas takie błędy są :

 

3 Znalazłem Błąd:

00929 - bőR?93'8<GyótRţ]9ľQŮNż_qj&“U3XH,!|ÉEůr~ß[qňhíV15«^R4.öWă3F}TDiE

27-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

00930 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

00931 - Shareware Version. To Decode all DTC's

27-00 - Please Register/Activate

Najpierw załatw sobie zwitaminizowaną wersję VAGa najlepiej 311.2,dopiero zrób odczyt.Z kodów które tu widać

929-mechanizm zamka centralnego drzwi pasażera

930-mechanizm zamka centralnego drzwi tylne lewe

931-mechanizm zamka centralnego drzwi tylne prawe

Czyżby woda i mróz?Bo raczej wątpliwe żeby mechanizmy trzech zamkow naraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po walczeniu całodniowym - wd40 do zamków drzwi kierowcy i pasażera , i kluczykiem otwieram zamki , ale wsadzając klucz do drzwi kierowcy otwieram je i bagażnik, bez drzwi pasażera , drzwi pasażera kluczykiem same otwieram i zamykam , pilot ori działa dalej tylko do bagala. Na 4h do środka wsadziłem dmuchawę ciepła , i nic nie pomogło, tył się nie otwiera dalej. Jak znajdę tego vaga to sprawdzę jutro jeszcze raz.

 

wlew paliwa również się nie otwiera

Edytowane przez bartas204

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś ?

Jest 6stopni na plusie a zamek dalej umarł. Gdzie jest ori pompka od centralnego w kombi? Zamek w klapie też się otwiera wężykami czy jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomoże ktoś ?

Jest 6stopni na plusie a zamek dalej umarł. Gdzie jest ori pompka od centralnego w kombi? Zamek w klapie też się otwiera wężykami czy jakoś inaczej?

Jaka pompka,o czym ty piszesz?W B5 są silniczki elektryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc po walczeniu całodniowym - wd40 do zamków drzwi kierowcy i pasażera , i kluczykiem otwieram zamki , ale wsadzając klucz do drzwi kierowcy otwieram je i bagażnik, bez drzwi pasażera , drzwi pasażera kluczykiem same otwieram i zamykam , pilot ori działa dalej tylko do bagala. Na 4h do środka wsadziłem dmuchawę ciepła , i nic nie pomogło, tył się nie otwiera dalej. Jak znajdę tego vaga to sprawdzę jutro jeszcze raz.

 

wlew paliwa również się nie otwiera

moduł komfortu lub krańcówka drzwi kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riccardoa, w mk3 miałem w bagażniku pompkę i kiedyś od niej odłączył się wężyk do tylnych drzwi właśnie. A tutaj nawet nawet nie wiem gdzie ona jest.

mielke, jutro zobaczę tą krańcówkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 Znalazłem Błąd:

00929 -

 

mikrostyk zamka

 

błąd 00953

 

 

Pomoże ktoś ?

Jest 6stopni na plusie a zamek dalej umarł. Gdzie jest ori pompka od centralnego w kombi? Zamek w klapie też się otwiera wężykami czy jakoś inaczej?

 

Pompki niema,zamki są sterowane silniczkami elektrycznymi w powiązaniu z mikrostykami (nieszczęsnymi)

 

 

 

w mk3 miałem w bagażniku pompkę / A tutaj nawet nawet nie wiem gdzie ona jest.

 

Bo jej nie znajziesz

 

 

Sprawdź odpowiedni zamek-VAG wskaże Ci który to jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok to jutro rozbieram , nie wskazał tylko drzwi kierowcy , więc chyba je rozbiorę i obejrzę ten zamek od środka. Tylko jutro pewnie w moim motoryzacyjnym nie będą mieli tej krańcówki msw 1 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ok to jutro rozbieram , nie wskazał tylko drzwi kierowcy , więc chyba je rozbiorę i obejrzę ten zamek od środka. Tylko jutro pewnie w moim motoryzacyjnym nie będą mieli tej krańcówki msw 1 .

 

Na alledrogo są po parę zeta,nawet mniej niż parę-w wątku o mikrostykach wrzucałem foto ;) i nawet www jakiejś tam firmy-już nie pamiętam :lol

W każdym sklepie elektronicznym kupisz odpowiednie mikrostyki.Pamiętaj-jak wymienisz to za dużo zamków nie smaruj bo przez to zbiera się na tym ustrojstwie syf i się styki paprają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w małej miejscowości , i jak znam los to w motoryzacyjnym nie będzie tego, widzę na allegro po niecałe 5zł są, wiec nie pozostało jak poczekać do jutra. Dzięki panowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam w małej miejscowości , i jak znam los to w motoryzacyjnym nie będzie tego, widzę na allegro po niecałe 5zł są, wiec nie pozostało jak poczekać do jutra. Dzięki panowie

 

No szczerze w to wątpię żebyś w motoryzacyjnym mikrostyki kupił...Ale póki ich niemasz to nie rozkopuj drzwi i zamka bo i tak będziesz go musiał wymienić.Nie zapomnij poprawić przy okazji lutów na płytce zamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszce 20km ode mnie są 2-3 b5 na części , zadzwonię jutro z rana do nich, jak powiedzą dobrą cenę to podjadę kupić cały zamek. Bo szczerze - jest to bardzo denerwujące. Dzięki w każdym razie , dam znać jak coś wywalczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszce 20km ode mnie są 2-3 b5 na części , zadzwonię jutro z rana do nich, jak powiedzą dobrą cenę to podjadę kupić cały zamek. Bo szczerze - jest to bardzo denerwujące. Dzięki w każdym razie , dam znać jak coś wywalczę.

 

Jak masz okazję to kup zamek,rzeczywiście oryginalny jest i tak lepszy niż nowy zamiennik ;) Możesz przeczyścić przy okazji mikrostyki preparatem w sprayu do czyszczenia elektroniki.Poza tym-luty i tak popraw żebyś znowu nie musiał demontować zamka bo to nie pięć minut... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc zamka nie udało się kupić, ale nie próżnowałem , wykręciłem przednie fotele , dopadłem się do dywanu i : pod spodem dywan troszkę wilgotny , woda nie stała na dole , puszka modułu suchutka jak i sam moduł. Aktualnie auto suszy się z kaloryferem.

Więc pozostały raczej mikrostyki w drzwiach kierowcy , jeszcze przed zamówieniem chciałbym się upewnić ,że to dobre :

http://allegro.pl/mikrowlacznik-mikrostyk-vw-seat-audi-dzwignia-i1432334369.html

czy

http://allegro.pl/mikroprzelacznik-mikrostyk-vw-skoda-seat-audi-i1441610312.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc zamka nie udało się kupić, ale nie próżnowałem , wykręciłem przednie fotele , dopadłem się do dywanu i : pod spodem dywan troszkę wilgotny , woda nie stała na dole , puszka modułu suchutka jak i sam moduł. Aktualnie auto suszy się z kaloryferem.

Więc pozostały raczej mikrostyki w drzwiach kierowcy , jeszcze przed zamówieniem chciałbym się upewnić ,że to dobre :

http://allegro.pl/mikrowlacznik-mikrostyk-vw-seat-audi-dzwignia-i1432334369.html

czy

http://allegro.pl/mikroprzelacznik-mikrostyk-vw-skoda-seat-audi-i1441610312.html

 

Aukcja #2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności